• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Роскачество: Шоколад повинен горіти

Чи повинен горіти шоколад? Таке питання поставили експерти Роскачества після того, як в Інтернеті з'явилися ролики «палаючого шоколаду». Чи повинен горіти шоколад

кадр з відео / YouTube / Sport is life

Їх автори підпалюють плитку одного з великих вітчизняних виробників і демонструють, як продукт починає горіти замість того, щоб плавитися (так, на їхню думку, має відбуватися). «Жах!», «Кошмар!» Вигукують блогери, а з ними і тисячі росіян, адже ці відео активно почали поширюватися в Мережі.

Відео: YouTube / змогли

Роскачество вирішило розібратися. В організації нагадали: шоколад складається, по суті, з трьох основних елементів - какао-порошку, масла какао і інших жирів (вершкового, пальмового, кокосового масла) і цукру. За словами експертів, перший інгредієнт - какао і Шкаралупи, шкірки (перетерта шкурка бобу) - практично не горючий, але володіє поглинаючою здатністю. Саме какао просочують жири і цукор, утворюючи при цьому твердий матеріал. Жири та цукор при нагріванні плавляться, тому автори роликів запевняють, що шоколад повинен при нагріванні танути, капати. Однак на відео цього не відбувається - плитка горить, як свічка.

- Те, як швидко тече шоколад, залежить від двох чинників. По-перше, це кількість жирів плюс цукор. У шоколаді їх вистачає для того, щоб промочити сипучий матеріал, - говорить заступник керівника Російської системи якості Олена Саратцева. - Друге - склад жирів, який визначає точку плавлення олійною складовою. У будь-якому випадку, будь-які жири і масла легко плавляться від вогню. У разі, коли надлишок масла не спостерігається, абсолютно нормально, що масла встигають спалахнути і протопити найближчий до вогню шар. Протопленій матеріал просочується на місце вигорілого і далі горить сам, як на гніт в свічці горить парафін.

Відео: YouTube / CrazyR132

Таким чином, за словами експертів, шоколад повинен горіти. Роскачество дорікнуло блогерів в перекручуванні фактів і закликало споживачів не довіряти тим сліпо.

Також організація показала свої результати дослідження шоколаду, що продається на російському ринку. Продукт марки, яка фігурує в інтернет-роликах, до речі, визнаний товаром підвищеної якості (правда, блогери підпалювали гіркий шоколад, а Роскачество досліджувало молочний). Переважна більшість інших брендів теж визнано експертами безпечними і задовольняють основним вимогам.

Чи повинен горіти шоколад?
Новости