• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Спінінг для початківців

 1. Як вибрати спінінг?
 2. тест спінінга
 3. довжина спінінга
 4. кільця спінінга
 5. ручка спінінга
 6. Строй спінінга
 7. вибір спінінга
 8. Як вибрати котушку для спінінга?
 9. шпуля котушки
 10. фрикційне гальмо
 11. Кількість підшипників котушки
 12. вибір котушки
 13. Повідець і волосінь для спінінга
 14. повідець
 15. З'єднання волосіні й повідця
 16. Спінінгові приманки
 17. Ловля на спінінг
 18. Техніка закидання спінінга
 19. Техніка проводки приманки
 20. Спінінг для початківців відео

автор Сергій Ріпка

Привіт, дорогі читачі « школи Рибалки »! У цьому уроці Ви дізнаєтеся про базові поняття «лову спінінга» і отримаєте відповіді на найпоширеніші питання, які можуть виникнути у початківця спінінгіста.

Я пропоную Вам ознайомитися з основними характеристиками, якими володіють всі вудилища спінінгів, а також зібрати оптимальний спінінг для початківців.

Забіжу трохи наперед - в кінці статті Вас чекає сюрприз!

Зміст статті:

 1. Як вибрати спінінг?
 2. Вибір спінінга.
 3. Як вибрати котушку для спінінга?
 4. Вибір котушки.
 5. Повідець і волосінь для спінінга.
 6. Спінінгові приманки.
 7. Ловля на спінінг.
 8. Спінінг для початківців відео.

Як вибрати спінінг?

Отже, ви прийшли в магазин, підходите до стенду, а там Отже, ви прийшли в магазин, підходите до стенду, а там ... Та їх же там кілька десятків!

Як вибрати спінінг ???

І почнемо ми свій вибір з вивчення цифр, які написані на бланку і характеристик, якими володіють всі вудилища спінінгів.

тест спінінга

Першою і обов'язковою характеристикою є тест спінінга. Його цифри в грамах показують нижня і верхня межа використовуваних приманок. Грунтуючись на ці межі можна дати таку характеристику як потужність спінінга.

Є три основні класи: легкий (LIGHT) тест 5-15 гр, середній (MEDIUM) тест 10-30 гр і важкий (HEAVY) тест 20-50 гр. Для тих, кому основні класи не підходять, існує безліч проміжних варіантів (середньо-легкого або середньо-важкого класу), наприклад в руках наших місцевих спінінгістів найчастіше можна побачити вудилища з тестом 5-25 грам, що на мою думку більше відповідає середньо- легкого класу. До окремої групи я віднесу ультралайтових з тестом 0-10 гр і джеркові вудилища з тестом більше 50 грам (надлегкі і надважкі).

Від вибору цього параметра залежить на скільки зручно і якісно ви будете керуватися вудилищем при закиданні тієї чи іншої приманки. Перша цифра показує яким мінімальним вагою повинна володіти використовувана приманка, друга цифра - максимальна вага приманки.

Ні в якому разі не перевищуйте верхньої межі тестового діапазону!

Визначте для себе вид риби і приманки, на які ви будете ловити. Для кожного виду риби можна приблизно визначити потрібну потужність бланка. Намагайтеся дотримуватися середньої величини тесту, наприклад для бланка з діапазоном 10-30 грам ідеальним буде використання приманок вагою 15-25 грам.

довжина спінінга

Другою важливою цифрою є його довжина. Наноситься на бланк в сантиметрах. Далі йде назва матеріалу, з якого виготовлений спінінг, наприклад HIGHMODULUSCARBON. Слід зауважити, що на даний час всі вудилища спінінгів виготовлені на основі вуглеволокна або скловолокна. Іноді вказується рекомендована розривна навантаження волосіні.

Вибір довжини залежить від таких факторів:

 • умови лову;
 • техніка лову;
 • дистанція лову.

Перше, на що ми звернемо увагу - це умови, які будуть супроводжувати риболовлю. При берегової пішої ловлі на зарослих кущами берегах треба частенько закидати то з-під кущів, то між дерев. Довгим вудилищем це зробити неможливо і доведеться просто пропустити перспективні місця. Для таких випадків ідеальної довжиною буде 1,9-2,1 метра.

Ту ж довжину треба брати при лові з човна, так як з довгим спінінгом в сидячому положенні звертатися досить проблематично і до того ж вкрай незручно. В добавок відпадає необхідність в далеких закинув. Можна просто підпливти до потрібного місця.

Існує багато технік лову, для яких довжина спінінга - чи не основний параметр вудлища. Розглянемо джиг ловлю. Тут нам потрібен максимально дальній кидок і відповідно довгий бланк вудилища до трьох метрів. У твичинге іноді теж потрібні дальняк, але для цієї проводки, щоб відчувати приманку і різноманітно грати їй необхідний спінінг не довше 2,4 метра.

І останнє, дистанція лову. В цьому випадку я мав на увазі величину водойми. На малих річках, де можна без праці перекинути блешню на інший берег немає сенсу брати довгі вудлища. А на великі водосховища з короткими бланками можна і не потикатися. Хіба що з човном.

кільця спінінга

Тепер розглянемо таку частину як кільця спінінга Тепер розглянемо таку частину як кільця спінінга. Важлива деталь, від якої безпосередньо залежить термін служби волосіні. Сучасні вимоги до кілець - це максимальна твердість, гладкість, легкість і стійкість до пошкоджень.

Діаметр, розташування і кількість кілець дуже впливають на дальність закидання, особливо при роботі з легкими приманками. Це стосується телескопічних вудилищ, на яких кільця ставляться не з розрахунку, а там, де це дозволяє конструкція.

Увага! В азарті лову рибалка часто заганяє вертлюг повідка в верхнє пропускне кільце (тюльпан) і якщо цього вчасно не помітити, то надалі загрожує його розколом.

Зовсім інша справа - складові двох колінні або трьох колінні бланки відомих виробників. Розрахунок відстані між кільцями ведеться за допомогою комп'ютерної діагностики впливу різних навантажень на бланк і його поведінку при ривках. Немає сенсу не довіряти їм.

Вибір залишається за вами. Або мобільна телескопічна конструкція, або якісна коленная, з якої ловля - одне задоволення.

ручка спінінга

Єдиною точкою постійного контакту рибалки і вудилища є ручка спінінга. Може виготовлятися з пробки, шкіри або гуми. Буває одноручне (в легких випадках), полуторним і дворучний.

Я віддаю перевагу пробкові ручки. Рука не прослизає, а в холодну погоду не мерзне. Лов спінінгом - це активний пошук риби з сотнями закидів, тому вимога до ручки (комель) - максимальна легкість і зручність. Для зменшення ваги (і ціни) виробники часто встановлюють часткове покриття пробкою, тільки там, де рука стикається з КОМЕЛЬ.

На ручці знаходиться тримач котушки, на який зазвичай не звертають увагу. Головне щоб він надійно фіксував котушку.

Розташування і вид держателя може залежати від застосовуваної котушки. Для безінерційних - це стандартне розташування внизу, а для інерційних мультиплікаторів додається тригер - спеціальний курок для запобігання прокручування вудилища через що знаходиться зверху котушки.

Строй спінінга

Тепер візьмемо вудилище спінінга і підвісимо деякий вантаж до вершинке. Він зігнеться, і характер вигину дасть нам зрозуміти про такий параметр як лад спінінга. Існує три типи ладу - повільний, середній, швидкий, а також їх похідні.

Для чого він потрібен і який вибрати? Давайте розглянемо це питання з усіх боків, впливають на вибір:

 • техніка лову;
 • умови лову;
 • використовувані приманки.

Яку роль відіграє техніка лову? Така техніка, як джиг вимагає використання швидкого і надшвидкого ладу бланка з чуйною вершинкой як сигналізатора клювання. Для твічінговой лову ідеальним буде середньо-швидкий лад, який дасть можливість чергування агресивних і м'яких Твічу. Для рівномірної проводки потрібно вибирати середній або повільний.

Так як починати освоювати спиннинговую ловлю найкраще з рівномірною проводки, то і спінінг для початківців потрібно вибирати середнього ладу. Він також згладить деякі помилки, які може допустити рибалка при виведенні риби.

Для того, щоб краще пояснити залежність від умов, наведу приклад. Ви знайшли перспективне місце. По обидва боки ростуть дерева, а над головою в парі метрів звисають гілки. Вихід - короткий хльосткий кистьовий кидок. З повільним ладом цього не вийде, потрібен негнучкий бланк з швидким сроем. Чи то справа відкритий пляж, на якому можна розмахнутися. Ось тут можна в повній мірі розкрити потенціал повільного або середнього ладу.

[Reklama4]

[Reklama4]

вибір спінінга

При виборі спінінга перше, що потрібно зробити - це ретельно оглянути кільця на предмет тріщин і розколів, так як основна маса кілець виготовляється з кераміки. У мене було і таке, що на деяких кераміка була відсутня зовсім (напевно вилетіла при транспортуванні).

На другому місці за важливістю йде бланк вудилища. Уважно вивчіть його від вершинки до рукоятки, щоб не було глибоких подряпин і вм'ятин, так як при навантаженні вудилище в цьому місці поламається.

При огляді рукоятки зверніть увагу на тримач котушки. Кріпильна затискна гайка повинна легко закручуватися, але не бовтатися на різьбі, так як ймовірно може почати прокручуватися при затягуванні.

Спінінг для початківців повинен бути середньо-швидкого ладу довгою 210-240 сантиметрів медіум класу з тестом до 30-ти грам.

Так вже вийшло, що 70% моїх бланків виготовлені фірмою «Flagman», тому і радити буду з того, що мені найбільше сподобалося. Мої рекомендації для початківця - фірма «Flagman», серія «Striker», довжина 240 см, тест 10-30 гр, середньо-швидкий лад.

Він дозволить витягнути основну масу нашої риби (за винятком сома і трофейної щуки) і більш-менш застосовувати всі типи проводок. Спінінгові вудилища і котушки вимагають дбайливого ставлення, не кидайте їх на землю.

Бланк покривається лаком, який можна пошкодити, або необережно наступити на нього. Для тендітної вершини це смерті подібно, а в котушку може набитися пісок. При транспортуванні обов'язково користуйтеся захисними чохлами і «ні хвоста, ні луски!»

Як вибрати котушку для спінінга?

Існує два види - інерційні та безінерційні спінінгів котушки Існує два види - інерційні та безінерційні спінінгів котушки. Якщо ви - спінінгіст, то починайте своє пізнання з безінерційних, які на сьогоднішній день найпростіші в експлуатації і дозволяють виробляти закидання найлегших приманок.

На них ми докладно і зупинимося. На що я хотів би звернути вашу увагу при виборі безинерціонной котушки.

шпуля котушки

Шпуля котушки - спеціальний знімний барабан, на який намотується волосінь. При підмотці здійснює поступальні рухи взад-вперед. Основна вимога до шпулі - ідеально гладкий, без зазубрин, бортик. Для пошуку цих зазубрин проведіть пальцем по контуру шпулі (там, де волосінь при закиданні стикається з бортиком). Всі вади прекрасно відчуваються пальцями.

Величина котушки пишеться на самій шпулі і виглядає як якесь чотиризначний число, наприклад 1000, 2500, 3000. Ці заповітні цифри позначають клас (1000 - легкий, 2500 - середній, 3000 - важкий) і показують, що для правильного заповнення котушки потрібно сто метрів волосіні певного діаметру (для різних фірм по-різному).

На шпулі в основному пишуться кілька діаметрів волосіні і потрібний метраж для правильної намотування без бекинга (бекинг - додаткова підмотка для повного заповнення шпулі). Наприклад: 0,35-120 або 0,3-160. Вибирайте завжди клас спінінга котушки, відповідний класу вудилища.

Все спінінгів котушки оснащуються запасний шпулею, на яку можна намотати волосінь іншого діаметру. У більшості випадків це графітові запаски низької якості. Рідше - така ж металева (алюмінієва), як і основна.

фрикційне гальмо

Фрикційне гальмо призначений для гасіння ривків риби, тим самим зменшуючи кількість сходів і оберігає волосінь від розриву. Є два види виконання - передній і задній. Для початківців не настільки важливо, де він знаходиться, головне - його налаштування перед риболовлею.

Прив'язуємо кінець волосіні і відходимо на кілька метрів. Затягуємо повністю фрикціон і підтягуємо волосінь, щоб бланк отримав характерну параболічну форму (тільки не перестарайтеся). Починаємо потихеньку попускати гальмо до моменту, коли котушка віддасть кілька сантиметрів. Все, настройка закінчена.

Кількість підшипників котушки

У місцях зіткнення рухомих частин і корпусу котушки виробники для м'якості і збільшення терміну служби ставлять підшипники. Прийнято вважати, що чим їх більше, тим краще. Ми, напевно, теж будемо так вважати.

Одне з головних вимог для спінінга котушки - це наявність підшипника на ролику лесоукладивателя. Причина - використання плетених лісок. Плетінка володіє абразивними властивостями і на неякісної дешевої котушці просто розпиляти ролик.

[Reklama5]

вибір котушки

Як вибрати котушку для спінінга? Візьміть вподобану вам котушку в руки і огляньте все її деталі на наявність видимих ​​пошкоджень. В першу чергу приділяйте увагу рухомих частин, таким як ручка котушки, дужка лесоукладивателя з роликом і шпуля.

Якщо видимих ​​пошкоджень немає, приступаємо до наступного кроку, а саме пошук невидимих ​​вад. Проведіть пальцем по контуру бортика шпулі на предмет зазубрин.

Далі відведіть дужку в режим «занедбаність» і спробуйте трохи повернути її назад. Якщо дужка від легкого дотику стрибнула в робочий режим, то від такої котушки краще відмовитися, так як при закиданні приманки вона може мимоволі повертати дужку в режим підмотки. А це загрожує як мінімум - гучним ляпасом по воді і розполохуванням риби, як максимум - розривом волосіні і відстрілом приманки.

Зробіть напівоберт ручкою з відкинутою дужкою. Вона повинна без зусиль стати в робочий режим підмотки. Повторіть ці дії кілька разів. Потім просто дайте стартове прискорення і приберіть руку. Ручка повинна зробити ще 5-10 оборотів за інерцією.

І, нарешті, просто покрутіть повільно котушку біля вуха на предмет внутрішніх підозрілих шумів. Якщо таких немає, то спробуйте зняти-одягнути шпулю і покриття фрикційне гальмо. Після кожного клацання гальма шпуля повинна прокручуватися все важче і важче. На цьому вибір котушки закінчений і можна сміливо розплатитися з продавцем за товар.

Повідець і волосінь для спінінга

волосінь

У нас є два варіанти - поставити монофільную волосінь або плетінку. Я дотримуюся другого варіанту. Характеристики плетінки як не можна краще підходять для для цього виду лову.

Вона не тягнеться, не володіє «пам'яттю» і на порядок міцніше монофіла. Мінуси бачу тільки в ціні. Плетінка перетином 0,12-0,14 мм - якраз те, що треба початківцю рибалці.

Намотується майже під бортик шпулі, до краю має залишатися 2-3 мм (для забезпечення максимального закидання). На дальність закидання також дуже сильно впливає товщина волосіні - чим тонше, тим далі полетить ваша приманка. Але не перестарайтеся з тонкою волосінню, при закиданні вага блешні збільшується в багато разів і волосінь може порватися (відстріл приманки).

повідець

Установка повідця для лову хижака обов'язкове. В цьому винна наша щука, яка в добрій половині випадків не залишає шансу на успіх. Я користуюся покупними поводками з точною розривної навантаженням і вибираю їх на прядок менше від основи, тоді у випадках «мертвих» зацепов у мене рветься поводок, а не основна волосінь.

Повідці для спінінга можуть бути зроблені як з м'якого гнучкого матеріалу, так і з жорсткого дротяного. В основному я ставлю гнучкі повідці довжиною 15-20 см, а дротяними користуюся тільки при лові твічінгом (допомагає уникнути захльостів трійників приманки).

З'єднання волосіні й повідця

З'єднувати поводок і волосінь можна простим рибальським вузлом - просмикнули в вертлюжок, обмотали кілька разів навколо основної волосіні і просунули в петельку біля вушка вертлюжка. Якщо зважилися купити плетінку, тобто така штучка, яка називається Кноте (KNOT).

Служить для безузелкового з'єднання - накинули петлю на гачок, обмотали навколо тіла і зафіксували в петельці Кноте. Або зробіть ще простіше, як я - коли будете купувати попросіть показати продавця як вони в'яжуться.

[Reklama6]

Спінінгові приманки

Я поділяю їх на три види - силіконові приманки, блешні і воблери. Кожен вид по своєму унікальний і розрахований на різну техніку лову. Ця тема безмежна, про неї можна писати не один день, тому тут тільки один логічний відповідь - все в ваших руках, вчіться, пізнавайте, експериментуйте.

Давайте пройдемося по кожному виду приманок в загальних рисах. Почнемо, звичайно ж з найбільш універсальних блешень, які найбільш підійдуть початківцям спінінгістам. Під першим номером я виділю обертові блешні, на які ловиться вся риба від малого до великого. Їх виробляє багато фірм, серед яких хочеться виділити одну, а саме фірма «Mepps». Якщо у вас буде набір вертушок серії «аглія лонг» від 00 до 5, ви зможете ловити абсолютно всю рибу. Найбільш ходової і уловистою у мене є другий і третій номер.

 • розмір 00-1 - окунь, головень, язь;
 • розмір 2-3 - щука, окунь, судак;
 • розмір 4-5 - щука, судак, сом.

Другим номером йдуть силіконові приманки через їх дешевизну та доступності. Для початківців виділю дві самі відповідні категорії, а саме - віброхвости і твістери. Під кожну рибу вибирається свій розмір сіліконкі. Для окуня - мікро (3-5 см) з джиг головкою 1-5 грам, для щуки і судака середні (5-12 см) з джиг головкою 5-20 грам. Є ще зовсім гіганти, але поки що я думаю ви обійдетеся без крайнощів.

У третю категорію занесемо блешні, що коливаються, які відносяться до найстарішого класу. Великі колебалки найбільш затребувані у мене восени, коли щука починає від'їдатися перед зимою. На дрібні щука добре бере навесні. Це не сама універсальна блешня, так як зловити, наприклад судака або головня на неї буває досить проблематично.

І остання група - воблери. Це Величезна и вузьконаправлена ​​група приманок. Певний воблер Підходить Певна умів лову и подобається самє более певної рібі. Ця група заслуговує на нашу увагу, але вона на жаль найдорожча із представлених і сама невідповідна для початківця рибалки (через дорожнечу).

[Reklama7]

[Reklama7]

Ловля на спінінг

Техніку ловлі на спінінг можна розділити на три основні технічні складові, а саме:

 • техніка закидання спінінга;
 • техніка проводки приманки;
 • техніка виведення риби.

Почнемо з азів і перше, що ми розглянемо - це техніка закидання.

Техніка закидання спінінга

Існує три базових техніки закидання, потрібні для лову на спінінг, а саме:

 • вертикальний занедбаність (через спини);
 • горизонтальний бічний занедбаність;
 • маятниковий занедбаність.

Основна техніка, якою користуються рибалки - це вертикальний занедбаність через спини. До плюсів такої техніки можна віднести відносну точність попадання приманки в потрібне місце і хорошу дальність польоту. Тобто в загальному цю техніку можна охарактеризувати як саму універсальну і найчастіше використовувану.

Виконується наступним чином:

 1. Беремо вудилище так, щоб тримач котушки потрапив між середнім і вказівним пальцями робочої руки (у правші - права, у лівші - ліва).
 2. Підводимо ролик лесоукладивателя під рукоятку (вгору) якомога ближче до вказівного пальця, при цьому залишаємо звисає приманку з півметровим шматком волосіні (від вершини до блешні).
 3. Захоплюємо волосінь краєчком вказівного пальця робочої руки.
 4. Відводимо дужку лесоукладивателя в положення «занедбаність» не відпускаючи при цьому волосінь. У цьому положенні якщо ви відпустіть волосінь, приманка сама впаде на землю.
 5. Беремо другий рукою за край комеля і відводимо вудилище назад за спину. Положення спінінга має бути приблизно паралельно землі (можна трохи вище) і перебувати над плечем робочої руки.
 6. Різким рухом посилаємо вперед вудлище і на позначці близько 120 градусів (між водою і бланком буде 45 градусів) відпускаємо волосінь. За інерцією приманка полетить вперед по параболічної траєкторії.
 7. Після приводнення приманки прокручуємо ручку котушки (дужка при цьому повинна стрибнути в робоче положення підмотки) і починаємо проводку.

Увага! Дуже важливо після повернення дужки подивитися на шпулю, не ліг чи виток повз неї.

Інакше на наступному занедбаності у вас утворюється «борода». Якщо так сталося, то поправте «шкідливий виток» на місце і продовжуйте ловлю. Можна також повертати дужку лесоукладивателя рукою. Це збільшить термін служби котушки і зменшить кількість лягають мимо шпулі витків.

Тепер поговоримо про горизонтальному занедбаності. З його допомогою можна закинути блешню трохи далі, ніж вертикальним. Це безсумнівний плюс, але при цьому сильно страждає точність приводнення приманки. Після деяких тренувань можна досягти певної точності, але про проведення уздовж суворої берегової лінії або по кромці водоростей говорити не доводиться. Закид проводитися практично так само, як і попередній, з тією лише різницею, що спінінг описує дугу не по вертикалі, а по горизонталі з невеликим підйомом в кінці.

Маятниковий (він же точковий) призначений для облавливании невеликого локального місця недалеко від берега. Про дальності можна тільки мріяти, зате точність - найвища з усіх. Ще одна причина використовувати техніку маятникового закидання - зарослий кущами або деревами берег. Розмахуватися вудилищем особливо не потрібно, тому потрібно мінімум вільного місця.

І нарешті останній плюс - приманка при торканні води видає менше шуму, ніж при вертикальному і горизонтальному занедбаності. Відповідно менше лякає рибу, а в деяких випадках навіть її приваблює, так як характер ляпанця по воді чимось схожий на плескатися рибку.

Проводитися наступним чином:

 1. Піднімаємо вгору вудилище і зводимо котушку в режим «занедбаність» (приманка при цьому плюхнеться на землю).
 2. Потім беремо волосінь вільною рукою під найбільшим пропускним кільцем (від вас воно близьке) і підтягуємо блешню так, щоб вона була приблизно на рівні котушки (можна вище).
 3. Починаємо розгойдувати блешню маятниковими рухами в бік польоту приманки.
 4. При досягненні достатніх для польоту коливань відпускаємо волосінь і даємо приманці вільно летіти в задану точку.
 5. Вільною рукою корегуйте дальність польоту (якщо потрібно затисніть шпулю і зупиніть закид).
 6. Після приводнення повертаєте дужку в робочий режим підмотки і починаєте проводку.

[Reklama8]

Техніка проводки приманки

Від того, наскільки правильно ви опанували техніку проводки приманки безпосередньо залежить кількість клювань риби. Існує кілька різновидів проводки, які можуть вам знадобитися на рибалці.

Рівномірна проводка приманки - коли проводка виконується рівномірним монотонним підтягуванням болісно. Це базова проводка, якій початківець рибалка опановує без особливих проблем. Закинув і тягни собі потихеньку. Урізноманітнити її можна короткочасними зупинками, після яких дуже часто йдуть клювання.

Твічінговая проводка приманки - властива для воблерів класу «Міно» (подовжені рибки, найчастіше без яскраво вираженої гри). Це ривковая проводка, при якій воблер нишпорить по сторонам. На самому початку була призначена в основному для мілководдя і до сих пір є однією з найбільш уловистих проводок. На сьогоднішній день примудряються більш-менш Твічу майже всіма видами воблерів, в тому числі глибоководними. Ну якщо не Твічу, то принаймні подтвічівать (підсмикувати) приманкою на рівномірній проводці.

Джиговая проводка приманки - повна протилежність твічінг. В основному використовуються м'які силіконові приманки, а сама ловля на увазі придонну ступінчасту проводку. Ця техніка проводки приманки хороша по судака і решті хижакові в холодну пору року (крім весняного жора, коли щука виходить на мілини). Являє собою підмотування приманки з зупинками, при яких сіліконка під своєю вагою опускається на дно. Клювання найчастіше відбуваються саме на фазі падіння. Також дуже ефективний і потрібний спосіб для лову риби.

Твічінг і джиг заслуговують більшої уваги, ніж тут описано. Тому для них на сайті відведені свої однойменні класи, в яких ви знайдете повну інформацію.

автор статті Сергій Ріпка

Обіцяний сюрприз - ексклюзивна пропозиція від «Школи Рибалки» !!!

Подробиці на статті « Книга Олексія Лисиці »

На нашому сайті Ви можете замовити подарункову книгу «спінінга риболовля» з автографом і найкращими побажаннями Чемпіона Світу з спінінга ловлі, майстри риболовного спорту міжнародного класу Олексія Лисиці.

Спінінг для початківців відео

Ну як, Вам допомогла моя стаття «Спінінг для початківців»? Буду чекати ваших запитань, відгуків та коментарів. Для закріплення і розширення своїх знань пропоную переглянути відео на цю тему. Приємного перегляду!

Приносимо свої вибачення, відео коригується.

Як вибрати спінінг?
Як вибрати котушку для спінінга?
Як вибрати спінінг?
Як вибрати спінінг ?
Для чого він потрібен і який вибрати?
Яку роль відіграє техніка лову?
Новости