• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Олексій Гладкий - 1С: Бухгалтерія 8 з нуля. 100 уроків для початківців

Олексій Анатолійович Гладкий

1С: Бухгалтерія 8 з нуля. 100 уроків для початківців

Серед усього різноманіття програмних продуктів економічного і бухгалтерського призначення, представлених сьогодні на вітчизняному ринку, система "1С" є одним з упевнених лідерів. Завдяки таким якостям, як функціональна еластичність, адаптованість до вимог вітчизняного законодавства, простота у використанні, можливість гнучкого налаштування з урахуванням особливостей конкретного підприємства вона завойовує все більше і більше користувачів. Не секрет, що на ринку праці серед економістів, працівників фінансових служб, бухгалтерів і менеджерів найбільш затребуваними є фахівці, які вільно володіють навичками роботи з програмою "1С", тому знайомство з нею є одним з важливих умов успішної професійної діяльності.

Версія програми "1С: Бухгалтерія", опис якої ми пропонуємо читачеві, є останньою розробкою фірми "1С". Незважаючи на збереження концептуальної спадкоємності з попередніми версіями, вона є якісно новим продуктом, що дозволяє вирішувати найрізноманітніші завдання: ведення управлінського та бухгалтерського обліку, побудова аналітичної звітності, вирішення завдань планування і фінансового аналізу, використання декількох планів рахунків, ведення многовалютного обліку. У програмі реалізований і цілий ряд інших нових функцій, що значно полегшують працю фінансових працівників і відповідальних найсуворішим і актуальним вимогам сьогоднішнього дня.

...

важливо

Не виключено, що в процесі вивчення програми читач знайде деяка невідповідність вмісту даної книги того, що він побачить на екрані монітора (адже програма "1С" постійно вдосконалюється і допрацьовується). Але в будь-якому випадку ці розбіжності не носитимуть принципового характеру.

У даній книзі ми пропонуємо пройти комплексний курс навчання роботі з програмою "1С" за допомогою 100 уроків, розбитих за тематичними главам. У міру вивчення кожного розділу читач буде повністю опановувати відповідними прийомами і методами роботи з програмою. Відзначимо, що можливості розглянутої конфігурації передбачають ведення як бухгалтерського, так і податкового обліку. Але оскільки з технічної точки зору багато операцій бухгалтерського і податкового обліку є ідентичними або дуже схожими, то в книзі будемо демонструвати прийоми і методи роботи на прикладі бухгалтерського обліку, а де необхідно - давати відповідні пояснення.

Глава 1 Знайомство з програмою і підготовка її до роботи

У цьому розділі ми розглянемо, яким чином здійснюються запуск програми, створення інформаційної бази, підключення конфігурації "Бухгалтерський облік" і її попередня настройка. Всі ці дії виконуються відразу після інсталяції програми, оскільки без них в принципі неможлива її експлуатація. Крім того, тут ми розповімо про можливості даної конфігурації "Бухгалтерський облік", про її режимах роботи, а також про те, як швидко ввести вихідні дані за допомогою "Стартового помічника".

Урок № 1. Загальні відомості про продукти сімейства "1С"

Фірма "1С" давно і міцно займає лідируючі позиції на ринку програмного забезпечення економіко-фінансового та бухгалтерського призначення. В даний час компанія пропонує широкий асортимент програмних засобів, призначених для вирішення найрізноманітніших обліково-управлінських завдань.

За своєю суттю будь-який програмний продукт "1С" є комплексне використання технологічної платформи і однієї або декількох конфігурацій. Технологічна платформа - це база, на якій грунтується використання програми, а конфігурація конкретизує напрям цього використання. Іншими словами, технологічна платформа "1С" - це своєрідний "каркас", на який "нанизуються" одна або кілька конфігурацій.

Сьогодні фірма "1С" пропонує продукти на базі двох технологічних платформ - версій "1С 7.7" і "1С 8". "Сімка" відома досить-таки давно і є, напевно, найпоширенішим продуктом в своєму ринковому сегменті. Що стосується "вісімки", то її активне просування почалося кілька років тому, і в даний час вона також відноситься до числа найбільш популярних програмних засобів.

Можливості програм сімейства "1С 7.7" передбачають постановку, організацію та автоматизацію бухгалтерського, кадрового, оперативного торгового, складського і виробничого обліку, а також здійснення розрахунку заробітної плати. Комплексна поставка включає в себе набір основних компонентів системи "1С: Підприємство", якими є "Бухгалтерський облік", "Оперативний облік" і "Розрахунок", а також основні конфігурації:

• "Бухгалтерія + Торгівля + Склад + Зарплата + Кадри";

• "Бухгалтерський облік";

• "Торгівля + Склад";

• "Зарплата + Кадри";

• "Виробництво + Послуги + Бухгалтерія";

• "Фінансове планування".

Користувач може застосовувати конфігурації комплексної поставки як окремо (пов'язуючи їх через механізми обміну даними), або спільно. Однак можна купувати конфігурації і окремо (наприклад, тільки "Бухгалтерський облік" або "Торгівля + склад").

Відзначимо, що найбільш потужним прикладним рішенням, створеним на базі технологічної платформи "1С 7.7", є конфігурація "Бухгалтерія + Торгівля + Склад + Зарплата + Кадри".

Однак в даний час все більше і більше користувачів системи "1С" зупиняють свій вибір на продуктах, реалізованих на базі технологічної платформи "1С 8". Розробники пропонують широкий асортимент типових рішень:

• "1С: Бухгалтерія 8";

• "1С: Підприємство 8";

• "1С: Зарплата і управління персоналом 8";

• "1С: Комплексна автоматизація 8";

• "1С: Платіжні документи 8" і т. Д.

Більш детально з типовими рішеннями фірми "1С" ви можете ознайомитися на її сайтах за адресою www.1c.ru і www.v8.1c.ru. А в цій книзі ми будемо розглядати одне з найбільш популярних типових рішень, створених на базі технологічної платформи "1С 8" - конфігурацію "1С: Бухгалтерія 8".

Урок № 2. Призначення і функціональні можливості програми "1С: Бухгалтерія 8"

Одним з ключових переваг даної конфігурації є гнучкість платформи, що дозволяє широко застосовувати програму в самих різних областях. Реалізовані механізми обліку руху грошових потоків, основних засобів та нематеріальних активів, виробничих, комерційних та інших видів витрат, інших активів і пасивів підприємства відкривають широкі можливості для ведення управлінського обліку і виходять далеко за рамки традиційних бухгалтерських стандартів.

Завдання, які вирішуються за допомогою програми "1С: Бухгалтерія 8", можна сформулювати наступним чином:

• комплексна автоматизація господарської, організаційної та фінансової діяльності підприємства;

• паралельне ведення бухгалтерського та податкового обліку;

• використання механізму типових операцій;

• облік грошових коштів підприємства;

• облік банківських і касових операцій;

• облік руху товарно-матеріальних цінностей;

• облік розрахунків з контрагентами;

• облік складських операцій;

• виробничий облік;

• облік основних засобів і нематеріальних активів;

• облік заробітної плати і розрахунків з персоналом;

• ведення кадрового обліку;

• настройка, формування і висновок на друк бухгалтерської звітності за формами, затвердженими нормативними актами РФ;

• ведення многовалютного обліку;

• побудова різноманітної аналітичної звітності.

Крім перерахованих, за допомогою даної конфігурації можна вирішувати і цілий ряд інших завдань, наявність яких може бути обумовлено специфікою конкретного підприємства.

Урок № 3. Запуск програми

Після того як програма встановлена, в меню Пуск буде створена її програмна група. Для запуску програми призначена команда 1С Підприємство. Рекомендується для зручності роботи вивести ярлик запуску на робочий стіл, використовуючи для цього штатні засоби операційної системи.

При запуску програми на екрані відображається вікно (рис. 1.1).

Мал. 1.1. Запуск програми

У цьому вікні здійснюється вибір необхідного режиму роботи, а також інформаційної бази. Програма "1С" може функціонувати в двох режимах:

1С: Підприємство;

Конфігуратор.

Вибір необхідного режиму здійснюється натисканням в даному вікні відповідної кнопки. Більш докладно про те, що являє собою кожний режим роботи програми "1С", ми дізнаємося під час проходження відповідного уроку.

У центральній частині вікна запуску програми представлений список інформаційних баз. При першому запуску програми в даному списку може бути присутнім інформаційна база з демонстраційною конфігурацією; ця база входить в комплект поставки і призначена для попереднього знайомства з системою. Вибір інформаційної бази здійснюється клацанням миші на відповідній позиції списку. Ви можете додавати до списку нові або редагувати і видаляти наявні інформаційні бази (про те, як це робити, буде розказано пізніше).

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?


Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ
Новости