• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Психологічні особливості алкоголізму | Лікування алкогольної залежності в РЦ «Становлення»

Алкоголізм - серйозна хронічна хвороба, що супроводжується психічною та фізичною залежністю Алкоголізм - серйозна хронічна хвороба, що супроводжується психічною та фізичною залежністю.

Фізична залежність, характерна для другої стадії алкоголізму, істотно ускладнює його лікування. Без регулярного вживання алкоголю хворий відчуває погіршення самопочуття. Основними ознаками фізичної залежності алкоголізму виступають «похмільний» синдром, слабкість, дратівливість, частий головний біль. Залежна людина практично не в змозі противитися фізичної тязі до алкоголю, оскільки його свідомість зайнята тільки одним - нав'язливим бажанням випити чергову дозу спиртного, щоб нейтралізувати абстинентний синдром.

У той же час проблема виникнення і розвитку алкоголізму в сучасному суспільстві зачіпає багато психологічні аспекти, тому хвороба не обмежується однією фізіологією. Причинами алкогольної залежності можуть виступати і незадоволеність життям, і низька соціальна активність, і вплив навколишнього середовища, і генетична схильність. Для багатьох людей алкоголь - універсальний засіб для відходу від проблем, зняття напруги і втоми, що в свою чергу ускладнює процес реабілітації, так як ці установки є помилковими, але соціально прийнятними.

Низький соціальний рівень людини, оточеного регулярно випивають людьми, може вплинути на розвиток алкоголізму, але фактично хвороба не залежить від матеріального становища. Серед заможних людей також фіксується багато випадків алкоголізму. Коли мова йде про алкогольну залежність забезпечених людей, їх захворювання не так сильно засуджується суспільством, як у випадку з незаможними алкоголіками, які вживають аптечні настоянки. Тому забезпечені алкоголіки часто відразу не поспішають починати лікування алкоголізму, і хвороба прогресує.

Зміни в поведінці людини, що вживає алкоголь, зумовлюються фізіологічним впливом спирту на організм Зміни в поведінці людини, що вживає алкоголь, зумовлюються фізіологічним впливом спирту на організм. Головний аспект, що сприяє розвитку стійкої алкогольної залежності, полягає в особливому впливі алкоголю на мозок і центральну нервову систему. Надходження етилового спирту в організм викликає різке розширення судин, що зумовлює вплив на центри, що відповідають за вироблення гормону задоволення. Людина, яка вжила алкоголь, спочатку відчуває ейфорію. У нього знижується концентрація уваги і активність. Короткочасний ейфорійний ефект досить швидко змінюється пригніченістю, апатією і депресивним станом. Продукти розпаду алкоголю поступово накопичуються в організмі, що погіршує самопочуття і викликає "похмільний" синдром.

Одночасно з посиленням психічної і фізичної залежності підвищується і негативний вплив алкоголю на психіку і здоров'я людини. Залежний хворий втрачає інтерес до всього, що його оточує, і поступово відбувається деградація особистості. Алкоголь чинить руйнівну дію на всі життєво важливі органи і системи організму, тому лікування алкоголізму потрібно починати якомога раніше.

Центр допомоги при алкогольної та наркотичної залежності "Становлення" надає кваліфіковану допомогу при алкоголізмі.

Телефони центру: (3812) 90-84-23, 8 (800) 250-27-90, (962) 042-30-80.

Новости