• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь - The Village

 1. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь засновники Click-boutique.ru Євгенія...
 2. Що зробили потім
 3. сайт
 4. Робота з постачальниками
 5. Доходи і витрати
 6. проблеми
 7. просування
 8. Поради
 9. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь
 10. Як прийшла ідея
 11. Що зробили потім
 12. сайт
 13. Робота з постачальниками
 14. Доходи і витрати
 15. проблеми
 16. просування
 17. Поради
 18. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь
 19. Як прийшла ідея
 20. Що зробили потім
 21. сайт
 22. Робота з постачальниками
 23. Доходи і витрати
 24. проблеми
 25. просування
 26. Поради
 27. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь
 28. Як прийшла ідея
 29. Що зробили потім
 30. сайт
 31. Робота з постачальниками
 32. Доходи і витрати
 33. проблеми
 34. просування
 35. Поради
 36. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь
 37. Як прийшла ідея
 38. Що зробили потім
 39. сайт
 40. Робота з постачальниками
 41. Доходи і витрати
 42. проблеми
 43. просування
 44. Поради
 45. Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь
 46. Як прийшла ідея
 47. Що зробили потім
 48. сайт
 49. Робота з постачальниками
 50. Доходи і витрати
 51. проблеми
 52. просування
 53. Поради

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Girls Only: Як Click-boutique заробляє на любові до суконь

засновники Click-boutique.ru Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії.

ru  Євгенія Федоровська і Олена Попова побудували бізнес на $ 500 000 без кредитів і інвестицій, продаючи речі європейських брендів, яких немає в Росії

СФЕРА БІЗНЕСУ

Інтернет магазин

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Липень 2009 року

бюджет на запуск

30 000 рублів

30 000 рублів

САЙТ

www.click-boutique.ru

Євгенія ФЕДОРОВСЬКА і Олена ПОПОВА

засновники Click-boutique.ru

Як прийшла ідея

Ми познайомилися на роботі. Компанії, де ми працювали, належала мережа взуттєвих магазинів, а також марки недорогого одягу російських дизайнерів Султанни Французовой, Євгенії Островської та інших. Лена була піар-менеджером Французовой, а Женя працювала байером і директором колекції в китайській філії. Потім сталася криза 2008 року, і нас скоротили. Ми зрозуміли, що у нас завдяки колишній роботі є доступ до вже зшита, але ніким не реалізованої колекції суконь Султанни Французовой. Це були сукні-зразки для показу колекції в одиничному екземплярі. У одягу Султанни було багато фанаток, і ми вирішили, що їм буде приємно мати подібну річ в гардеробі.

Тоді на 30 000 рублів ми купили сукні і почали викладати їх в своєму ЖЖ.

Крім того, ми влаштовували невеликі гараж-сейл, вечірки з чаюванням і продажем суконь. Ми звали на них подруг, але приходило і багато незнайомих дівчат - через ЖЖ. Тоді це здавалося дивним: посеред твоєї спальні стоїть вішалка з сукнями, а навколо неї багато незнайомих дівчат.

Що зробили потім

Плаття закінчувалися, і ми думали, де взяти нові. В той момент проходив перший ринок Sunday Up Market, в якому брало участь багато дизайнерів. Ми познайомилися з найталановитішими і вирішили продавати через ЖЖ ті їхні речі, які здавалися цікавими. Ми розуміли, що це тимчасово, і не хотіли зупинятися на російських марках. Завдяки Sunday Up Market про нас дізналося багато нових покупців. Ми роздавали візитки з картону, на яких стояла печатка з нашими контактами.

сайт

Через чотири місяці ми відкрили сайт. Тоді нішеві інтернет-магазини були новинкою. Вже існував KupiVIP і інші, але вони працювали на іншу аудиторію. Вибір був такий: або мас-маркет, або гламур. Ми ж хотіли продавати щось унікальне. Ми не дуже любили ходити по магазинам, але обожнювали розглядати сайти з одягом, і тому вирішили, що на онлайн-продажах зробимо акцент. Але відкрили і шоурум - російські покупці ще не були готові замовляти речі тільки через інтернет.

Сайт служив вітриною, на якій ти можеш подивитися товар. Ми заплатили 30 000 рублів початківцям програмістам за розробку сайту, і ще 15 000 віддали за дизайн. Сlick-boutique - назва непросте, варіацій його написання кілька, але зате при вимові воно дуже звучне і просте. Ми визнали його вдало передає сенс онлайн-шопінгу - легка покупка в один клік.

У нас це сталося майже відразу. Як тільки ми запустилися, про Click-boutique написала «Афіша» і привела стільки відвідувачів, що сайт впав. Це траплялося ще кілька разів. Так як до нас майже ніхто не робив подібних сайтів, ми зацікавили пресу. Про нас писали всюди, а «Русский репортер» запропонував зробити цикл про те, як це - відкривати маленький інтернет-магазинчик. «Репортер» навіть оплатив витрати на реєстрацію ВП.

Ми запустилися в липні, а основні закупівлі зазвичай відбуваються навесні. Нам треба було звідкись брати товар, так як придатних російських марок явно не вистачало. Тоді ми замовили речі на корейських оптових сайтах і сильно обпеклися на їхній якості. Корейські речі хоч і красиві, але зроблені з поліестеру і в одному-єдиному розмірі. Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі.

Проте продажі дозволили протриматися кілька місяців і накопичити на закупівлю в Європі

Робота з постачальниками

Якщо ти хочеш хороший європейський асортимент, потрібен хороший бюджет. Ми завжди працювали за принципом - не брати ніяких кредитів, що не залазити в борги і відчувати себе спокійно і вільно. Перші сукні ми купили за 30 000 рублів, заробили на них 60 000, вклалися в нові речі і звернули їх у 120 000. Майже як в анекдоті про типового американського мільйонера, ми збільшували виручку і до моменту європейської закупівлі мали 600 000 рублей.

Робота з іноземними марками відбувається так: ви приїжджаєте на міжнародні виставки і знайомитеся особисто з дизайнерами, розповідаєте, чому ваш магазин гідний продавати їх речі. У Копенгагені нам довелося багато розмовляти з дизайнерами, щоб вони погодилися нам хоч щось продати. Найбільша проблема - знайти те, що тобі подобається, але при цьому коштує недорого. Наша позиція була і залишається в тому, що ми будемо продавати недорогі якісні дизайнерські бренди, яких немає в Росії.

Вже потім ми почали дозволяти собі більш дорогі бренди, так як помітили, що покупці готові платити більше, якщо річ гідна, особливо за верхній одяг. Зараз зарубіжні бренди приносять нам 70% виручки.

Доходи і витрати

У нас ніколи не було бізнес-плану, ми все завжди робили інтуїтивно. Ми схожі на кулінарів, які кладуть інгредієнти «на око».

Якщо серйозно, у більшості європейських марок є рекомендована ціна. Цей стандарт відрізняється для європейських країн і Росії. В Європі коефіцієнт націнки становить в середньому 2,7, а в Росії - 3. Якщо ти купуєш плаття за 1 000 рублів, продати його повинен за 2700-3 000 рублів. Є також поняття ефективного коефіцієнта, який показує, скільки ти насправді отримуєш. Він враховує знижки і дорівнює приблизно 2,2. Стільки ми отримуємо без урахування витрат на доставку, оренду, зарплату і податки.

Половину доходу ми вкладаємо в нову закупівлю, 25% йде на витрати, а решту грошей - прибуток, яку ми найчастіше вкладаємо в справу.

Ми розуміємо, що в магазин приходять тільки завдяки сайту, де люди побачили річ, що сподобалася і захотіли її поміряти, помацати. 70% продажів - це одяг, а інші 30% приносять аксесуари. За місяць ми продаємо близько 700 - 1000 одиниць товару, середній чек становить 3 000 рублів. Виручка росте щороку на третину. Більше половини покупців повертається.

проблеми

Коли у нас була сторінка в ЖЖ, а все плаття в одному екземплярі і маленького розміру, ми отримували скарги від власниць інших розмірів. Так що, коли проводилася перша велика закупівля, ми вирішили догодити всім і купили все розміри кожної речі.

Коли ж подивилися на результати продажів, виявилося, що речі розміру ML не розпродано. За нашою статистикою, речей L-розміру продається в п'ять разів менше, ніж S. Тепер ми ставимося до цього більш уважно і дивимося на кожну річ. Чи не замовляємо великих розмірів облягаючих міні-суконь і так далі.

Безумовно, ми стикаємося з проблемами на митниці. Мито - це кошмар для маленьких магазинчиків, а великі замовники типу H & M проблем не відчувають. Якщо у тебе велика партія товару, вартість сертифікації гаситься за рахунок обсягу. Якщо ж приїхали шість пальто, отримання сертифікату на модель може з'їсти весь прибуток.

просування

Ми ніколи не витрачалися на рекламу або просування в пошукових системах. Преса і сарафанне радіо зробили свою справу. Тому у нас в шоурумі не буває випадкових відвідувачів. Для нас досить складне питання - чи потрібно розширюватися і давати додаткову рекламу. З одного боку, ми збільшуємо кількість марок і обсяг поставок, але з іншого - магазинчик такий камерний, затишний, ми самі за все відповідаємо. Чим більше стає компанія, тим більше речей доводиться делегувати. А з цим йде все, що нам так подобається в невеликому бізнесі.

Поради

Поради

Чи не живіть в борг і не беріть кредитів. Це дасть вам відчуття свободи. Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні.

Якщо ви раптом вирішите поголитися налисо і виїхати в Тибет, нікому не будете нічого повинні

Ідіть від малого до великого. Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів.

Розвивайте бізнес природним шляхом, без кредитів і скаженого пошуку інвесторів

Любіть своїх покупців, ставитеся до них як до друзів. Давайте можливість поговорити з вами особисто в магазині, а не тільки в онлайні.

Фотографії: Сергій Пацюк

Новости