• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Начальник ГИБДД Човнів: Я завжди виступав проти проведення сільськогосподарських ярмарків біля доріг

(Набережні Челни, 17 жовтня, «Татар-інформ», Ельвіра Мухаметдінова). Глава Державтоінспекції Набережних Човнів Радій Кадикьой прокоментував ДТП, яке сталося напередодні, коли на місці проведення сільськогосподарського ярмарку автомобіль збив семирічного хлопчика.

Нагадаємо, раніше ІА «Татар-інформ» повідомляло, що 14 жовтня в Челнах автомобіль збив 7-річного хлопчика . З синцями та забоями його доставили в КДМЦ.

ДТП сталося під час проведення сільськогосподарського ярмарку на бульварі Камала. Користувачі соціальних мереж, обговорюючи ДТП, поклали провину у трагедії на організаторів ярмарку.

Депутат міської Ради Сергій Яковлєв написав заяву на ім'я прокурора Набережних Човнів з вимогою провести перевірку організації ярмарків, які, за його словами, дислокуються на проїжджій частині челнінськіх вулиць.

Сьогодні на прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків по дорожньої безпеки в Челнах за дев'ять місяців цього року, Радій Кадикьой заявив, що завжди виступав проти проведення сільськогосподарських ярмарків біля доріг.

«Свою думку з цього приводу я висловлював неодноразово. Так було при Халикова, Шайхразіеве. І коли Наіль Гамбаровіч збирав нас з цього питання, висловився в цьому ж дусі », - нагадав керівник Челнінского автоінспекції.

І коли Наіль Гамбаровіч збирав нас з цього питання, висловився в цьому ж дусі », - нагадав керівник Челнінского автоінспекції

За словами начальника ДАІ, сьогодні Челнінского адміністрація робить серйозні кроки для забезпечення безпеки городян в місцях проведення ярмарків. Саме з цією метою в цьому році ярмарок в старій частині міста перенесли в інше місце - з Сармановского тракту вона переїхала на набережну Тукая, в районі стадіону «Будівельник».

Однак залишилися ще дві точки, де ярмарки проводяться з виходом на проїжджу частину - це вулиці Усманова і бульвар Камала.

«Тут ситуація двояка, виходить. Місцева влада мають повне право проводити осінні ярмарки та визначати місця їх дислокації. У той же час, згідно з федеральним законом про безпеку дорожнього руху, вводити обмеження на дорогах загального користування ми можемо тільки в рідкісних випадках. Таке можливо під час стихійних лих і катаклізмів, а також в дні проведення масових заходів », - поділився Радій Кадикьой.

У разі проведення масових заходів, за словами Кадікова, повинна бути дотримана процедура узгодження.

«Наприклад, коли проводиться Сабантуй, в ЗМІ завчасно розміщується інформація про те, що такий-то ділянку дороги буде перекрито на таке-то час. Ми в свою чергу видаємо внутрішній наказ і дотримуємося ще купу формальностей. На самому сабантуєм, крім патрулів ДАІ, виставляємо великогабаритну техніку в якості антитерористичної заходи, яка останнім часом використовується повсюдно », - повідомив Кадикьой.

За його словами, під час проведення ярмарків такий сценарій неможливий. Оскільки ярмарки проводяться кожні вихідні.

«Перекривати дороги кожні вихідні ми не можемо, - каже головний автоінспектор Автоград. - Деякі вимагають, щоб співробітники ГИБДД забезпечили дорожню безпеку, перебуваючи безпосередньо на ярмарках. І як ви собі це уявляєте? Ярмаркові ряди розтягуються на три кілометри. Торгівля йде одночасно з транспортним рухом. Співробітники ДПС не можуть перекрити вулицю для транспорту. Може, в ньому житель цього ж району до себе додому повертається. Ми не можемо йому заборонити повертатися додому. І найголовніше, ми не можемо забувати про те, що дорога в першу чергу призначена для руху транспорту, а вже потім - для проведення ярмарків та масових змагань ».

Саме тому, за його словами, після ДТП, яке сталося на бульварі Камала, УМВС по Набережних Челнах на адресу виконкому вніс подання, в якому говориться, що організація сільськогосподарського ярмарку стало супутньою причиною ДТП.

Що ж стосується самого ДТП, то, за словами головного автоінспектора Човнів, хлопчик, який живе в 27-м комплексі, по сусідству з місцем проведення ярмарки, перебігав дорогу в недозволеному місці. Машина рухалася по дорозі зі швидкістю 20-30 кілометрів на годину, водій зі свого боку ніяких порушень не допустив.

«Дуже схоже на простий збіг обставин. До речі, з хлопчиком зараз все в порядку », - сказав керівник ГИБДД Човнів.

На думку Кадікова, з даної ситуації є два виходи - або перенести ярмарки з вулиць на закриті території, або забезпечити безпеку дорожнього руху, за яку в даному випадку відповідають організатори ярмарку.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

І як ви собі це уявляєте?
Новости