• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Пішла епоха»: Артем Хохорін почав чистки в ГИБДД?

1.02.2017

Глава МВС по РТ з ганьбою звільнив начальника Арск ГИБДД, а командира полку ДПС Казані змістив з посади через серію справ проти підлеглих

Відразу два кадрових рішення за закритими дверима колегії ГИБДД прийняв глава МВС по РТ Артем Хохорін. За даними джерел «БІЗНЕС Online», начальника ОГИБДД по Арський район Ільдара Нотфулліна міністр вигнав із залу за згубну статистику по ДТП, а приводом для відставки командира полку ДПС Казані Олексія Устюгова стала серія кримінальних справ, порушених слідчим комітетом щодо п'ятьох співробітників ДПС на тлі «молодецтва» в аеропорту Казані і байкер-скандалу в Лаишево.

Відразу два кадрових рішення за закритими дверима колегії ГИБДД прийняв глава МВС по РТ Артем Хохорін Фото: «БІЗНЕС Online» Відразу два кадрових рішення за закритими дверима колегії ГИБДД прийняв глава МВС по РТ Артем Хохорін Фото: «БІЗНЕС Online»

«ПРИ Асгат Сафарова ТАКОГО НЕ БУВАЛО»

Структури МВС традиційно закриті в останні роки, тому про те, що відбувається там, можна судити тільки по рідкісним витокам і обережним коментарів співрозмовників. Що ж тоді напрошується висновок, що, схоже, Артем Хохорін остаточно покінчив з відносною свободою ГИБДД РТ, що склалася зі зрозумілих причин в епоху Рифкат Мінніханова, - такий підсумок закритій колегії відомства, яка була проведена напередодні.

У першій частині наради була озвучена статистична інформація, що містить відомості про зростання числа ДТП. Наприклад, в 2016 році на території Татарстану було зареєстровано більше 5 тис. ДТП, в яких загинули 450 осіб. У той же час в 2015 році в республіці сталося менше ДТП - 4,95 тис., Але жертв в них було більше - 492 людини. «Ми домоглися зниження числа загиблих на дорогах на 42 людини, але цифра залишається великий, будемо працювати по ній, - зауважив у розмові з" БІЗНЕС Online "один зі співробітників ГИБДД. - У самій Казані 52 загиблих за минулий рік - це один з найнижчих показників в містах-мільйонниках ».

Після доповіді Ленара Габдурахманова перед присутніми вже на посаді керівника ДБУ «Безпека дорожнього руху» підсумки року озвучив колишній глава республіканської ГИБДД Мінніханов. Крім нього на колегії також були присутні міністр внутрішніх справ по РТ Артем Хохорін, заступник керівника слідчого комітету РФ по РТ Ільяс Масаллімов, заступник голови Верховного суду РТ Роман Гафаров, заступник прокурора РТ Сергій Старостін, керівник УФССП по РТ Радик Ільясов, депутат Державної Ради РТ п'ятого скликання Рафіль Нугуманов, головний державний інспектор Госавтодорнадзора по РТ Борис Смирнов.

Але набагато більш значущі події відбулися на другій частині колегії, яка була проведена в вузькому колі керівників підрозділів. Там, як нам розповіли відразу кілька співрозмовників, Хохорін оголосив про звільнення командира полку ДПС Казані Олексія Устюгова і начальника відділу ДАІ по Арський район Ільдара Нотфулліна. Причому останнього міністр видалив із залу на самому початку наради. «За 20 років служби я вперше стикаюся з тим, що міністр видалив керівника із залу. При Асгат Сафарова такого не бувало, це безпрецедентний випадок », - поділився з кореспондентом« БІЗНЕС Online »своїми враженнями один з учасників колегії.

Ільдара Нотфулліна міністр видалив із залу на самому початку наради Фото:   arsk Ільдара Нотфулліна міністр видалив із залу на самому початку наради Фото: arsk.tatarstan.ru

До речі, через нестачу інформації картина склалася суперечлива. Так, ряд ЗМІ поспішив висловити версію про те, що стосовно керівника Арск ГИБДД була проведена службова перевірка, яка встановила, що Нотфуллін передав підлеглим паролі від приладів відеоспостереження «армату», що нібито дозволяло їм видаляти відеозапису з порушеннями. Таким чином, він створив грунт, що сприяє корупційним проявам. «Я читав інформацію про те, що передані паролі, але не зрозумів, що там написано, - прокоментував це припущення Габдурахманов в розмові з" БІЗНЕС Online ". - Нібито він віддав паролі. Але які паролі? У нас є прилади, ми здійснюємо їх контроль, за приладами закріплені інспектори. А з приводу того, що він [Нотфуллін] якісь паролі дав, я нічого сказати не можу. У нього і без того є стягнення, які в сукупності послужили приводом для звільнення ». За словами Габдурахманова, до Нотфулліну виникали численні запитання за підсумками 2015 і першого півріччя 2016 року. «Це зростання аварійності за всіма показниками, збільшення числа загиблих в ДТП і ДТП, скоєних у нетверезому стані, - перерахував Габдурахманов. - Були проведені службові перевірки за багатьма фактами, після чого прийнято рішення ».

За відомостями джерела «БІЗНЕС Online» в правоохоронних органах, в Арський управлінні ГИБДД історія завершилася службовою перевіркою, до порушення кримінальної справи не дійшло, тоді як у кадрового рішення щодо Устюгова є відчутний кримінальний підтекст. «Міністр на нараді висловився про те, що є зашкалює кількість кримінальних справ, порушених в цьому місяці управліннями слідчого комітету по Вахитовский і Радянському районах відносно співробітників ДПС, - додав присутній на колегії співрозмовник видання. - Тому рішення по Устюгова було прийнято з урахуванням даної обставини, а іншим співробітникам міністр порекомендував зробити висновки. Однак стосовно начальника полку ДПС Хохорін надійшов набагато м'якше. Він просто звільнив його від займаної посади з формулюванням "подивитися себе в іншій якості в ГИБДД, оскільки керівництво полком не надто вийшло" ».

ОЛЕКСІЙ Устюг ПОТРАПИВ ПІД КОЛЕСА АВТОЛІХАЧА КАЗАНСЬКОГО АЕРОПОРТУ?

За відомостями «БІЗНЕС Online», слідчий комітет РФ по РТ дійсно порушив дві кримінальні справи. Розслідування першого було розпочато близько місяця тому в відношенні чотирьох співробітників казанського полку ДПС. Фігурантом другого є ще один, п'ятий за рахунком підлеглий Устюгова.

Втім, інші джерела «БІЗНЕС Online» вказують на те, що відставка Устюгова пов'язана з серією факторів, які накопичувалися протягом усього 2016 року, коли Хохорін пильно до нього придивлявся. У їх числі незадовільні відносини з казанськими байкерами, а також прогримів на всю країну епізод з гонщиком, який прорвався на територію казанського аеропорту. В кінці грудня минулого року двоє співробітників ДПС, включаючи командира 2-го взводу 2-го батальйону полку ДПС ДАІ, були звільнені. Всього «під колеса» автоліхача потрапили 15 співробітників автоінспекції, які отримали дисциплінарні стягнення за непрофесійні дії та неналежне виконання обов'язків. Не виключено, що покарання через місяць наздогнало і їх командира ...

Відзначимо, що начальник полку ДПС - посаду аж ніяк не рядова в системі ГИБДД РТ і навіть в республіканському МВС. У Татарстані всього один полк ДПС, створений в 1998 році. Дислокується він в управлінні ДІБДР по РТ на Оренбурзькому тракті, 8. Командиром полку може стати людина в званні не нижче підполковника. Устюгов, наприклад, носив полковницькі погони, чергове звання він отримав в лютому 2014 року, хоча очолив полк ще в 2012 році. Примітно, що на цій посаді він змінив нинішнього заступника керівника ГИБДД РТ Рустема Ібрагімова, який командував казанськими депееснікамі з 2007 по 2012 рік. Крім полку ДПС до складу ГИБДД входить особливий батальйон ДПС, яким, в свою чергу, з 2004 по 2015 рік командував Габдурахманов. З огляду на, що через рік він сів у крісло керівника республіканської ДАІ, за статусом на цю позицію міг претендувати і Устюгов. Однак перевагу віддано все ж Габдурахманова.

«За рівнем повноважень і посади Устюгов практично дорівнює начальнику управління УМВС по Казані Олексію Соколову, - зазначає співрозмовник" БІЗНЕС Online ", знайомий з роботою республіканської ГИБДД. - Хоча в підпорядкуванні у Соколова, звичайно ж, більше співробітників, він прямий керівник начальника полку ДПС ».

«Устюгов закінчив танкове училище, він кадровий військовий, з дисципліною у нього все в порядку, шкідливих звичок немає, у нього є більше 30 нагород, в тому числі на 80-річчя ГИБДД він отримав державну нагороду з рук президента РТ Рустама Мінніханова, - згадав один з товаришів по службі тепер уже колишнього командира полку ДПС Казані. - Це один із небагатьох керівників, який знаходиться на своєму місці в ГИБДД. Його підлеглі щоночі здійснюють маленький подвиг, затримуючи нетверезих водіїв, переслідуючи тих, хто не зупиняється на вимогу. Це вимотує нічна робота, яку обиватель не бачить. Так, був епізод з аеропортом, але приймати таке рішення через два місяці не зовсім вчасно і непропорційно. Втім, не виключено, що керівництво бачить і інші діри в роботі ».

Рифкат Мінніханов кадрові рішення проводив без зайвого шуму, всередині «своєї кухні» Фото: tatarstan Рифкат Мінніханов кадрові рішення проводив без зайвого шуму, всередині «своєї кухні» Фото: tatarstan.ru

Ні в якому разі не рядова, але далеко не найгучніше кадрове рішення Хохоріна отримало чи не сенсаційний забарвлення в першу чергу в зв'язку з історичним контекстом татарстанського управління ДІБДР. В епоху 19-річного правління УГІБДД по РТ Рифкат Мінніханова уявити щось подібне було складно. По-перше, завдяки авторитету самого Мінніханова, який в рядах автоінспекції провів майже чверть століття, тобто МВС обережно втручалася в цю єпархію, «держава в державі». Навіть при всесильного Сафарова. По-друге, завдяки управлінським здібностям найголовнішого автоінспектора республіки. Як зазначає один із співрозмовників «БІЗНЕС Online», Мінніханов кадрові рішення проводив без зайвого шуму, всередині «своєї кухні». Втім, його «дозор» на посаді керівника відомства 8 серпня був закінчений, коли він оголосив про своє рішення покинути органи. Правда, далеко беззмінний екс-керівник ДАІ РТ все-таки не пішов, зупинившись на посаді начальника ДБУ «Безпека дорожнього руху».

«Пішла епоха», - узагальнюють останні кадрові зміни в рядах високопоставлених автоінспекторів співрозмовники «БІЗНЕС Online». Таким чином, ГИБДД РТ повертається в статус рядового управління республіканського міністерства внутрішніх справ, а Хохорін в новій ситуації змушений в «ручному режимі» реагувати на те, що відбувається в цьому особливому «державі в державі».

«ЩОДО СПІВРОБІТНИКІВ МВС ТОРІК завели ПІД 90 КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ»

Експерти, опитані «БІЗНЕС Online», висловили своє ставлення до останніх кадрових рішень Хохоріна.

Рафіль Нугуманов - депутат Державної Ради РТ п'ятого скликання, громадський уповноважений по реалізації економічної амністії в РТ:

- Чи не порадувало в ході наради, звичайно, незначне збільшення кількості ДТП. А ось кількість загиблих і поранених, навпаки, знизилося, причому непогано. Проте за підсумками минулого року, на жаль, на дорогах загинули 450 осіб. Зниження загиблих має бути нормою. Побільше, правда, стало з'являтися на дорогах п'яних водіїв. До кадрового питання я не вникав, бо був тільки на офіційній частині. Я не можу прокоментувати, тому що не знаю, гадати не буду. Є маса питань, над якими ще треба працювати, порушуються кримінальні справи стосовно співробітників ГИБДД. Окремо щодо ГИБДД не знаю, але в цілому відносно співробітників МВС в минулому році завели під 90 кримінальних справ! Звичайно, якщо скоєно серйозний злочин, був хабар, то такі співробітники мають іти під суд. Потрібно викорінювати грубість. При всій строгості штрафи повинні бути законними, а коли громадянин розуміє свою провину, то і зла не тримає на співробітників. Державтоінспекція впритул працює з народом, ставлення до МВС безпосередньо залежить від ставлення населення до ГИБДД. Інспекції міністр завжди приділяв особливу увагу. З урахуванням того, що пішла людина з величезним досвідом роботи, а прийшов молодий, міністру, навіть якби він не хотів, довелося б ще більше уваги приділяти службі ГИБДД. Звичайно, я вважаю, що уваги приділяється більше.

Дмитро Золотов - представник ФАР в Казані:

- Безпосередньо з Устюгова ми не стикалися, не розмовляли з ним. В основному ми працювали з Ібрагімовим, коли він був начальником полку ДПС і коли він став заступником начальника УГІБДД МВС по РТ. А Устюгова ми писали листи щодо порушень водіїв VIP'ов і великих чиновників, і нам приходили відповіді. Таких водіїв карали. У плані цієї роботи у нас до нього претензій не було, все було в порядку. Але у нас було багато питань по дорожніх знаках - неіснуючим, неправильно встановленим. І ці питання нікуди не поділися, вони залишилися. Я не знаю, вина чи це Устюгова або кого-небудь іншого. Швидше за все, саме його.

Але які паролі?
ОЛЕКСІЙ Устюг ПОТРАПИВ ПІД КОЛЕСА АВТОЛІХАЧА КАЗАНСЬКОГО АЕРОПОРТУ?
Новости