• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

На Луганській ТЕС Ахметова закінчився вугілля

У компанії ДТЕК Ріната Ахметова закінчився вугілля на Луганській ТЕС, робота станції переведена на резервне паливо - газ.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook експерт з питань енергетики, колишній член НКРЕКУ Андрій Герус.

"З 11 жовтня російська сторона не дає квоти на поставки вугілля, який їхав, звичайно, не з Роттердама, а виключно з Ростовської області. Зі свого боку ДПЕК не сформував достатні запаси вугілля для мінімізації ризиків в опалювальний сезон, тому станція повністю залежала від роботи "з коліс", - пояснив Герус.

"Собівартість на газу - близько 3,5 грн за кВт-годину. Зараз" вугільним "тарифом покривається близько 1,75 грн за кВт-год", - навів дані експерт.

"Уряд Гройсмана ще минулої середи прийняло рішення, щоб інші виробники давали додаткові платежі до Луганської ТЕС, компенсуючи частково збиток цієї станції. Але НКРЕКУ (принаймні поки що) не приймає такого рішення - в порядку денному на цей тиждень такого питання немає" , - повідомив Герус.

"Отже, з сьогоднішнього дня ДТЕК-Луганська ТЕС буде генерувати збитки в розмірі 14 млн грн на добу, до кінця року це буде близько 850 млн грн. При загальній річний EBITDA ДТЕК більше 20 млрд грн це не критично, хоч і болісно", - зазначив експерт.

Нагадаємо, за даними Міненерговугілля, поставки на Луганську ТЕС припинилися 12 жовтня . Остання поставка антрацитового вугілля в обсязі 6,8 тис. Тонн була здійснена 11 жовтня.

економічна правда

Новости