• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Методи боротьби з нижчими водоростями

Якими засобами боротися з нижчими водоростями

Якими засобами боротися з нижчими водоростями.

Продовження ...

Якщо механічні та біологічні методи боротьби з водоростями не допомагають, то доведеться скористатися хімічними засобами. Незважаючи на те, що хімічні засоби найбільш ефективні з усіх існуючих методів, слід визнати, що поки що не знайдені кошти, які можуть допомогти аквариумистам у всіх випадках. Питання боротьби з водоростями - одна зі складних проблем сучасної акваріумістики. І тому не слід забувати про пропоновані спеціалізованої торгівлею препаратах для знищення водоростей.

Але, використовуючи їх, треба враховувати і ту обставину, що при знищенні нижчих рослин не виключається і нанесення шкоди вищим, тобто нашим акваріумних рослин. Альгеціди останнього покоління при правильному дозуванні пригнічують ріст зелених і деяких інших водоростей. Однак, з "чорною бородою" всі ці кошти не справляються. Крім того, застосування в акваріумі антибіотиків небезпечно, оскільки веде до загибелі спочатку всієї корисної акваріумний мікрофлори, а потім - і до небезпечних захворювань вищих рослин і риб.

У разі "цвітіння води" добре зарекомендував себе народний метод - на 3-4 дні акваріум повністю закривається від світу, хоча б ковдрою, вода не підмінюється. Риби і вищі рослини, як правило, непогано переносять таке затемнення, а водорості в темряві і при відсутності припливу свіжої їжі гинуть. Крім того, якщо є можливість, добре пустити туди велику кількість дафнії, циклопа, які харчуються цими водоростями. Крім того, можна використовувати і ліки - біцилін-5, трипафлавин.

Досить універсальними засобами боротьби (альгіциди) з водоростями є сполуки міді або цинку, які вносять у вигляді розчинів солей. З хімічно чистого або чистого для аналізу сульфату міді готують розчин з розрахунку 1 грам сульфату на 1 літр води. Попередньо видаливши з акваріума риб, його вносять в воду з розрахунку 1-10 мл розчину на 1 літр води. Починають зі слабкою концентрації, і якщо немає результату, дозу збільшують. Таким чином, легко позбутися від синьо-зелених водоростей і "в'єтнамки". Мідь і цинк знищують також і бурі водорості. На нитчасті зелені водорості їх вплив менш ефективно.

Токсична для водоростей концентрація згубно діє і на деякі рослини і равлики. Риб на час лікування слід відсадити. Для боротьби можна додати у воду розчин трипафлавина або риванолу (0,1 гр. На 100 літрів), стрептоміцину (3-5 мг / л) на 5 днів, пініціліна (300-600 од. Л.), 3% розчин борної кислоти (1 мл на 1 літр). Проти синьо-зелених водоростей позитивний результат дає застосування пініціліна в дозі 10.000 од. на літр. Водорості гинуть протягом 8 днів. Риби і рослини не страждають.

Боротьба з водоростями за допомогою перекису водню. Існує хімікат, який якнайкраще підходить для використання в акваріумі. Він дешевий, продається Боротьба з водоростями за допомогою перекису водню у всіх аптеках без рецепта лікаря і все, з чого складається цей реагент - це вода і кисень - перекис водню. Концентрація розчину перекису водню, який ми можемо знайти в аптеці, складає, як правило, 3%. Це саме та концентрація, яка найкращим чином підійде для використання в акваріумі. Дозування перекису водню - 0,05-0,4 від обсягу акваріума (обсяг акваріума, в літрах х 0,05 = денна доза, мл). Для 3% перекису це дає 1,5-12 мг / л. Перекис водню в такій концентрації абсолютно безпечна для колонії бактерій в грунті і фільтрі.

Досить ефективний і безпечний спосіб продезінфікувати рослини від хвороб риб і знищити абсолютно всі водорості, навіть в'єтнамку. Доза - 1,5 мг / л, можна 6-10 мг / л. Звичайні водорості, як нитчатка, гинуть відразу ж, а чорна борода вимагає повторної обробки на наступний день, і відмирає протягом декількох днів. Використання відбілювача з хлором набагато більш токсична і травматичніше для рослин і риб. Перекис можна використовувати і для обробки всього акваріума в поєднанні з методом затемнення. Зробіть сильну циркуляцію води, а через кілька годин робиться велика підміна води.

Безпечними вважаються концентрації аж до 15 мг / л протягом 48 годин. У таких концентраціях це абсолютно безпечно для колонії бактерій в грунті і фільтрі. Риби зазвичай без шкоди переносять дозу 30 мл на 100 літрів, але перекис швидко окисляє дуже багато органіки, що практично відразу забирає весь кисень з води, тому стежте за рибами використовуйте сильна течія і аерацію! Якщо при застосуванні перекису на губах фільтрів, стінках акваріума, риб і рослини з'являються бульбашки, це означає, доза була велика. Допустимо тільки ледь помітна поява бульбашок на механічних фільтрах.

Не залишайте акваріум без нагляду. Якщо риби почали дуже важко дихати, негайно змініть 50% води і включіть потужну аерацію. Інша небезпека високих дозувань перекису при великому скупченні водоростей і / або старої органіки в акваріумі - великий викид амонію NH4 / аміаку NH3 і нітритів NO2 відразу після внесення препарату. Це може викликати загибель риб. В цьому випадку треба перед внесенням знизити нітратне та фосфатне забруднення води. Краще вносити дозу 6-10 мг / л, зробити сильна течія з аерацією, а через кілька годин підмінити 50% води. Під час застосування препарату якомога більше видаляйте відмирають водорості і частіше і побільше підмінювати воду.

Якщо в акваріумі є улюблені рослини, то можна перевищувати дозування 20 мл на 100 літрів 1 раз в день. При перевищенні дози 15 мг / л перекису ви вб'єте багато длінностебельние рослини з дрібно-розсічені листям. Твердолисті рослини можна кілька разів викуповувати в окремо приготовленому розчині перекису 40 мл на 100 літрів, протягом 40-60 хвилин. Дія глутарового альдегіду на длінностебельние рослини м'якше. Увага ціхліднікам! При високих pH (> 7,2-7,5) дію перекису більш небезпечно, тому що при високих pH значна частина амонію NH4 перетворюється в аміак NH3, який в десятки разів більш токсична!

За допомогою хлору. "Білизна" має непередбачувану концентрацію активного хлору, що залежить від жадібності і / або недбалості виробника і часу і умов зберігання. її За допомогою хлору розводять 1:30. Беруть лист зарослий "бородою", витримував дві хвилини в розчині. Якщо водорість за цей час побіліла - сміливо розбавляв в чотири рази. Чи достатня концентрація, коли після двохвилинній обробки і півгодинної промивання колір "бороди" не змінюється. Але після другої двохвилинній витримки вона починає світлішати. У такому розчині купати листя протягом однієї хвилини одноразово, уникаючи попадання хлорки на корені. Валліснерія і стрілолист навіть після такої обробки можуть загинути, а можуть, і немає. Наяс і кушир гинуть завжди. Ехінодорус дрібноцвітий якщо і виживає, то марніє. Витримували без видимих ​​змін бакопа, ротала, гігрофіли, лимонник, ехінодорус ніжний, анубиас.

Глутаровий альдегід. Чудовий помічник при утримуванні акваріума з рослинами - глутаровий альдегід. Він є не тільки джерелом CO2, для рослин, згладжуючи коливання концентрації (вони стимулюють зростання водоростей), але і найсильнішим і абсолютно нешкідливим альгіцидом (вбиває водорості). Вносячи його в акваріум, ви будете регулярно придушувати водорості, тим часом "набиваючи руку" вносити правильні дозування добрив, контролювати подачу CO2, звикати до дисципліни підмін води і своєчасної стрижці рослин. Коли ви навчитеся, він вам знадобиться тільки для прискорення позбавлення від водоростей відразу після запуску нового акваріума або не знадобиться взагалі.

Нещодавно для боротьби з водоростями почав використовуватися Seachem Flourish Excel (глутаровий альдегід) і, схоже, проти певних типів водоростей працює дуже добре Нещодавно для боротьби з водоростями почав використовуватися Seachem Flourish Excel (глутаровий альдегід) і, схоже, проти певних типів водоростей працює дуже добре. Щоб нанести водоростям сильний удар можна дозувати за інструкцією, або вдвічі-втричі більше протягом двох тижнів. Excel в основному вбиває червоні водорості, але має вплив і на Cladophora, Staghorn, жабуринні.

Excel негативно діє на деякі рослини - Egeria densa, Riccia, Vallisneria. Деякі повідомляють про вплив Excel на креветок і Отоцинклюс. При правильному дозуванні глутаровий альдегід допоможе позбутися від усіх водоростей, навіть у найважчих випадках, без будь-яких шкідливих наслідків для більшості вищих рослин, риб, безхребетних, не завдаючи шкоди також біологічної фільтрації. Ще одним важливим фактором є те, що внесення глутаральдегида не впливає на pH води в акваріумі.

В якості діючої речовини використовується 2,5% розчин глутарового альдегіду - складного органічного речовини, який зазвичай використовується в медицині та стоматології для холодної стерилізації інструментів, а також при підготовці препаратів для електронної мікроскопії. Саме найсильніші антисептичні властивості глутарового альдегіду, мабуть, і забезпечують альгіцидними дію. Глутаровий альдегід годиться як для тривалого застосування в загальному акваріумі, так і для разової предкарантінной обробки рослин для того, щоб позбутися від водоростей, равликів, їх ікри, або різної зарази. Додаткова перевага цього методу в тому, що глутаровий альдегід є відновником і допомагає захистити залізо від окислення.

Глутаровий альдегід спочатку стає дуже активним, але швидко втрачає активність з часом при додаванні спеціальної речовини-активатора, яке поставляється в окремій баночці. Активація необхідна тільки для стерилізації медичного інструментарію, при застосуванні в акваріумі він нам не потрібен, а сам 2,5% розчин глутарового альдегіду можна зберігати 2 роки. Так що, купивши 5 л. бочонок Cidex (тут важливо не помилитися - є також Cidex OPA в якому замість глутаральдегида зовсім інше чинне початок) можна зберігати необмежено довго.

При щоденному внесення 5 мл на 100 літрів помітною загибелі водоростей, які проживають в акваріумі у великій кількості, не відбувається. Вся риба відчуває себе відмінно. Думаю, що цю дозу можна використовувати тільки як профілактичну. При щоденному внесення 12 мл на 100 літрів протягом 7-10 днів пропадають зелені водорості. Скло акваріума практично не заростають нічим, якщо немає синьо-зелених. Риба відчуває себе відмінно. Вважаю що можливе використання такого дозування протягом тривалого часу.

При щоденному внесення 20 мл на 100 літрів, протягом 5-7 днів гинуть всі водорості, крім салатово-зелених і чорних синьо-зелених. Деякі риби починають показувати легкі ознаки кисневого голодування протягом 3-5 годин після внесення препарату. Додам, що риби набагато краще переносять великі дози глутарового альдегіду, якщо вносити її не всю відразу, а поступово. Якщо за мету ставиться боротьба з водоростями, то зазвичай вноситься половина добової дози відразу, а решту через крапельницю протягом декількох годин.

Cidex вноситься щоранку при включенні світла (глутаровий альдегід в акваріумі за 12 годин розпадається на 50%, через 48 годин зникає повністю), розбавивши попередньо в літрі води і інтенсивно перемішуючи при вливанні, щоб не обпекти риб і рослини. Оптимальне дозування, для тривалого застосування - 12-15 мл Cidex-а щодня на кожні 100 літрів води в акваріумі.

Максимальна доза - 20 мл на 100 літрів - може знадобитися при особливо сильних заражених. При застосуванні високих доз Cidex бажано посилити аерацію. При зазначеній дозі будь-якого шкідливого впливу на риб, безхребетних, рослини і біофільтрації. Його можна використовувати також для дезінфекції свежепріобретенних рослин і очищення їх від водоростей. Полоскання в ванні при дозуванні 1-3 мл на 1 літр води, протягом 3-5 хвилин.

Ефект від застосування глутарового альдегіду такий: "борода" змінює колір на нездоровий сіруватий вже протягом декількох годин після першого внесення; через 7-10 днів після регулярного внесення практично повністю зникають всі водорості, також, набагато рідше доводиться чистити стінки акваріума. При зниженні рекомендованої дози наполовину дрібна борода на сильній течії потихеньку норовить з'явитися знову. При відновленні дози до стандартної вона швидко зникає.

Методи боротьби з нижчими водоростями Методи боротьби з нижчими водоростями. Продовження.

Як боротися з нижчими водоростями. Як боротися з нижчими водоростями

Останні зміни та доповнення внесено 15 травня 2013 року.

Останні зміни та доповнення внесено 15 травня 2013 року

Новости