• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Штаб Ахметова: оприлюднено звіт за 500 днів роботи - Ринат Ахметов, Донбас, гуманітарна допомога

Більше 75 тисяч тонн гуманітарної допомоги доставив жителям Донбасу Штаб Ріната Ахметова за 500 днів роботи, ставши найбільшою гуманітарною організацією, як за обсягами доставленої допомоги на схід України, так і за кількістю людей, які отримують її регулярно.

Про підсумки роботи самого масштабного напрямки Штабу - "Гуманітарної допомоги" - в ході прес-брифінгу розповіли координатор Римма Філь і директор Олександр Вишняков.

"500 днів, за рішенням Ріната Ахметова, ми системно допомагаємо вижити мирним жителям Донбасу, які потрапили в жорна війни. Коли в серпні 2014 рік створювався Штаб, ніхто не міг припустити, що ми будемо працювати 500 днів, і як показує нинішня ситуація, будемо працювати і далі. За останніми даними ООН, на непідконтрольною території Донбасу проживає 2,7 млн ​​осіб, які стикаються з обмеженням в пересуванні. Близько 800 тис. людей живуть у вкрай важких і небезпечних умовах. Допомога від Штабу Ахметова отримують люди похилого віку, діти, інваліди , м лоімущіе. Ми видали 5 млн. 850 тис. дорослих і 430 тис. дитячих продуктових наборів ", - говорить Філь.

Щоб забезпечити людей такими обсягами продуктової допомоги, Штаб відправив на Донбас 142 автоколони. Це в цілому 3764 двадцятитонних фури. 1 автоколона долає 12-годинний шлях.

"Але в червні цього року у нас був своєрідний антирекорд - 50 годин в дорозі. Тоді через сильні обстрілів і закриття КПВВ протягом 15 днів ми зробили 9 спроб, щоб перетнути лінію дотику. Змінювалися маршрути руху, годинами машини простоювали на пунктах пропуску . і в результаті, нам вдалося доставити продукти за найскладнішим і непристосованому маршруту, через Артемівськ, яким не поїхала більше жодна інша гуманітарна місія ", - розповідає Вишняков.

За 500 днів допомогу отримали жителі і переселенці в 310 містах і селах Донбасу, в яких відкриті стаціонарні пункти видачі, і куди хоча б 1 раз приїжджала мобільна бригада волонтерів. У населених пунктах "сірої зони", куди півроку виїжджали волонтери, допомога надана 75 тисячам осіб.

"Наші волонтери виїжджають кожні 2-3 дні, і у них є всього 2 формату роботи - виїзди складні і виїзди небезпечні. Вони годинами можуть перебувати на блокпостах, чекаючи закінчення обстрілу. А в цей час їх чекають люди, які починають збиратися з 3 ї години ночі. у багатьох селах "сірої зони" картина однакова: це кілометрові черги, багато пенсіонерів і інвалідів, які чекають цю допомогу. Допомога дуже затребувана. це страшно, коли люди похилого віку залишаються без підтримки рідних. минулого тижня ми зробили доставку в Чермалик Волноваського району. Під час п олучение допомоги стало погано дідусеві, він ледве зміг дійти до пункту видачі. У нього банально немає грошей, немає продуктів, він недавно поховав свою дружину. Першу допомогу йому надавали всі: і волонтери, і люди, які отримують продукти. І таких страшних історій дуже- дуже багато ", - розповідає Вишняков.

Соціологічні дослідження показують, що третина жителів Донбасу потребують продуктах. Як і раніше висока необхідність гуманітарної допомоги.

"Ми будемо продовжувати реагувати на потреби мирних жителів Донбасу по обидва боки лінії зіткнення і в" сірій зоні ". На початку наступного року ми продовжимо доставку гуманітарної допомоги людям. Ми змушені залишатися в форматі 3-місячного планування своєї роботи. Робота Гуманітарного штабу зберігає свою актуальність ", - підсумував Вишняков.

Робота Гуманітарного штабу зберігає свою актуальність , - підсумував Вишняков

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новости