• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Храм або ринок?

Християнство в Західній Європі поступово втрачає не тільки свій вплив на суспільство, а й свої храми Християнство в Західній Європі поступово втрачає не тільки свій вплив на суспільство, а й свої храми. Минулої неділі, 8 січня 2012 року, в столиці Бельгії і за сумісництвом Євросоюзу в церкві святої Катерини (Sainte-Catherine) була відслужена остання меса. Через нечисленність громади і дефіциту бюджету влада міста найближчим часом збираються перетворити базиліку в критий ринок.

Перша письмова згадка церкви датується 1200-м роком. Тоді це була лише невелика каплиця на честь святої мучениці Катерини. Сучасна будівля храму, виконане в неоготичному стилі, досить ново. Його почали будувати в 1854 році, але це анітрохи не применшує його достоїнств. Змішання романського стилю, готики і ренесансу, а також центральне місце розташування, завжди привертали численна кількість, як туристів, так і паломників. Ось тільки з приходом якось не склалося. Прихожан стало так мало, що частина храму довелося віддати в оренду православним румунам, які в одному з меж спорудили собі церква.

Тепер дві малочисельні громади бельгійців-католиків і румун-православних об'єдналися в асоціацію під загальною назвою «Друзі Сен-Катрін» (Les Amis de Sainte-Catherine) в надії, що їх місце молитви так і залишиться святинею, а не перетворитися в овочевий ринок. Жан Кокероль (Jean Kockerols), вікарний єпископ Брюсселя, коментуючи те, що відбувається в столиці Бельгії, між іншим, сказав: «Ми належимо до цивілізації, де Церква більше не займає домінуючого місця».

Брюссель - відносно невелика європейська столиця, і в ній на сьогоднішній день є 110 діючих храмів. На жаль, тенденція до «расцерковленія» вразила і цей регіон. Захисники з асоціації «Друзі Сен-Катрін» стверджують, що така ж доля, яка спіткала їх церква, найближчим часом очікує ще 40 храмів міста.

Михайло Боков

Новости