• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Риболовля на Азовському морі

  1. Риболовля на Азовському морі
  2. Риболовля на Азовському морі

Риболовля на Азовському морі Риболовля на Азовському морі. У минулому році, відпочиваючи на Азовському морі, в районі Мелітополя, я збирався половити судака з човна спінінгом.

Ще в Москві прикупив силіконові приманки, воблери, приготував поролонові незацепляйки, але збори затягнулися і в силу якогось непорозуміння майже всі принади залишилися вдома.

Коли пізніше я заглянув в рюкзак, то виявив там одну коробку з "Чебурашка" різної ваги і п'ятисантиметровим балансиром вагою 10,5 г. Основна риба на даній ділянці моря - кілька різновидів бичків, камбала, судак, піленгас та тарань . Зрідка зустрічається російський осетер. Відпливши від берега метрів на 300, я спробував ловити на блешню.

Вже на четвертому занедбаності мене чекав приємний сюрприз у вигляді клювання. На гачку балансира виявився стограмовий бичок. Але, незважаючи на це, оптимізму я не втратив, скоріше навпаки. Припускаючи, що ця риба стайная, вирішив затриматися, і, як виявилося, не дарма! Протягом години у мене було вже чотири десятки "мордатих".

І хоч бажаного судака я так і не спіймав, зате швидко побачив усі переваги лову на балансир. Перш за все, така риболовля не вимагає насадки, якими користуються всі місцеві рибалки і основна маса відпочиваючих. Це креветка, шматочки дрібних риб (Фериньо, тюльки, бичка) і нерєїс (морської черв'як), якого дуже неприємно добувати, стоячи в лимановою бруду (хоч вона і вважається цілющою) - місці його проживання.

До речі, нерєїс - єдина насадка для піленгаса і найкраща для всіх мешкають в море риб, включаючи прісноводних, що зустрічаються в слабосоленої воді. Його добувають в лимановою бруду звичайної совковою лопатою, причому частіше вночі і дуже рано вранці, щоб не витрачати дорогоцінний час, призначене для риболовлі.

Риболовля на Азовському морі

Запастися їм надовго неможливо, так як цей черв'як швидко псується. Друга перевага болісно ще більш істотне: риба ловиться крупніше - вагою 100-120 г, в той час як у моїх сусідів-доночніков її розмір був з мізинець, незалежно від номера гачка і виду наживки. Це призвело до того, що сусіди стали підтягуватися до мене все ближче і ближче, при цьому вони шкребли якорями по дну.

В результаті - повне бесклевье. Мені довелося перебратися в інше місце; там продовжилася азартна риболовля. Місцеві рибалки на човнах ще пару днів стирчали на моєму колишньому місці, очевидно, вони сподівалися, що риба повернеться на "зоране" якорями дно. І третя перевага балансира: майже всі морські мешканці - в більшій чи меншій мірі хижаки, тому можна зловити майже будь-яку рибу.

Крім бичків мені вдалося витягти кілька камбал і навіть одного невеликого осетра, але за правилами спортивного і любительського рибальства цю рибу належить відпускати, що я і зробив. Оскільки в моєму розпорядженні була тільки одна снасть, я постараюся описати її докладніше, хоча зовсім не стверджую, що вона є ідеальною. Інформація про принадах для лову риби на фьордах знаходиться в цій - статті.

Зимову вудку оснастив волосінню діаметром 0,18 мм (найтонша мононить, яка була в наявності). Кивка у мене не було, правда, особливих проблем це не приносило, так як всі клювання виявилися жадібними і чітко віддавалися в руку. Хіба що при сильній хвилі без нього важче "зловити" дно, але в таку погоду краще в море взагалі не виходити.

Не думаю, що кивок може пошкодити, швидше навпаки, правда, він повинен бути зроблений з антикорозійного матеріалу, як, втім, і гачки балансира. Деякі фірми на упаковці з гачками пишуть слова "Salt Water": якщо ви самі виготовляєте подібні приманки, то краще використовувати саме такі гачки.

Риболовля на Азовському морі

Гачки моєї болісно, ​​в кінці кінців, прийшли в непридатність, тому що після кожної рибалки доводилося сточувати іржу надфілем. Так як у мене з собою була тільки одна блешня, з кольором приманки я поекспериментувати не зміг, але чомусь у мене склалося враження, що бичок - риба дуже жадібна і навіть менш розбірлива, ніж окунь.

Думаю, фанатів зимового блеснения охопив би спортивний азарт від такої екзотичної риболовлі. Та й перебувати на водоймі на вечірній зорі, дихаючи морським повітрям, спостерігаючи сплески чайок і риб, вже само по собі приносить велике задоволення, не кажучи вже про жадібних поклевках. З човнами для вечірньої лову проблем немає, оскільки місцеві рибалки намагаються розібрати їх на світанку, а вдень повертають.

Вони вважають найкращим часом риболовлі - ранній ранок, але, зіставляючи їх ранкові улови зі своїми вечірніми, я переконався, що ця думка помилкова. Азовське море вважається дрібним, і це дійсно так. Я ловив на місцях глибиною 2-5 м з слабо вираженим рельєфом дна і піщаним або глинистим грунтом.

Незважаючи на глибину 2-3 м рибу абсолютно не лякало присутність човна. Звичайно, за такий обмежений час, проведений на рибалці, важко зробити якісь висновки, але все ж для мене стало очевидним, що бичка успішно можна ловити на балансир, отримуючи при цьому велике задоволення.

Якщо ви опинитеся на Азовському морі, обов'язково статевих цих крупноголових риб саме таким способом. На закінчення пара слів про кулінарні властивості бичків - і в в'яленому і в смаженому вигляді ця риба чудова.

Автор Антон Гудков

Новости