• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як боротися з синьо-зеленими водоростями в акваріумі: методи

 1. Як проникають в акваріум
 2. Чим небезпечні синьо-зелені водорості?
 3. Як боротися?
 4. метод затемнення
 5. дезінфекція
 6. Перекис водню
 7. Відновлення очищеного резервуара

Синьо-зелені водорості - це, по суті, не зовсім водорості, а, скоріше, бактерії Синьо-зелені водорості - це, по суті, не зовсім водорості, а, скоріше, бактерії. По-науковому їх також називають ціанобактерії, оксіфотобактеріі, ціанопрокаріоти або ціаном. Якщо вони з'явилися у вас в акваріумі, значить в ньому існують деякі проблеми. Які саме, ми зараз пояснимо. А також підкажемо, що з цим робити.

Як проникають в акваріум

Ці водорості виникають на стінках резервуара після тривалого впливу на нього прямих сонячних променів. Або, наприклад, коли температура води в ньому набагато вище, ніж треба.

Сприяє розвитку синіх водоростей і надмірна кількість органічних домішок. Якщо ви забуваєте про періодичне чищення акваріума або рідко змінюєте в ньому воду, неодмінно чекайте цих непроханих «гостей»!

Чи знаєте ви? Риба анабас, що мешкає в Південній Азії, може протриматися без води 6-8 годин. Тому рибка частенько виповзає на берег і навіть ... заповзає на дерева. У цьому їй допомагають плавники.

У цьому їй допомагають плавники

Чим небезпечні синьо-зелені водорості?

Ці бактерії є вкрай небезпечними для акваріумних мешканців. Адже вони поглинають не тільки всі поживні речовини, але і кисень. А ще - виробляють отрути.

Найбільш жахливе наслідок - це накопичення ціаніду, що виділяється ціанідобактеріямі, який знищує все живе навколо себе. При цьому водорості виділяють вкрай неприємний запах .

Важливо! Ці бактерії також небезпечні для каменів, грунту і будь-яких декорацій.

Ці бактерії також небезпечні для каменів, грунту і будь-яких декорацій

Як боротися?

Як показує практика, боротися з синьо-зеленими водоростями в акваріумі досить складно. Однак можливо. Зате на майбутнє ви врахуєте цей момент і будете більш уважні до штучного водоймища і йому мешканцям. Існує кілька методів, про них ви дізнаєтеся далі.

метод затемнення

Більш простим способом знищення водоростей є повне затемнення резервуара. Адже ці бактерії не можуть жити без сонячного світла. Більш простим способом знищення водоростей є повне затемнення резервуара Для початку заберіть зі скляного будиночка всіх його мешканців, рослини, грунт, фільтр і ін. Після чого накрийте його щільною темною тканиною і залиште на три дні. Без світла і повітря шкідник помре.

Важливо! Якщо ви не приберете перед процедурою грунт, в ньому можуть зберегтися мікроскопічні частинки шкідника. І через короткий час він знову розростеться. Тому затемнення краще поєднати з дезінфекцією, що забезпечить більш надійний захист.

дезінфекція

Акваріумне обладнання потрібно гарненько прокип'ятити в окремій ємності. А рослини на півгодини занурити в слабкий розчин марганцівки, після чого промити водою і помістити назад в резервуар, але тільки в чисту водичку.

Рибам, равликам, креветок і іншим живим істотам теж краще організувати карантин. Для цього перемістіть їх на кілька днів в відстояну воду.

Залишки синьо-зелених водоростей слід виловити з акваріума сачком. А грунт просифонить за допомогою компресора, щоб наситити його киснем.

Перекис водню

Звичайно, якщо акваріум невеликий, з нього можна запросто вилити всю воду і провести дезінфекцію. Але ось для власників великих резервуарів це буде проблемою. У таких випадках фахівці рекомендують використовувати метод затемнення і тільки потім застосувати перекис водню.

Прикрасити ваш акваріум можуть такі рибки, як лабео , скалярія , змееголов , парчеву сом , арапайма , риба хірург , арована , дискус , мінорки , ляліус , півник , даніо-реріо , пецілія , моллінезія , гуппі , гурамі , вуалехвост .

Обов'язково дотримуйтеся пропорції! На 100 л води вистачить 25 мл перекису. Через добу процедуру треба повторити. А через чотири дні замінити 40% води від усього обсягу. Обов'язково дотримуйтеся пропорції

Відновлення очищеного резервуара

Після очищення в грунт висаджують рослини. Залиште їх в акваріумі на добу, щоб вони пройшли акліматизацію. При висаджуванні потурбуйтеся про захист штучної водойми від прямих сонячних променів.

Через добу можете повертати в резервуар камінчики, черепашки і різні аксесуари. Також почекайте добу, простеживши - чи ціаном знищені.

І тільки потім підсаджують в акваріум живих істот. Повертати їх можна тільки, коли ви не будете сумніватися, що все шкідники виведені до найдрібніших частинок. Інакше вся боротьба з синьо-зеленими водоростями піде нанівець.

Чи знаєте ви? Довгожителем Серед акваріумних риб називають самочку вугра - Паті. Вона померла в 1948 році у віці 88 років. Народилася Паті в Саргасовому морі, але практично все життя провела в Хельсінгборгском музеї Швеції.

Прочитавши статтю, ви зрозуміли, що синьо-зелені водорості - це не жарти, так як вони призводять до загибелі всього живого навколо себе. Тому виводити їх потрібно обов'язково. Правда, простіше не доводити резервуар до такого стану. Адже головна причина виникнення цього шкідника - недбале ставлення.

Як боротися?
Чи знаєте ви?
Чим небезпечні синьо-зелені водорості?
Як боротися?
Чи знаєте ви?
Новости