• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Sony A-100 - перший млинець грудкою?

 1. Зовнішній вигляд і зручність використання
 2. Super SteadyShot
 3. спалах
 4. Меню
 5. миру
 6. приклади фото
 7. Автономна робота
 8. швидкісні характеристики
 9. Програмне забезпечення і драйвери
 10. Післямова
 11. Технічні характеристики, заявлені виробником

Влітку 2006 компанія Sony розгорнула величезну рекламну компанію, націлену на просування свого нового продукту - Sony Alpha DSLR-A100. Скільки було пафосу, чого тільки коштує слоган «народження наднової». Та й рекламні плакати, що зображують то вибух, чи то сонячне затемнення, прямо скажемо, розжарювали пристрасті навколо нового фотоапарата. Інакше і бути не могло, адже A-100 - перша камера дзеркального типу від Sony.

Цікаво, що камера є прямим нащадком випущеної в 1985 році на японський ринок Minolta Alpha 7000. Можна сказати, що саме від неї вона успадкувала систему автофокусу і байонет AF з робочим відрізком 44,5 мм. Схожість з дзеркальними камерами Konica я не бачу (Ремарка від редактора RWPBB).

Фотоапарат Sony A-100 сильно нагадує дзеркальні камери серії Dynax компанії Konica Minolta, особливо модель 5D, і це не дивно. Ще в 2005 році компанії Sony і Konica Minolta оголосили про початок співпраці в області цифрових камер дзеркального типу. А потім оголосила про повне припинення фотобізнесу восени 2007 року. Модель A-100 запозичила у серії Dynax оптику, спалахи і систему стабілізації Anti-Shake. Дизайн камер практично ідентичний.

Електроніка та акумулятори - власна розробка Sony. А ПЗС матриця на 10 Мп, фізичним розміром 23,6 × 15,8 мм, схожа на ту, що використовується в фотоапараті Nikon D80 і більш дорогому Nikon D200.

Камера сумісна з об'єктивами Мinolta з байонетом А-типу. Багато характеристики копіюють все ту ж камеру Konica Minolta 5D. Серйозних відмінностей два: різні матриці і максимальне значення чутливості ISO у A-100 в два рази менше - 1600 проти 3200.

Комплект поставки

Камера потрапила на тести в рекламній постачання. Т. е. Ніяких коробок, але замість них підставки під об'єктив і сам фотоапарат. Зразки, призначені для продажу, містять наступний комплект поставки:

 • Зарядний пристрій BC-VM10;
 • Силовий кабель;
 • Акумулятор NP-FM55H;
 • Адаптер CompactFlash для карт пам'яті Memory Stick Duo;
 • USB кабель підключення до ПК;
 • відеокабель;
 • кришка;
 • Ремінь на плече;
 • Коротка інструкція;
 • Повне керівництво користувача;
 • Рекламний буклет з переліком опцій;
 • Диск з ПО;
 • Об'єктив з фокусною відстанню 18-70 мм, і діафрагмою F / 3,5-F / 5,6 **

** - в поставці Sony Alpha DSLR-A100 Kit

Зовнішній вигляд і зручність використання

На передній частині корпусу знаходяться індикатор таймера, кнопка фіксатора об'єктива, кнопка попереднього перегляду і кріплення об'єктива. Використовується байонет А типу, зв'язок з об'єктивом існує як електрична (8 контактів), так і механічна (управління автофокусом). Ліва частина сильно виступає, а для кращої фіксації накрита гумовою накладкою з заглибленнями під палець. Фотоапарат зручно лежить в одній руці, але знімати з однієї руки можна тільки в режимі «Auto», т. К. Настройка багатьох параметрів винесена на функціональне коліщатко.

Зверху знаходяться коліщатко вибору режимів (авто, програмний автоматичний режим, пріоритет діафрагми, пріоритет витримки, ручний, нічний портрет, захід, спорт, макро, пейзаж, портрет), коліщатко вибору функції з клавішею виклику функції по центру (режим експозиції, режим спалаху, зона і режим автофокусу, чутливість ISO, баланс білого, оптимізація динамічного діапазону, колірної режим), кнопка вибору режиму протягання, клавіша спуску затвора і коліщатко управління витримкою і, при спільному використанні з клавішею AV , Діафрагмою, або експозицією (в автоматичному або напівавтоматичних режимах).

На задній панелі функціональні елементи розділені на дві частини і згруповані, в першому випадку, навколо екрану, в другому, навколо видошукача.

Зліва від екрану знаходяться клавіші виклику меню, вибору режиму відображення дисплея, видалення і перегляду. Праворуч від екрану восьмипозиційний джойстик (з можливістю переміщення по діагоналі) з клавішею введення по центру, двохпозиційна клавіша активації функції стабілізації зображення Super SteadyShot, роз'єм підключення проводового пульта дистанційного керування та індикатор доступу до карти пам'яті.

Зліва від видошукача перебуває двохпозиційна кнопка включення / виключення, праворуч - клавіші AV і AE Lock, які в режимі перегляду використовуються для масштабування знімка. Під видошукачем встановлений сегментний індикатор, що відображає значення витримки, діафрагми, чутливості ISO, AE Lock, індикатор експозиції, індикатор амплітуди трясіння камери і індикатор режиму роботи спалаху. На жаль, одночасно інформації на ньому відображається трохи.

Під видошукачем знаходяться два фотодатчика, один з яких відключає дисплей, а другий активує функцію автофокусу. Справа знаходиться регулятор діоптрій.

Знизу знаходиться акумуляторний відсік і роз'єм для установки на штатив, на жаль, без фіксатора.

Зліва під гумовою кришкою знаходиться роз'єм підключення зовнішнього живлення і перемикач режимів роботи фокуса (авто або ручний).

Справа під подпружиненной кришкою знаходяться відсік карт пам'яті Compact Flash і роз'єм micro-USB. Останній роз'єм використовується для підключення і до ПК, і до відеотехніки, так що одночасно підключити не вийде. Та й саме розміщення роз'єму не найвдаліший.

Super SteadyShot

Super SteadyShot - це або спадкоємець, або клон функції Anti-Shake, або аналогічна самостійна розробка Sony, але принцип роботи такий же як і в фотоапаратах виробництва Konica Minolta. У камеру вбудований гіроскоп, і матриця здатна переміщатися в горизонтальній і вертикальній площині, намагаючись компенсувати ривки камери в момент зйомки, що дозволяє знімати на більш довгих витримках без смаза знімка. На вбудованому в видошукач сегментном індикаторі виведена шкала вібрацій - чим сильніше смикається фотоапарат, тим більше поділів загоряється. При великих витримках чітко чутно дзижчання, що супроводжує роботу гіроскопа.

спалах

Під час першого випадку необхідності використання спалаху, яка була налаштована на роботу в автоматичному режимі, спалах не спрацювала. Виявилося, що автоматично спалах не відкривається (про що написано в інструкції, яка спочатку прочитана була). Кнопки викиду спалаху теж немає і відкривати її досить незручно. У кріпленні спалаху встановлений механізм автодоводки, який спрацьовує дуже жорстко і супроводжується сильним ударом, тому при закритті її варто притримувати. Зовнішній спалах використовуються або виробництва Konica Minolta, або самої Sony, розроблені під цю модель, останні сумісні з фотоапаратами Konica Minolta. Спалахи для Sony R1 не підходять!

Меню

шуми

При тестуванні шумності знімків використовувався той же колаж, що і при тестуванні Olympus E-500 . Фотоапарати в різних цінових категоріях, але з огляду на те, що недорогі Nikon D70 і Canon EOS 350D скоро будуть повністю витіснені своїми спадкоємцями (Nikon D80 і Canon EOS 400D), то при виборі фотоапарата до 1000 у.о. Olympus E-500 все ж може потрапити в один список з ними.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

Більш детально зі знімками, що характеризують шуми, можна познайомитися тут .

Шуми на значеннях ISO 100-200 практично ідентичні і малі, при ISO 400 вони також невеликі, значення ISO 800 можна використовувати без серйозної шкоди якості знімка, але при цьому шуми вже будуть відчутні, значення ISO 1600 використовувати можна, але якщо це дійсно необхідно в нестандартної ситуації, коли спалах використовувати не можна, а освітлення недостатньо

миру

Фотографування світи вироблялося з відстані 3 метри, діаметр світи 13 см. Освітлення двома люмінесцентними лампами (14 Вт). Зліва наведено знімок світи по центру кадру, праворуч - верхній правий кут. Фокусна відстань 18 мм.

F / 3,5

F / 4

F / 5,6

F / 8

F / 11

F / 16

F / 22

приклади фото

Більш детально зі знімками можна познайомитися тут .

Автономна робота

У камері використовується акумулятор Sony NP-FM55H, 7,3В, 11,5 Вт / год, зроблений в Японії, на відміну від самої камери, виробленої в Малайзії. За стандартом CIPA камера здатна відобразити 750 знімків, на практиці ж вийшло близько 820 без використання спалаху і відключеному екрані, в змішаному режимі - 600, з яких тільки 160 були зроблені зі спалахом. При частому використанні заряду акумулятора вистачає не більше ніж на 4 дні. Результат не вражаючий, але гідний.

швидкісні характеристики

Перший знімок можна зробити тільки через 1,2 секунди після переміщення перемикача в положення «on». Робота автофокусу швидка (менше 0,4 секунди), але іноді автофокус помиляється і налаштовується заново, а цей процес може затягнутися на 1,5-2 секунди.
Серійна зйомка велася в трьох режимах JPG + RAW, RAW і JPG (висока якість).

При тестуванні використовувалася карта Transcend CompactFlash 1 GB 80 x. Незважаючи на застосування низкоскоростной карти результати хороші.

Програмне забезпечення і драйвери

Додаткового програмного забезпечення не так вже й багато, враховуючи потужну рекламну кампанію і безліч буклетів в комплекті поставки, хотілося більшого.
Image Data Converter SR - зручний конвертер RAW файлів.


Picture Motion Browser - програма, що дозволяє копіювати знімки з фотоапарата або з пристрою читання карт пам'яті, з подальшою можливістю перегляду і сортування по днях або місяцях. Інтерфейс програми трохи нестандартний, але приємний і зручний.

Післямова

Варто нагадати, що Sony Alfa A-100, хоч і є першою камерою дзеркального типу зі змінною оптикою від компанії Sony, що не нова розробка - це переробка камери Konica Minolta Dynax 5D, з усіма наслідками, що випливають з цього обставинами. Спалахи від інших фотоапаратів виробництва Sony на «альфу» не підійдуть, а ось аксесуари Konica Minolta серії Dynax підходять, і це стосується не тільки спалахів - об'єктиви Dynax також підійдуть, т. К. Використовується байонет А-типу. Одночасно з виходом камери Sony представила власний ряд об'єктивів, спалахів і безліч інших аксесуарів, так що недоліку аксесуарів відчуватися не повинно.

Зовні Konica Minolta Dynax 5D і Sony Alfa A-100 дуже схожі, у них лише трохи відрізняються органи управління, і за суб'єктивними оцінками ергономіка у A-100 продумана трохи краще. Від предка A-100 дісталася система управління трьома коліщатками, що в режимі ручних налаштувань не дозволяє знімати з однієї руки. Система стабілізації була перейменована в «Super SteadyShot», при цьому не помінявши принцип роботи. Вигідно відрізняється герой огляду ПЗС матрицею 10 Мп з фізичним розміром 23,6 × 15,8 мм (у Dynax 5D - 6 Мп).

З недоліків варто відзначити відсутність додатково сегментного ч / б екрана, рівень шумів на значенні чутливості ISO 800 досить великий, а на значенні ISO 1600 шуми стають аж надто помітні. Кілька засмутили помилки автофокусу, після яких для того, щоб перебудуватися, доводилося чекати близько півтора секунд.

У Sony Alfa A-100 є серйозні конкуренти - Canon 400D і Nikon D80, останній, як і герой огляду, обладнаний ПЗЗ сенсором 23,6 × 15,8 мм. Основна перевага A-100 перед конкурентами - це порівняно невисокі ціни на об'єктиви, сумісні з системою стабілізації Super SteadyShot, чим не можуть похвалитися об'єктиви Canon серії IS. При виборі одного з цих фотоапаратів, напевно, головним критерієм буде наявність в господарстві об'єктивів, а якщо їх немає, то варто звернути увагу на Sony Alfa.

Технічні характеристики, заявлені виробником

Сенсор зображення ПЗЗ-матриця 23,6 × 15,8 мм, 10,8 млн. Пікселів всього (10,2 млн. Ефективних пікселів) Колірний фільтр сенсора зображення RGB Формат збереження зображення Фотокадр: JPEG (Exif 2.21), RAW, PictBridge Якість збереження зображення RAW, Fine, Standard Дозвіл зображення Фотокадр: Large: 3872 × 2592, Middle: 2896 × 1936 Small: 1920 × 1280 пікселів DPOF Дата й час можуть Світлочутливість Авто, ISO 100, 200, 400, 800, 1600 Об'єктив Байонет Sony α Сумісні об'єктиви: Всі типи α-об'єктивів Sony, об'єктиви Мinolta AF Фокусування автофокус: TTL автофокус Рhase-detection за вибором Multi AF по 9 областям або т Чечня AF Ручне фокусування Система автоматичної активізації автофокусування при наближенні камери до ока Eye Start (вкл / викл на вибір) Режими автофокусування Безперервна і одиночна автофокусування Витримка Від 1/4000 с. до 30 с. Швидкість синхронізації спалаху (без використання функції Super Steady Shoot): 1/160 з визначення експозиції 3 режими TTL виміру: Мультісегментний, центрально-зважений, точковий Експокорекція + 2 EV з кроком 0,3 EV Автовілка експозиції 3 кадри з кроком 0,3 або 0 , 7 EV режими відробітку експозиції Aвто, P - програмна автоекспозиція, A - пріоритет діафрагми, S - пріоритет витримки, M - ручний режим режими сюжетних програм портрет, спорт, захід, нічний портрет, пейзаж, макрозйомка Баланс білого Авто, передвстановлені режими (денний світло, люмінесцентне освітлення, хмарно, тінь , Лампа розжарювання, спалах), призначені для користувача настройки Автовілка балансу білого 3 кадри, 2 кроки на вибір Ефекти зображення Живі кольори, ч / б Режим безперервної зйомки RAW: 6 кадрів / сек. RAW + JPEG: 3 кадри / с Вбудований спалах Автоматична TTL спалах з послідовним підключенням, провідне число: 12 Режими роботи спалаху Aвто, що заповнює, авто зі зменшенням ефекту «червоних очей», синхронізація по задній шторці Час перезарядження спалаху Приблизно 3 с. Компенсація потужності спалаху + 2 EV з кроком 0,3 EV Зовнішній спалах Бездротова спалах (НVL-F56AM, F36AM) Автоспуск Із затримкою 2 або 10 с. Пристрій зберігання інформації Compact Flash Type I і II (MicroDrive), Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo (для слота CF потрібен адаптер Memory Stick Duo) Видошукач Дзеркальний пентапрізма на рівні очей, поле огляду: 95% реального зображення Діоптрійна корекція: від - 2,5 до +1,0 D Збільшення (об'єктив 50 мм наведений на нескінченність): 0,83х ЖК-дисплей 2,5 "кольоровий РК-дисплей, 230 000 пікселів з регулюванням яскравості Перегляд зображень Фотокадр: покадрово, 4, 9 або 16 кадрів, 6х / 9х / 12х-кратне збільшення, обертання знімка вдруковування дати Автоматичне удруковування в кадр Відеовихід NTSC / PAL по вибір Інтерфейс USB 2.0 Умови використання Експлуатація: Температура: 0 - 40 .C Харчування Li-ion акумулятор NP-FM55H Опціонально AC адаптер (6V) Розміри (Ш × В × Д), мм 133 × 95 × 71 Вага, г 545

ціни

У таблиці нижче наведена середня роздрібна по Москві ціна, актуальна на момент читання вами даної статті:

Sony A-100 (18-70) Н / Д (0)

Фотоапарат для тестів надано компанією Югконтракт
Новости