• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Дитяча лінь: причини і як з нею боротися

 1. Дитяча лінь: причини і наслідки
 2. Як побороти дитячу лінь?
 3. 7 років: молодший школяр і проблеми з навчанням

$ Show_meta = false; ?>

Коли дитина з небажанням вчиться, не хоче допомагати будинку по господарству, батьки тут же знаходять для нього невтішне визначення: «ледар» Коли дитина з небажанням вчиться, не хоче допомагати будинку по господарству, батьки тут же знаходять для нього невтішне визначення: «ледар». Навіть учитель, кожен раз нахвалюючи здібності свого учня, не забуває згадати про те, що він занадто ледачий. Але невже таке типово доросле поведінка, як лінь може бути властиво від природи активним, допитливим дітям? Психологи з'ясували істинні причини небажання малюків і маленьких школярів намагатися, докладати зусиль, працювати.

Дитяча лінь: причини і наслідки

Перш, ніж вступити в боротьбу з лінню, однією з найбільш шкідливих звичок людства, потрібно знати "ворога" в обличчя, а у випадку з дитячою лінощами - розібратися, чим вона обумовлена. Отже, є кілька причин, через які дитина починає лінуватися:

 1. У нього немає зацікавленості в справі, будь то навчання або прибирання в кімнаті. Негативне ставлення найчастіше переймається від батьків, які часто скаржаться на життя, роботу, начальника, обтяжене домашніми клопотами.
 2. У дитини такий темперамент. Він флегматик, занадто повільний, і така особливість розвитку сприймається, як лінощі. А може, малюк дуже активний (холерик) і нудні уроки не для нього.
 3. Він не вірить в свої сили. Низька самооцінка формується, коли батьки часто критикують малюка, не зважають на його думкою, занадто багато від нього вимагають.
 4. Батьки надмірно опікують своє чадо, допомагають занадто старанно, не даючи навіть шансу стати самостійним, повністю позбавляючи трудової ініціативи.
 5. Дитина сильно завантажений заняттями. Згодом накопичується втома, яка потім виливається в апатію, і відсутність бажання робити хоч що-небудь.

З вищесказаного ясно, що дитяча лінь - це лише зворотна сторона неправильного виховання, і, щоб боротися з нею, необхідно змінювати власне ставлення до життя, роботі, навчанні і дітям.

Як побороти дитячу лінь?

Саме батьки створюють умови для розвитку особистості дитини Саме батьки створюють умови для розвитку особистості дитини. Працьовитість, інтелектуальна активність, бажання розвиватися допоможуть дитині домагатися успіхів, реалізовувати свої мрії. Лінь ж блокує значну частину можливостей особистісного зростання. З огляду на цю важливу обставину, питання, як боротися з дитячою лінню, стає фактично доленосним. Психологи рекомендують кілька правил поведінки, які навчать дитину не лінуватися:

 • Не потрібно постійно нагадувати малюкові про його обов'язки. Виховувати дітей можна тільки на власному прикладі. Станьте для дитини зразком позитивного ставлення до життя, праці і саморозвитку.
 • Давайте можливість бути самостійним, коли він цього хоче, і обов'язково хваліть за проявлену ініціативу.
 • Критика неминуча, адже дитина повинна розуміти, де зробив помилку. Але важливо, критикуючи, не зачепити особисті почуття малюка, не ображати і не принижувати його словами.
 • Дитина швидше полюбить працю, якщо навчити його працювати (вчитися) із задоволенням.
 • Влаштовуйте дитині після школи годину неробства, коли нічого не потрібно робити, і він може просто відпочити, пограти, подивитися мультфільм.
 • Звертайте увагу на маленькі досягнення, будь-які позитивні результати малюка, цінуєте його старання.

І, нарешті, використовуйте безпрограшний варіант - навчання ментальної арифметиці в Школі Соробан. Методика є ідеальним засобом профілактики дитячої ліні. Вона підвищує активність розумової діяльності, оскільки інтенсивно розвиває півкулі мозку, привчає до дисципліни, організовує, а головне - формує внутрішню мотивацію до саморозвитку і звичку домагатися поставлених цілей.

Читайте ще:

7 років: молодший школяр і проблеми з навчанням
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички і

Вас може зацікавити:

Але невже таке типово доросле поведінка, як лінь може бути властиво від природи активним, допитливим дітям?
Як побороти дитячу лінь?
Як виявити?
Новости