• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Слідами мінського форуму 1С

В кінці березня в Мінську пройшов форум, присвячений досвіду впровадження галузевих рішень розроблених на платформі 1С: Підприємство 8. Про самому заході і про ситуацію з рішеннями 1С в Білорусі "Комп'ютерні вести" розмовляли з директором ЗАТ "МіСофт НВП" Юрієм Шепёлкіним.

- Наскільки ви задоволені заходом?

- Ми бачили високий інтерес до 1С ще до проведення заходу, і тому крім основного залу підготували на галереї додаткові місця - Ми бачили високий інтерес до 1С ще до проведення заходу, і тому крім основного залу підготували на галереї додаткові місця. І майже всі вони були заповнені. Тому, що стосується чисельності учасників нашого форуму, то ми повністю задоволені. За оцінками приїхали до нас співробітників фірми 1С, це кращий форум і за кількістю учасників, і за інтересом беруть участь в ньому.

- А як народилася ідея провести подібний захід?

- Кілька подібних форумів проходило в республіці в останні роки, крім того, МіСофт активно бере участь в роботі " Інфопарк ", І якось само собою з'ясувалося, що такий захід буде цікаво багатьом. Паралельно фірма 1С запропонувала провести форум - вже проводили такі заходи в 13 містах Росії, в Україні, а слідом за нами в квітні ще буде Казахстан. Так що цей форум частина масштабної акції з просування галузевих рішень на платформі 1С: Підприємство 8.

- Що сьогодні для білорусів значить 1С?

- Якщо раніше 1С асоціювалася, насамперед, з бухгалтерією , То сьогодні ситуація змінилася. Останні роки в Білорусі ми бачимо істотне укрупнення клієнта. Якщо раніше була бухгалтерія - зазвичай до десятка робочих місць, то сьогодні автоматизується все підприємство цілком. Виробництво, торгівля, транспорт ... Бізнес сьогодні розуміє, що ІТ допомагають йому економити. Наприклад, недавно наші партнери встановлювали в комерційному лісгоспі "залізо" і софт, і все це окупилося за два місяці: приписки, слив палива, зайві пробіги ...

- Як ви оцінюєте позиції 1С: Підприємство на білоруському ринку ERP?

- Взагалі, тут можна дивитися статистику від IDC по Росії, тому що у нас відставання по застосуванню нових розробок 1С десь півтора-два роки. 1С в Росії стабільно набирає кілька відсотків на рік на ринку ERP . Кілька років тому зростання було ще й у SAP , Але сьогодні 1С зростає вже швидше за всіх і займає більше третини ринку ERP-систем в Росії. Інші рішення - Oracle, Microsoft - зараз втрачають свою частку ринку. Нічого не віщує змін, і через кілька років 1С стане першою на ринку ERP-систем Росії. А якщо рахувати не по вартості, а за кількістю впроваджень і робочих, то тут 1С сильно випереджає SAP.

- А крім ціни, які у 1С є переваги?

- Крім вартості самого впровадження, як такого, є поняття вартості супроводу і обслуговування. Кількість фахівців з 1С набагато більше, ніж по SAP, вартість їх роботи нижче, тому і тут 1С виглядає більш переважно. Фактично на ринку ERP-систем в РБ вітчизняні розробки на 1С та Галактиці займають переважну частину ринку.

- Ви сказали, що ми відстаємо від Росії. Чому так відбувається?

- По-перше, для Росії 1С виходить вже повністю готова, і немає необхідності її допрацьовувати під потреби місцевого ринку. Локалізація білоруської версії, яка виконується СП 1С-Мінськ, займає приблизно півроку-рік. По-друге, якість білоруських конфігурацій завжди було досить високим, і щоб його підтримувати на потрібному рівні з виходом нових версій, теж потрібен час. Плюс, природно, час на подолання інерції ринку - ось і отримуємо півтора року.

- А яка галузь сьогодні в Білорусі найбільш активно автоматизується?

- Якщо говорити про те, з чим сьогодні стикається МіСофт, то це промисловість, транспорт і будівництво. У цих галузях ми бачимо дуже великий інтерес. З іншого боку, ми, наприклад, не займаємося автоматизацією роздрібної торгівлі, але ситуація буде змінюватися. Зараз прийнято рішення про розробку конфігурації для сільського господарства, правда, вона затримується до 3-го кварталу через вихід нової версії 1С: Бухгалтерія.

- Чи плануєте ви повторювати такі заходи в майбутньому? Які плани щодо розвитку ринку 1С в Білорусі?

- Ми будемо проводити заходи, але, швидше за все, не такі великі, а спеціалізовані для різних галузей. Є бажання також поліпшити викладання 1С в освітніх установах , Особливо що стосується практики. Також ми бачимо перспективи аутсорсингу на 1С - сьогодні великий інтерес до 1С: Підприємству 8 в Литві, Латвії, Румунії ... Але головний ринок - Росія, ставки для програмістів 1С там куди вище, ніж у нас. розвиток аутсорсингу в сфері 1С дозволить припинити масовий від'їзд програмістів в ту ж Москву.

Розмовляв Вадим СТАНКЕВИЧ

Наскільки ви задоволені заходом?
А як народилася ідея провести подібний захід?
Що сьогодні для білорусів значить 1С?
Як ви оцінюєте позиції 1С: Підприємство на білоруському ринку ERP?
А крім ціни, які у 1С є переваги?
Чому так відбувається?
А яка галузь сьогодні в Білорусі найбільш активно автоматизується?
Чи плануєте ви повторювати такі заходи в майбутньому?
Які плани щодо розвитку ринку 1С в Білорусі?
Новости