• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як впоратися із самотністю

Нам всім, час від часу, буває самотньо

Нам всім, час від часу, буває самотньо. Але бувають випадки, коли самотність повністю нами опановує. Психолог Гай Вінч назвав кілька простих ефективних порад, які допомагають впоратися з болючим почуттям глибокої самотності.

Самотність - вельми суб'єктивне поняття. У вашому оточенні можуть бути присутніми найрізноманітніші люди, родичі, друзі, колеги - але ви все одно відчуваєте емоційну і соціальну ізоляцію. Інші люди не гарантують нам захист від важкої емоційної травми, до якої призводить самотність.

Але важка емоційна травма це лише мала частина тієї шкоди, яку приносить самотність. Воно також відбивається на нашому фізичному стані. Самотність викликає фізичну і фізіологічну реакцію, пригнічуючи нашу імунну систему. Це призводить до стану підвищеного ризику розвитку всіх видів захворювань та інфекцій, в тому числі, серцево-судинних захворювань. Виявляється, в довгостроковій перспективі хронічне самотність суворо відбивається на нашому здоров'ї і тривалості життя, фактично воно збільшує ризик ранньої смерті на 26%.

«Вибратися з самотності набагато складніше, ніж здається на перший погляд».

Є багато причин, що викликають почуття самотності. Деякі приходять до нього поступово. Один друг переїжджає, в іншого з'являється дитина, у третього семідесятічасовая робочий тиждень, - і до того, як ми встигаємо усвідомити, що відбувається, наш коло спілкування припиняє своє існування. Деякі впадають в самотність в один момент - відправляються в коледж, йдуть в армію, втрачають партнера по причині смерті або розлучення, переходять на нову роботу, або переїжджають в інше місто або країну. А для деяких причиною нескінченного самотності стає хронічна хвороба, недієздатність або інші обмежують обставини.

На жаль, оговтатися від самотності набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Психологічна травма, яку заподіює самотність, створює бар'єр, який важко подолати. Самотність спотворює наші уявлення, змушуючи нас вірити, що люди навколо нас піклуються про нас куди менше, ніж це є насправді. Це змушує нас настільки негативно сприймати склалися відносини, що ми починаємо надавати їм менше важливості і значимості, ніж в той час, коли ми не були самотні.

Ці спотворені уявлення викликають величезний мультиплікаційний ефект, так як, вигадуючи собі різні побоювання, ми заплутуємося все більше. Відчуваючи емоційну порожнечу, будучи впевненим у власній Небажання і применшуючи інтерес інших до власної персони, ми не наважуємося встановити контакт, при цьому відповідаємо на прояв ініціативи спілкування від інших людей з коливанням, образою, скептицизмом або відчаєм, по суті справи, відштовхуючи кожного, хто готовий покращити наш стан.

«Ці спотворені уявлення викликають величезний мультиплікаційний ефект, так як, переконуючи себе різні побоювання, ми заплутуємося все більше».

В результаті, безліч людей приходять у відчай і ізолюють себе від суспільства, тільки щоб уникнути ризику можливого відмови або розлади. І коли вони роблять спробу вийти в світ, їх сумніви і страхи викликають саме ту саму реакцію, якої вони боялися. Вони можуть змусити себе прийти на вечірку, але вже з самого початку глибоко впевнені, що жодна душа не захоче з ними говорити, що вони весь вечір будуть стояти, насупившись, у тарілки з хумусом і овочами, і, природно, ніхто і не подумає наблизитися - що тільки ще більше запевняє їх в власної непотрібності.

Вибратися з самотності і залікувати наші психологічні травми можливо, але для цього потрібно прийняти рішення - рішення подолати внутрішнє відчуття, що підказує вам залишатися осторонь і не виходити з комфортної зони, ізолювавши себе від суспільства. Замість цього вам потрібно слідувати трьом правилам, які вимагають сміливості і готовності подолати себе:

Почніть діяти

Прийміть факт, що самотність впливає на ваше сприйняття, і зрозумійте, що люди налаштовані по відношенню до вас доброжелательнее, ніж ви очікуєте. Якщо ви не зустрічаєтесь з людьми, то перегляньте телефонну книгу, список електронних адрес або список контактів в соціальних мережах, і складіть список людей, з якими ви не бачилися або не розмовляли якийсь час. Якщо ви відчуваєте емоційну спустошеність, то складіть список з 5 людей, з якими ви були близькі в минулому. Зв'яжіться з ними і запропонуйте зустрітися коли-небудь. Так, вам буде страшно це зробити, і так, ви будете переживати про те, що все це викличе у вас дискомфорт і відчуття незручності. Саме тому важливо дотримуватися другого правила -

Отримуйте користь від сумнівів

Справедливим буде зазначити, що людина, якій було приємно перебувати у вашій компанії в минулому, і сьогодні, напевно, буде радий провести з вами час. Так, можливо, ці люди втратили з вами зв'язок, можливо, вони ніколи не дзвонили, після обіцянки провести ще одну зустріч ще раз, але ви повинні прийняти той факт, що причина того, що вони не підтримували зв'язок, і того, що ви не були близькі останнім часом, не має ніякого відношення до вас. Цілком ймовірно, вся справа в їх завантаженому графіку життя, їх пріоритети, стресах, можливості - це все могло призвести до втрати вашої зв'язку. У більшості випадків, це, можливо, навіть і не «втрата зв'язку» - іншими словами, відторгнення з їх боку може не існувати. Так що, зв'яжіться з людьми з вашого списку, але обов'язково пам'ятайте:

Налаштуйтеся на позитивний лад

Так, ви боїтеся відмови, і так, у вас не найкраще стані психіки, але це одна з ситуацій, коли буде корисним зробити вигляд, що все добре. Розмовляючи з людьми з вашого списку, постарайтеся перебудуватися на позитивний спосіб мислення. Одним з безпечних способів це зробити є використання текстового повідомлення, так що ви можете, наприклад, використовувати смайлики, для створення радісного особи, якщо у вас поки не виходить відобразити радість на власній особі. Перечитайте минулі повідомлення, перед тим як відправити ваше, щоб переконатися, що воно буде цікаво вашому співрозмовнику. Уникайте звинувачень ( «Ти не дзвонив мені місяцями!») І натяків на розлад ( «Знаю, тобі, напевно, дивно чути мене ...»). Покажіть свій позитивний настрій ( «Я про тебе думав!» Або «Сумую за тобою!»), Запропонуйте зустрітися ( «Давай вип'ємо кави», або «Я б з радістю пообідав з тобою»), і будьте конкретним щодо тимчасових рамок ( «Що скажеш, щодо наступного тижня?» або «в який із днів цього місяця тобі буде зручно?»).

Самотність - це нестерпно болісно, ​​але в той момент, коли ви усвідомлюєте, що воно викликає спотворення сприйняття і створює психологічний бар'єр, вам буде необхідно пустити в дію всю вашу відвагу і сміливість, зважитися на цей «стрибок в невідомість» і чітко спланувати ваш втечу з самотності. Смак свободи буде солодкий, як тільки ви спробуєте.

Автор перекладу: Марина Яцура
джерело: ideas.ted.com

«Що скажеш, щодо наступного тижня?
» або «в який із днів цього місяця тобі буде зручно?
Новости