• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Лідер-М пістолет травматичний - відгуки, технічні характеристики

 1. Зброя самооборони: пістолет Лідер-М Пістолет Лідер-М в даний час відноситься до вогнепальної зброї...

Зброя самооборони: пістолет Лідер-М

Зброя самооборони: пістолет Лідер-М

Пістолет Лідер-М в даний час відноситься до вогнепальної зброї обмеженого ураження

Пістолет Лідер-М спроектований Вятско-Полянським машинобудівним заводом Молот і являє собою новий комплекс зброю-патрон. Спеціально для пістолета Лідер-М (ВПО-509) був створений патрон травматичної дії 11,43 × 32Т , Розроблений заводом Молот спільно з Барнаульський патронним заводом. Метою створення нового травматичного пістолета Лідер-М і патрона травматичної дії 11,43 × 32Т була заміна на ринку зброї самооборони пістолета Лідер під патрон 10 × 32Т, який на практиці не зміг стати ефективною зброєю самооборони через низку недоліків і являє собою не більш ніж стріляє макет бойового пістолета ТТ , Що володіє харизмою цього знаменитого зброї.

Новий патрон травматичної дії 11,43 × 32Т створений на основі бойового патрона 5,45 × 39. Патрон має сталеву гільзу довжиною 32,5 мм і споряджається однією гумовою кулею діаметром 11,5 мм сферичної форми з масою 1,08 м, на відміну від старого 10 × 32Т, споряджає двома кулями. Початкова швидкість кулі в 50 см від дульного зрізу ствола не перевищує 440 м / с, дулова енергія не перевищує 90 Дж. Іншою відмінністю нового патрона 11,43 × 32Т є значно більша конусність дульной частини гільзи з довжиною конуса 6 мм. За рахунок цієї конусности істотно зросла надійність роботи пістолета при досиланні нового патрона з магазина в патронник, а так само зменшено навантаження на деталі зброї завдяки зниженню швидкості відкату затвора-кожуха, ніж був збільшений службовий ресурс пістолета.

Одним з основних недоліків пістолета Лідер була низька точність стрільби. У новому травматичному пістолеті Лідер-М виробникові вдалося домогтися діаметра розсіювання діаметром 60 мм при стрільбі серіями по сім пострілів на дистанцію 5 метрів. Для порівняння, у старого пістолета Лідер на дистанції 3 метри кучність становить не менше 20 см для другої кулі.

Автоматика пістолета Лідер-М працює на основі використання віддачі з вільним затвором. Патронник з імітатором стовбура закріплений на рамі. Патронник має велику товщину стінок, ніж у пістолета Лідер, за рахунок чого зросли його міцність і службовий ресурс. Поворотна пружина розташована так само, як і у пістолета Токарєва, під стовбуром. Пістолет Лідер-М оснащений імітатором стовбура нової конструкції, завдяки якій було оптимізовано проходження через нього гумової кулі і підвищена міцність самого імітатора. Крім того, частково за рахунок нової конструкції імітатора стовбура зросла кучність стрільби. З метою підвищення надійності роботи було дещо збільшено відстань, на яке переміщається затвор-кожух до крайнього заднього положення

Пістолет Лідер-М, як і його бойовий прототип, оснащений затвора затримкою, важіль якої розташований на лівій стороні рами. На цей раз виробник не став прибирати зуб важеля затримки затвора і його функція збережена. Харчування зброї патронами здійснюється з коробчатого однорядного магазину ємністю 8 патронів. Засувка магазина розміщується з лівого боку рами пістолета, в основі спусковий скоби. Прицільні пристосування Лідер-М не регульовані, складаються з виконаною як частина затвора-кожуха мушки і закріпленого в пазі типу «ластівчин хвіст» цілини. На деталях пістолета виробником збережені оригінальні клейма. Травматичний пістолет Лідер-М, як і пістолет ТТ, оснащений ударно-спусковим механізмом куркового типу, одинарної дії

Пістолет Лідер-М не має окремих запобіжників, а безпеку в поводженні зі зброєю, коли патрон знаходиться в патроннику, забезпечується завдяки тільки лише запобіжного взводу курка. Але при цьому навіть з огляду на дану особливість конструкції, в країнах, де це дозволено законом, деякі досвідчені власники носили і все ще носять бойові пістолети ТТ як основна зброя, з патроном у патроннику і спущеним курком на запобіжному взводі, при необхідності зводячи курок великим пальцем під час вилучення зброї. Для такого носіння пістолета Лідер-М, як і в випадку з ТТ, необхідний напрацьований навик, зате плюсом є мала товщина зброї з відсутністю сильно виступаючих деталей і непомітність при носінні, навіть з огляду на його довжину.

Для такого носіння пістолета Лідер-М, як і в випадку з ТТ, необхідний напрацьований навик, зате плюсом є мала товщина зброї з відсутністю сильно виступаючих деталей і непомітність при носінні, навіть з огляду на його довжину

Схема травматичного пістолета Лідер-М

Комплекс з пістолета Лідер-М і патрона травматичної дії 11,43 × 32Т пройшов всебічні заводські і державні сертифікаційні випробування, які підтвердили якість виробів і їх відповідність чинному законодавству. Пістолет Лідер-М в даний час відноситься до вогнепальної зброї обмеженого ураження.

На практиці, пістолет Лідер-М і новий однопульний патрон 11,43 × 32Т з його смішними за сучасними мірками 90 Дж не тільки не стали наступним кроком у розвитку зброї самооборони, дозволеного до цивільного обороту в РФ, але швидше є крок назад. Пістолет Лідер-М все так само не є хорошим вибором, якщо потрібно зброю самооборони для прихованого носіння, а сам власник не володіє напрацьованими навичками поводження з даними зброєю або не має можливості проводити регулярні тренування зі своїм пістолетом. Але це, по крайней мере, обумовлено особливостями конструкції бойового пістолета Токарєва, з якого і роблять травматичний Лідер-М. Поєднання відсутності надійного запобіжника і УСМ одинарної дії не дозволяє мати при собі постійно готовий до стрільби і при цьому безпечний пістолет.

Однак пістолет Лідер-М досить істотно перевершив пістолет Лідер по таким важливим якостям, як точність і кучність стрільби, надійність роботи, міцність і службовий ресурс. А це все ж дуже важливі якості для будь-якої стрілецької зброї, включаючи травматичну зброю самооборони. Більшість покупців купують пістолет Лідер через харизми бойового пістолета Токарєва, заздалегідь знаючи про недоліки цього "травматика", але змушені витрачати свої гроші на таку річ через неможливість придбання нормального бойового пістолета Токарєва, так як в РФ громадяни позбавлені свого права на володіння особистим короткоствольною зброєю, на відміну від більшості країн Західної і Східної Європи, не кажучи вже про США. Однак, з огляду на навіть настільки малу дульну енергію, купуючи Лідер-М ви отримуєте все ж більше "зброї самооборони" і менше "макета" за рахунок усунених недоліків попереднього "травматика" заводу Молот.

Випуск пістолета Лідер-М з 2011 року припинено.

Випуск пістолета Лідер-М з 2011 року припинено

Гільзи й кулі нового патрона 11,43 × 32Т (праворуч) і старого 10 × 32Т

Порівняння характеристик нового патрона 11,43 × 32Т з різними варіантами старого 10 × 32Т:

Патрон 10 × 32Т: швидкість куль діаметром 10,2 мм, масою не більше 0,75 м на дистанції 0,5 м від дульного зрізу імітатора стовбура: не більше 315 м / с.

Патрон 10 × 32Т підвищеної ефективності: швидкість куль діаметром 10,2 мм, масою не більше 0,75 м на дистанції 0,5 м від дульного зрізу імітатора стовбура не більше 365 м / с.

Патрон 10 × 32ТМ (однопульний): швидкість кулі діаметром 10,2 мм, масою не більше 0,75 м на дистанції 0,5 м від дульного зрізу імітатора стовбура не більше 400 м / с.

Патрон 11,43 × 32Т: швидкість куль діаметром 11,5 мм, масою не більше 1,08 м на дистанції 0,5 м від дульного зрізу імітатора стовбура не більше 440 м / с.

Переваги пістолета Лідер-М

 • міцний
 • Плоский, непомітний і зручний в носінні
 • наявність ЗІП

недоліки

 • Низька дулова енергія, в порівнянні з новинками ринку
 • УСМ одинарної дії
 • Відсутність надійного запобіжника

Технічні характеристики

 • Калібр: 11,43 × 32Т
 • Довжина зброї: 196 мм
 • Довжина стовбура: 116 мм
 • Висота зброї: 120 мм
 • Ширина зброї: 30 мм
 • Маса без патронів: 770 р
 • Ємність магазина: 8 патронів

Травматична зброя самооборони - ВАТП

Новости