• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Держдума остаточно прийняла три "антизаконні": про піратів, про охорону приватного життя і одностатевих усиновлювачів

Державна Дума прийняла в остаточному, третьому читанні поправки до Цивільного кодексу РФ, що стосуються захисту приватного життя та авторських прав
Депутати Держдуми вирішили в цей раз зайнятися нематеріальними правами. Поправки, внесені до Цивільного кодексу, викликали безліч суперечок, зокрема, навколо захисту авторських прав
Законопроект про пристрій долі російських сиріт, який забороняє одностатевим сім'ям з інших країн всиновлювати дітей з Росії, остаточно прийнятий в третьому читанні
Закон, що стосується охорони приватного життя громадянина, також був схвалений в третьому читанні. Власне, знаменитий "пехтінг" блогери, по всій видимості, застосовувати до чиновників тепер не зможуть

Державна дума прийняла в остаточному, третьому читанні поправки до Цивільного кодексу РФ, що стосуються захисту приватного життя та авторських прав. Наприклад, так званий антіпехтінговий закон тепер забороняє поширення в ЗМІ інформації про приватне життя громадян без їх згоди. "Антипіратський закон" , Поки що стосується лише відеопродукції, контролює діяльність сайтів, які розміщують піратський контент. Він вступає в силу з 1 серпня. також був остаточно прийнятий заборона усиновлення сиріт одностатевими парами, передає ІТАР-ТАСС.

- "Антіпехтінговий закон" оцінюють неоднозначно

Депутати Держдуми вирішили в цей раз зайнятися нематеріальними правами. Поправки, внесені до Цивільного кодексу, викликали безліч суперечок, зокрема, навколо захисту авторських прав. Санкції щодо розповсюджувачів піратського контенту в сфері кіно-, теле- і відеопродукції такі: доступ до піратської продукції буде блокуватися з URL сторінки.

Природно, перед тим як заблокувати сайт, у його власника будуть добу на те, щоб видалити піратські продукти. Якщо це не було зроблено, то провайдер просто заблокує сайт. Роскомнадзор виділяє на це всього три дні.

Всі суперечки, які, швидше за все, виникнуть у безлічі, буде вирішувати Мосміськсуд. Заяви потерпілі, до речі, можуть надсилати в електронному вигляді. За словами голови Комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Олексія Митрофанова, рядових користувачів, що викачують піратський контент, карати не будуть.

Перед тим як остаточно прийняти "антипіратський закон", депутати відхилили поправки, запропоновані найбільшими інтернет-компаніями. "Нова версія" законопроекту про довільній блокування сайтів "ще гірше. Всі поправки інтернет-галузі, які могли б додати в механізм регулювання трохи здорового глузду, були повністю проігноровані", - говорилося, наприклад, в повідомленні "Яндекса". Незгодні інтернет-гіганти Google, "Яндекс" і Mail.ru впевнені, що з піратством боротися треба, але процедуру точно потрібно вдосконалити.

"Антіпехтінговий закон" оцінюють неоднозначно

Закон, що стосується охорони приватного життя громадянина, також був схвалений в третьому читанні. Він забороняє використання і поширення будь-якої інформації персонального характеру: відомостей про походження громадянина, про місце його перебування або проживання, про особисте та сімейне життя. Власне, знаменитий "Пехтінг" блогери, по всій видимості, застосовувати до чиновників тепер не зможуть.

Згідно з документом, відомості про приватне життя можуть поширюватися "в державних, громадських чи інших публічних інтересах, а також у випадках, коли така інформація про приватне життя громадянина раніше стала загальнодоступною або була розкрита самим громадянином або по його волі", повідомляє "Росбалт" .

Глава Комітету Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Павло Крашенінніков пояснив "Независимой газете" : "Якщо людина знаходиться в публічній сфері, то, відповідно, ЗМІ та інтернет-спільнота можуть видавати інформацію. Але як тільки він опиняється на території приватного життя - вдома, в гостях, - це вже приватне життя. І вторгатися туди не можна - зірка він або простий трудяга ".

"Тепер же, якщо ви напишете про незадекларованої квартирі чиновника в Парижі, то немає проблем, а ось якщо і про коханку в цій квартирі, тоді залучать", - заявив Крашенинников журналістам.

Багато поставилися до цього законопроекту неоднозначно, так як він може серйозно пошкодити журналістиці. Наприклад, Борис Резник вважає, що "влада і суспільство повинні бути під пильним переглядом преси". "Якщо ти крадеш і є докази, преса повинна мати можливість стверджувати це. Якщо ти говориш про високу моральність і патріотизм, а сам гроші переводиш через кордон і там вже облаштувався - про це люди теж повинні знати", - сказав він.

Також відзначимо, що був введений принцип заборони нейтральній і доброї брехні. ІТАР-ТАСС наводить приклад такої брехні - поширення відомостей про неіснуючу перемогу громадянина в конкурсі або отримання ним незліченної спадщини.

"Антігейскій сирітський закон" остаточно прийнятий

Законопроект про пристрій долі російських сиріт, який забороняє одностатевим сім'ям з інших країн всиновлювати дітей з Росії, остаточно прийнятий в третьому читанні. Заступник голови профільного Комітету Держдуми з питань сім'ї, жінок і дітей Ольга Баталіна сказала: "Закладається основа для комплексного системного супроводу сімей - як тих, які опинилися в складній життєвій ситуації, щоб підтримати їх і не довести до вилучення дитини, так і сімей, які зважилися на усиновлення прийомних дітей ".

"Сім'я як правової і громадський інститут сформований і існує протягом століть, - сказала депутат Ірина Ярова. - Спроби імітувати інститут сім'ї і вимога дозволити усиновлення одностатевими парами протиприродні і з точки зору законів природи, і з точки зору інституту сімейного права".

На щастя, для російських сиріт є і приємні новини. Одноразова допомога на усиновлення з нинішніх 13 087,61 рубля зросла до 100 000 рублів. Виплати будуть поширюватися на тих, хто готовий взяти на виховання дітей старше семи років, дітей-інвалідів та кровних братів і сестер.

Також російські сироти зможуть лікуватися за кордоном за рахунок федерального бюджету. "Ми повинні відійти від практики приватного збору коштів на операції, якщо вони не можуть робитися в Москві. В першу чергу це має відношення до дітей-сиріт", - підкреслила Баталіна.

Порядок медобстеження при усиновленні спрощується, а перелік захворювань, який раніше не дозволяв стати усиновлювачами або опікунами, скорочений. Також знімається вимога про проходження обов'язкової школи прийомних батьків для тих, у кого вже були діти.

Новости