• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Нешкідливою дози алкоголю не існує - вчені

Міжнародне дослідження показало, що навіть малі дози алкоголю негативно позначаються на здоров'ї.

\ \

Лідером за кількістю щоденної випивки виявилися Румунія серед чоловіків і Україна серед жінок / фото УНІАН

Робота опублікована в журналі The Lancet, передає N + 1 . Як уклали автори дослідження, алкоголь є однією з лідируючих причин світової смертності, і безпечної дози його вживання немає. Вчені опублікували дані по різних країнах

Члени міжнародної колаборації Global Burden of Diseases за сприяння фонду Білла і Мелінди Гейтс підрахували кількість вживаного алкоголю і асоційованих з ним смертей в 195 точках планети з 1990 по 2016 роки, для людей у ​​віці від 15 до 95 років. У свій аналіз вчені включили такі фактори як продаж алкоголю, споживання алкоголю туристами і деякі інші, які в попередній статистикою не враховувалися.

Згідно з висновками дослідження, на планеті кожна третя людина вживає алкоголь. Лідерами за кількістю людей, що п'ють виявилися Данія і Норвегія - так, в Данії алкоголь вживають 97 відсотків чоловіків і 95 відсотків жінок. Найменше алкоголь вживають в мусульманських країнах, таких як Пакистан.

Однак лідером за кількістю щоденної випивки виявилися Румунія серед чоловіків і Україна серед жінок. У Румунії на одного чоловіка в день доводиться 8 стандартних доз алкоголю (10 грам етилового спирту, які містяться в одній стопці міцного напою, невеликому келиху вина або банку пива). А в Україні одна на одну жінку в день доводиться 4,2 стандартних дози.

Для всіх вікових груп в сумі алкоголь серед чинників ризику, що призводить до смерті і непрацездатності, опинився на сьомому місці. Однак у віковій групі 15-49 років алкоголь вже очолив рейтинг.

Читайте також Алкоголь і куріння назвали основними причинами хвороб і передчасної смерті

Сумарно споживання алкоголю відповідально за 2,2 відсотка смертей серед жінок і 6,8 відсотків серед чоловіків щорічно. Серед людей середнього віку ці цифри зростають вже до 3,8 і 12,2 відсотків, відповідно. Лідируючими зумовленими алкоголем причинами смерті в цій віковій групі стали туберкульоз, дорожні аварії і самоушкодження. У людей старшого віку серед причин смерті лідирують алкоголь-асоційовані види раку.

Дослідники підрахували взаємозв'язок середньої споживаної дози алкоголю по відношенню до ризику розвитку 23 хвороб, серед яких серцево-судинні захворювання, деякі види раку (наприклад, рак грудей, печінки, кишечника), цироз печінки, панкреатит та інші. З'ясувалося, що кожна додаткова доза спиртного збільшує ризик розвитку цих захворювань. Так, одна доза спиртного в день в порівнянні з нулем збільшує ризик на піввідсотка, а дві в порівнянні з нулем - вже на сім відсотків.

Таким чином, навіть мінімальне вживання алкоголю в довгостроковій перспективі, згідно загальносвітової статистики, шкідливо для здоров'я, роблять висновок дослідники.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости