• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Спікер Держдуми РФ: анексія Криму відбудеться на основі міждержавної угоди

Держдума готова анексувати Крим / REUTERS

Як передає кореспондент власний кореспондент УНІАН в РФ, про це Наришкін сказав журналістам в Москві.

«Процедура виглядає таким чином: іноземне, суверенна держава звертається з проханням до РФ про входження в її склад і про укладення відповідної міждержавної угоди. Президент РФ інформує про це Держдуму і Раду федерації і уряд РФ і в разі потреби проводить необхідні консультації. Потім йде процес підготовки і підписання цієї міждержавної угоди. Після підписання Президент звертається до Конституційного суду на предмет, чи відповідає підписана угода Конституції РФ, і при позитивній відповіді в Держдуму вносяться два документа: підписана угода на ратифікацію, другий документ - проект закону про прийняття до складу РФ (нового суб'єкта) », - сказав Наришкін.

За його словами, в проекті закону має бути вказана назва, статус, межі нового суб'єкта РФ, а в перехідних положеннях - порядок і терміни такої інтеграції в економічну, фінансову систему, а також в систему органів державної влади Росії.

Читайте також Офіційною валютою Криму оголошено рубль, гривня буде ходити до 2016 року

Наришкін зазначив, що після цього будуть внесені зміни в 65-ту статтю Конституції РФ, яка визначає склад федерації, і буде внесено доповнення у вигляді назви нових суб'єктів Росії.

При цьому він нагадав, що в РФ діє з 2004 року закон про порядок прийняття до складу Росії нових суб'єктів.

За словами Наришкіна, в цьому документі вказані вимоги, які повинні бути виконані при прийнятті до складу РФ, зокрема визначено, що включення до складу нового суб'єкта повинно проходити на добровільних засадах, приєднання повинно відповідати державним інтересам РФ і відповідати дотриманню прав і свобод людини, а також цей процес повинен враховувати історичні, культурні та господарські зв'язки.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 березня, нелегітимний парламент Криму проголосив регіон незалежною суверенною державою - Республікою Крим - і звернувся до Росії з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу РФ в якості нового суб'єкта зі статусом республіки.

За постанову «Про незалежність Криму» проголосували 85 депутатів (всього в парламенті - 100 депутатів).

15 березня Верховна Рада України прийняла рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради АРК.

16 березня за військової та політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними глави республіканської комісії з проведення референдуму Михайла Малишева, 1 млн 233 тис. Осіб або 96,77%, які взяли участь в голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

Також 16 березня в Конституційний Суд України надійшло конституційне подання в.о. Президента України, голови Верховної Ради Олександра Турчинова щодо постанови парламенту Криму "Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя" від 11 березня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости