• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Слава Роттердам +! ДТЕК Ахметова різко поліпшив фінансові показники

Енергохолдинг ДТЕК в першому півріччі 2017 року значно поліпшив фінансові показники в порівнянні з аналогічним періодом минулого року,   повідомила   напередодні «Економічна правда» Енергохолдинг ДТЕК в першому півріччі 2017 року значно поліпшив фінансові показники в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомила напередодні «Економічна правда».

Відповідна інформація міститься в неаудованої звітності компанії за перше півріччя і оприлюднена на офіційному сайті ДТЕК.

Виручка холдингу зросла на 18,8% до 67,684 млрд гривень, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 роки (56,986 млрд грн). Збиток ДТЕК в січні-червні скоротився в 8,2 рази - на 7,223 млрд гривень - до 1,003 млрд грн.

За підрахунками експерта з питань енергетики Андрія Геруса , Показник EBITDA (прибуток до вирахування податків і амортизації) компанії склав в 1 півріччі 9,7 млрд гривень, що в 3 рази вище, ніж в 1 півріччі 2016 роки (3,171 млрд грн).

Зростання прибуткових показників ДТЕК відбувся разом із значним зростанням тарифів на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті проводиться групою Ахметова.

Видання нагадує, що в березні 2016 року Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, по якій ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну» ( «Роттердам +»).

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче .

Тобто, завдяки формулі «Роттердам +», яка була впроваджена за дорученням президента Порошенко, олігарх Ахметов отримав величезні додаткові бариші, а витягнув він ці гроші з кишень українців.

Нагадаю 7 серпня НАБУ провело обшуки в приміщенні НКРЕ. Я тоді пояснив зайвий раз , Що що за корупційною схемою «Роттердам +» стоїть особисто Петро Олексійович.

А здійснив її він через свого протеже, главу НКРЕ Вовка - якого президент для подібних цілей і призначив раніше на цю високу посаду.

Видання БізнесЦензор в липні цього року докладно описало суть даної корупційної схеми в статті «Формула на 15 мільярдів. Що таке «Роттердам +» .

Як вказав раніше народний депутат Сергій Лещенко, після зміни влади «Роттердам +» буде найгучнішим розслідуванням діянь альянсу Порошенко-Ахметова.

загрузка ...

Новости