• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Держдума прийняла в першому читанні закони про контрсанкціях проти США і покарання за виконання антиросійських санкцій

Держдума на засіданні 15 травня, як очікувалося, прийняла в першому читанні законопроект про протидію списку санкцій тиску на Росію, зокрема, з боку Сполучених Штатів. Крім того, депутати підтримали в першому читанні законопроект про введення кримінальної відповідальності за виконання антиросійських санкцій на території РФ

Держдума на засіданні 15 травня, як очікувалося, прийняла в першому читанні законопроект про протидію списку санкцій тиску на Росію, зокрема з боку Сполучених Штатів. Крім того, депутати підтримали в першому читанні законопроект про введення кримінальної відповідальності за виконання антиросійських санкцій на території РФ. Про це повідомляється на сайті Держдуми.

Законопроект про контрсанкціях "націлений на захист інтересів і безпеки Росії, прав і свобод громадян РФ за допомогою введення заходів, пов'язаних з попередженням та припиненням протиправних дій інших країн", пояснюють його автори. Документ прийнятий в початковій версії, внесеної 13 квітня спікером Держдуми В'ячеславом Володіним і керівниками всіх думських фракцій.

У цій версії перераховуються 16 "заходів впливу (протидії)", включаючи заборона на ввезення в РФ ліків з США (Їх список визначається урядом).

- До Держдуми внесений законопроект про заборону розміщення коштів ФНБ в цінних паперах США
- Національний плодоовочевої союз запропонував свою відповідь на санкції США - заборонити ввезення картоплі фрі
- Віце-спікер Держдуми поскаржився, що російський держбанк хоче закрити його рахунку через санкції

Тим часом, як раніше сьогодні повідомив "Комерсант", до другого читання, наміченому на 17 травня, повинна бути представлена відкоригована редакція проекту, з якої зникнуть згадки "конкретних галузей або продуктів". Проти первинних пропозицій виступили не тільки представники громадськості, а й адміністрація президента.

"При підготовці законопроекту до другого читання внести в законопроект зміни, що мають на меті виключити з нього згадку певних галузей, товарів і послуг, розширити повноваження президента і уряду РФ щодо застосування санкцій щодо конкретних іноземних фізичних і юридичних осіб, а також передбачити, що заходи впливу (протидії), встановлені законопроектом, не можуть поширюватися на життєво необхідні товари, аналоги яких не виробляються в РФ ", - йдеться в постанові Держдуми, також прий ом у вівторок.

"Голосуючи сьогодні, ми в першу чергу проголосуємо за концепцію законопроекту, а концепція законопроекту досить проста - ми проти війни, в тому числі проти війни економічної, проти війни санкцій", - заявив в ході виступу на засіданні перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" Андрій Ісаєв.

Що стосується другого законопроекту, то він був внесений напередодні. У ньому пропонується доповнити Кримінальний кодекс РФ статтею 284.2 "Обмеження або відмова у вчиненні звичайних господарських операцій або угод з метою сприяння у виконанні заходів обмежувального характеру, введених іноземною державою, союзом іноземних держав або міжнародною організацією". Покарання для порушників передбачено як у вигляді штрафів, так і тюремного терміну - до чотирьох років. Друге читання цього проекту також пройде 17 травня. І 22 травня обидва документи планується прийняти остаточно.

Нагадаємо, 6 квітня Мінфін США оголосив про введенні нових санкцій щодо Росії. До чорного списку потрапили ряд великих російських бізнесменів і їх компанії, зокрема Олег Дерипаска і контрольовані ним En + Group, група ГАЗ, "Базовий елемент" і "Русал", Віктор Вексельберг і його група "Ренова", а також Сулейман Керімов, Кирило Шамалов , глава "Газпрому" Олексій Міллер, глава ВТБ Андрій Костін. Ці заходи обрушили російські акції і послабили рубль.

Новости