• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Картопля. Догляд, вирощування, розмноження. Який сорт вибрати. Рослини в городі. Овочі. Для зберігання. Фото. - Ботанічка.ru

Коли ми купуємо посадковий матеріал для вирощування картоплі, нам потрібно, в першу чергу, визначитися з тим, що ж ми хочемо отримати в результаті. Або ми хочемо отримати ранній урожай, або нас більше цікавить його крахмалистость і смакові якості, або збираємося закласти картоплю на зберігання, і тому нам важлива врожайність і лежкість сорти.

Для того, щоб вибрати те, що ми хочемо, потрібно знати якості картоплі. Ось характеристики деяких сортів, селекціонованих в Білорусі. До ранніх сортів відноситься картопля "Лілея" і "Уладар". У "Лілеї" прекрасне поєднання ранньостиглості та стійкості до фітофторозу. А "Уладар" менш схильний до парші і хвороб.

А Уладар менш схильний до парші і хвороб

Картопля (Potatoes)

© Rasbak

У середньостиглої групи виділяється картопля сорту "Бриз" - урожайний, стійкий до парші. До цієї ж групи відносять сорти "Діброва", "Криниця", "Універсал", "Янка".

Пізні сорти - це "Журавинка", "Ласунак", "Рагнеду". Крім того, "Рагнеду" ще є і багато бульбові. А це означає, що при посадці потрібно значно менше бульб (близько 20%), ніж якби висаджувався інший сорт.

А це означає, що при посадці потрібно значно менше бульб (близько 20%), ніж якби висаджувався інший сорт

Картопля (Potatoes)

© Mathias Karlsson

За змістом крохмалю немає рівного сорту "Верба". Крахмалистость картоплі можна визначити і самостійно. Для цього розріжте бульбу. Потріть половинки один про одного, а потім з'єднайте їх. Потім візьміться за верхівку бульби, підійміть його, і якщо він не розвалиться, значить крохмалю в ньому достатньо.

Одним з найбільш лёжкіх і врожайних сортів є сорт "Скарб". Він зберігається до липня, не проростаючи і не втрачаючи свого смаку. Довго можуть зберігатися такі сорти, як "Дельфін" та "Нептун". Максимальна врожайність (700-850кг. З сотки) у "Явара", "Здабитка", "Уладара", "Нептуна", "Ласунка". А картопля "Здабитак" визнаний кращим сортом і в Швеції, і в Польщі, і в Німеччині як сорт, що містить більшу кількість крохмалю.

Картопля (Potatoes)

© Ruslan V. Albitsky

Отже, керуючись цими характеристиками сортів, ви можете вибрати те, що найбільш відповідає вашим бажанням, завданням і цілям.

Новости