• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Банківський сейф - плюси і мінуси оренди комірки в банку

 1. Спаситель нашого часу - готівку
 2. Банківський сейф - плюси зберігання активів у банківських скриньках за кордоном
 3. Банківський сейф - мінуси зберігання активів у банківських скриньках за кордоном
 4. Альтернатива банківських осередків?

Банківські осередки були популярні з моменту появи банків

Банківські осередки були популярні з моменту появи банків. І кризи лише посилюють їх затребуваність. Як і у будь-якого методу захисту активів, у банківських сейфів є свої сильні і слабкі сторони. Тому перш, ніж орендувати комірку у банку, вивчіть даний матеріал - зайвим не буде.

Спаситель нашого часу - готівку

Згідно з даними Центробанку Росії, на руках у населення знаходиться 3,8 трильйонів рублів. І в основі своїй - це накопичення, які не йдуть в банк, на депозити і так далі. Серйозна частка росіян вибирає «готівку під матрацом» з кількох причин:

 • Обмеженість ресурсу для інвестицій і брак освіти в цій галузі;
 • Недовіра до банків, які останнім часом часто позбавляють ліцензії;
 • Загальний менталітет, що вважає за краще готівку безготівкових переказів;
 • Побоювання з приводу теперішнього і майбутнього, в якому готівку може стати єдиним ресурсом виживання.

Якщо коротко, готівки довіряють, в той час як іншим способам - не завжди. При цьому, щоб не вводити в оману, скажімо, що на депозитах росіяни тримають 23,6 трильйонів рублів і сума поступово зростає. Але і готівку продовжує користуватися популярністю.

Але найцікавіше, що готівку люблять і поважають не тільки росіяни, а й заможні люди з усього світу. Вони виводять кошти з нерухомості, акцій і інших видів активів, кладуть на депозити, а потім відразу або з часом виводять частину грошей в готівку.

Вони, як і звичайні росіяни, передчувають, що настають зміни і не впевнені, що всі види активів однаково їх переживуть. Тому страхуються. Адже готівку працює на пред'явника. При розумному підході ніхто не стане питати паспорт при покупці молока в магазині за готівку.

Але всю цю готівку необхідно якимось чином зберігати, бажано в безпеці. Росіяни в основі своїй вибирають класичний варіант «під матрацом». Деякі знаходять друзів / знайомих, кому довіряють і у кого є хороший сейф або набувають сейфи самі. Але частина, все-таки, вибирає осередки в банках.

І депозитні банківські комірки, що в Росії, що в Швейцарії , Що в іншому світі, користуються популярністю. Але у їх використання є, як плюси, так і мінуси, про які варто знати.

Банківський сейф - плюси зберігання активів у банківських скриньках за кордоном

Одне з головних перевага банківського осередку - це анонімність Одне з головних перевага банківського осередку - це анонімність. Навіть в епоху тотальної прозорості, банківські комірки залишаються притулком для банківської таємниці. І про них навіть правоохоронні органи часто не вимагають інформацію.

Цікавий факт: згідно з усіма нинішніми угодами з обміну інформацією в автоматичному режимі, банківські комірки не враховуються. Самі банки не дуже люблять поширюватися про власників депозитних скриньок, а для тих, хто особливо прагнути до секретності, відкрити осередок дозволяється взагалі на довірену особу.

Чи безпечно зберігати частину активів в банківських скриньках?

Плюс за договором банк часто не може знати, що у вас всередині осередку. Тому, ви маєте можливість покласти туди цінні папери, сімейні реліквії або 1,4 мільйона євро 500-євровими купюрами.

А тепер додайте до банківському сейфі розташування - наприклад, в приватному банку або сховище в Швейцарії , Де ця сторона життя вкладників охороняється особливо суворо. Отримуємо відмінну комбінацію для захисту не тільки цінностей, а й анонімності.

Наступна перевага - захист від банкрутства банку. На жаль, повсюдно відбувається або чистка банківського сектора (Як в Росії), або його деградація через непродуману політику. Якщо кошти лежали на звичайному рахунку, то при колапсі банку в кращому випадку вам допоможе страхування, яке повертає 1,4 мільйона рублів в Росії або 100 000 євро в Європі. Якщо ж сума більша, то гарантій повернення немає.

Вміст же депозитної комірки є вашою власністю. Все, що всередині належить тільки вам і єдине, що вам необхідно зробити перш, ніж банк закриється - забрати своє майно.

Рівень безпеки від крадіжки в рази вище, ніж якби ви зберігали б свої гроші вдома. І якщо запас в 20 000 рублів, вклеєний в кришку стола ще складно помітити і мало кого цікавить, то великі суми завжди викликають інтерес. І, на жаль, іноді на такі суми спеціально або випадково наводять - знайомі, близькі, цікаві.

В осередку ризик крадіжки знижується багаторазово. У деяких випадках навіть якщо вона трапилася, банк змушений відновити втрачене - але тут криються нюанси, про які нижче.

Якщо в цілому, то банківська комірка практично не залишає документальних слідів, банк не знає про вміст, а органи правопорядку без особливих повноважень навіть не дізнаються, що вона у вас є. Не кажучи вже про те, що банківська комірка надійніше, ніж знаменитий матрац або трилітрова банка.

Тепер поговоримо про недоліки.

Банківський сейф - мінуси зберігання активів у банківських скриньках за кордоном

За все сильні переваги необхідно платити. І перший недолік осередки в тому, що її утримання обходиться набагато дорожче, ніж звичайний депозитний рахунок для нерезидента і тим більше зовсім безкоштовне зберігання готівки вдома. До того ж такий вкладник змушений платити інфляцією, тобто бачити, як знецінюється невикористана готівка.

Другим недоліком сміливо вважаємо той факт, що ризик крадіжки все одно залишається. Згадайте хоча б Хаттон-Гарден, де група грабіжників за вихідні в прямому сенсі випатрала десятки осередків і ніхто навіть не помітив . Ризик крадіжки є. І тут криється нюанс: чи відновить банк ваші втрати чи ні?

Найчастіше при роботі з осередками мова йде про два види договорів: на оренду банківського осередку і на договір оренди цінностей в банківському сейфі (так це влаштовано в Росії і аналогічно в інших країнах). У першому випадку вам просто видають ключ від сейфа і не відповідають за вміст. У другому - відповідають. Тому уважно читайте договір і стежте, щоб установа, де ви зберігаєте коштовності несло відповідальність за їх збереження.

А то буде нічим не краще, ніж гардероб в районній поліклініці: «за залишені речі адміністрація відповідальності не несе!»

Але навіть якщо в договорі прописана відповідальність банку, то шанс відновити втрачене далекий від високого. І тут в суперечність вступають розумні доводи і конфіденційність: якщо ніхто не знав, що було в осередку, як ви доведете, що втрати складають саме суму N?

Якщо у вас є договір купівлі-продажу квартири або страховий поліс на коштовності, то шанс є. Але доведеться в будь-якому випадку повозитися і навіть звернутися при необхідності до суду. Але найчастіше в суд, як з тим же Хаттон-Гарден , Ніхто не заявляє, оскільки доказів і страховок немає. До того ж осередками досі користуються, щоб зберігати чорний нал, а значить, звернення в поліцію на пропажу підозріло великих сум здатне викликати на заявника набагато більше проблем.

Нікому це не потрібно і вони готові розлучитися навіть з великою сумою заради душевного спокою.

Є й інші ризики. Уряд Сполучених Штатів Америки зажадало заборонити зберігати готівку в банківських скриньках. JPMorgan Chase був одним з перших, хто ввів цю заборону , За ним пішли й інші банки.

Мало податкових зборів по всьому світу за допомогою FATCA, від якої не може сховатися жоден американець, так і осередки стали прозорими. Тепер навіть щоб просто отримати до неї доступ, необхідна не тільки підпис, але два ідентифікаційних документа. Не кажучи про те, що лізинги, кредити і кредитні карти неможливо оплачувати і поповнювати за допомогою готівки.

Плюс американські банки не дозволяють зберігати в осередках золото. Винятки лише для нумізматичних цінностей - як зі світу золота, так і зі світу готівки.

Враховуйте даний момент при виборі банківського осередку - можливо ви хочете зберігати там те, що заборонено законом або внутрішніми правилами.

Альтернатива банківських осередків?

Чи існує адекватна альтернатива банківським осередкам Чи існує адекватна альтернатива банківським осередкам? Лише частково: малі суми дійсно можна зберігати вдома, на дачі, закопати в городі під гарбузом. Можна розосередити стан за кількома звичайним іноземним банківським рахункам - це знижує ризики втрати в цілому, плюс страховка до 100 000 євро або доларів дозволяє врятуватися в разі краху банку.

Якщо тільки не станеться системна криза, яка реальний.

Більш-менш стерпним альтернативою банкам можна вважати приватні сховища, будь то супер-скарби для супербагатих або безпечне сховище в Швейцарії , Сінгапурі або Гонконгу . існують сховища заточені чисто під дорогоцінні метали , Які пропонують і систему безпеки, і можливість відразу купувати / продавати активи. Але вони часто навіть дорожче, ніж звичайні сейфи.

У будь-якому випадку, питання безпеки активів - комплексна система. Неможливо уберегти все, поклавши гроші тільки в офшорний банк або тільки в депозитну комірку. Необхідна певна гнучкість і різні «кошики».

Найпростішим і доступним способом є вклади на іноземні рахунки - саме рахунки, а не рахунок. Одного рахунку для розумної обережності перестало вистачати. Тепер багаті і розумні люди вкладають не тільки в різні банки, але і в різні країни, щоб диверсифікувати ризики.

При цьому вони в постійному пошуку, який приводить їх до покупки золота і срібла , Дохідної нерухомості або навпаки, до позбавлення від зайвої, що приносить лише витрати.

Скільки коштує золото насправді?

Як бути - вирішувати вам. Але банківська комірка є розумним виходом для зберігання матеріальних цінностей, будь то стопка купюр, злитка золота або фамільного срібла XVIII століття.

Із запитаннями звертайтеся за адресою [email protected] .


Мітки: #Банківська комірка # готівку # рахунок

Підпишіться на наш телеграм канал і розкажіть про нього знайомим в бізнесі.

Читайте інші цікаві статті порталу InternationalWealth.info:

Чи безпечно зберігати частину активів в банківських скриньках?
І тут криється нюанс: чи відновить банк ваші втрати чи ні?
І тут в суперечність вступають розумні доводи і конфіденційність: якщо ніхто не знав, що було в осередку, як ви доведете, що втрати складають саме суму N?
Альтернатива банківських осередків?
Чи існує адекватна альтернатива банківським осередкам?
Скільки коштує золото насправді?
Новости