• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Все пізнається в порівнянні

У цьому матеріалі зупинимося на основну відмінність законодавства Канади та Австралії з професійної імміграції, а також на те, до яких практичних наслідків ці відмінності ведуть У цьому матеріалі зупинимося на основну відмінність законодавства Канади та Австралії з професійної імміграції, а також на те, до яких практичних наслідків ці відмінності ведуть. Обидві країни - процвітаючі багаті держави, колишні колоніальні володіння Великобританії. Обидві країни користуються популярністю серед потенційних іммігрантів всіх країн світу - кваліфікованих фахівців. Що таке кваліфікація фахівця? Це якась сукупність навичок і знань, які він отримав в ході освіти і стажу роботи.

Для того щоб потрапити в Австралію, фахівець повинен знати англійську мову і підтвердити кваліфікацію у відповідній австралійській організації. Кваліфікація може бути підтверджена на підставі диплома або на підставі стажу роботи. При цьому більш типовим є ситуація, коли для підтвердження кваліфікації потрібно мати і освіту, і стаж. Наприклад, для підтвердження IT кваліфікацій потрібно мати IT-освіта і стаж за фахом 4 роки. Якщо освіта не профільне, або його взагалі немає, то вимоги до стажу підвищуються до 6-8 років.

Канадська система оцінки кандидатів на професійну імміграцію, при зовнішній схожості, має дуже суттєва відмінність. Замість підтвердження кваліфікації потрібне підтвердження диплома. Підтвердження проходить за допомогою порівняння навчального плану іноземного ВНЗ (дивляться почасовка навчальних дисциплін) з відповідними стандартами канадського освіти.

Інші критерії відбору професіоналів (знання англійської мови, вік, стаж і т.п.) в цілому схожі. Австралійці вимагають мінімальний рівень англійської на 6 балів IELTS, але при цьому дають підвищені бали, якщо у заявника за цим показником 7 або 8 балів. Канадці також встановили мінімум на рівні 6 балів IELTS, але дають підвищені бали за оцінку 7-9 балів.

За критерій освіту в канадській системі дають від 5 до 20 балів, в австралійської - від 10 до 25 балів. У канадській системі за вік від 18 до 35 років дають максимальний бал (12), а потім з кожним роком зменшується по 1 балу. Відповідно, людина, якій 47 років, отримує за цим критерієм 0 балів (і має мінімальні шанси набрати прохідний бал). Австралія підходить до віку професіоналів також диференційовано. Максимальні бали (30) даються кандидатам від 25 до 32 років. Кандидати у віці від 18 до 24 років і від 33 до 39 років отримають 25 балів; заявники 40- 44 років - 15 балів; кандидати 45- 49 років - 0 балів. Починаючи з 50 років заяви на професійні постійні візи не приймаються, але в цьому віці можна виїхати в Австралію по бізнес візі або візі інвестора.

В цілому, незважаючи на окремі косметичні відмінності, канадська і австралійська системи відбору професіоналів схожі. Акцент зроблений на те, що країни хочуть залучити готових фахівців з відмінним знанням англійської мови та в самому працездатному віці. Більш того, існуюча система націлена на те, щоб відбирати лише тих, хто реально затребуваний на ринку праці. В Канаді, наприклад, є список прохідних професій, а в Австралії подача заяви на імміграцію можлива тільки на запрошення Міністерства (система SkillSelect). До речі, з 1 січня 2015 Канада ввела схожу систему під назвою Express Entry.

Що таке кваліфікація фахівця?
Новости