• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Нові правила розрахунку авансу із зарплати в 2019 році

 1. Правило № 1 Не можна застосовувати коефіцієнт 0,87 до авансу
 2. Приклад розрахунку авансу по-новому
 3. Правило № 2. Аванс вважається за відпрацьовані дні
 4. Правило № 3. Оклад входить в аванс
 5. Правило № 4. Премії не входять до аванс
 6. В які терміни видавати аванс і другу частину зарплати в 2019 році (калькулятор)

Змінилися правила розрахунку авансу із зарплати за першу половину місяця

Змінилися правила розрахунку авансу із зарплати за першу половину місяця. Бухгалтери недоплачували працівникам, через що можуть бути серйозні штрафи. Мінпраці випустив нові правила - скачайте їх і використовуйте в роботі.

За статтею 136 ТК РФ роботодавець повинен платити зарплату не рідше ніж кожні півмісяця. причому в строго відведені терміни . Зарплата ділиться на аванс (з 1 по 15 число місяця) і другу частину зарплати (з 16 по 30 (31) число місяця). Чи можна встановити дати видачі авансу і зарплати - 20-е і 10-е число? Як переносити терміни, якщо треба видати гроші раніше, інформація в статті " Терміни видачі авансу і зарплати " .

Правило № 1 Не можна застосовувати коефіцієнт 0,87 до авансу

Rак вказав Мінпраці в листі від 05.02.2019 № 14-1 / ООГ-549, бухгалтери повинні вважати аванс без коефіцієнта 0,87. Цей коефіцієнт зменшує аванс на 13% і є незаконним.

Фахівці уточнили, що розрахунок з коефіцієнтом ущемляє права працівника.

Виходить, що за новими правилами аванс повинен збільшиться на 13%. Покажемо на прикладі.

Приклад розрахунку авансу по-новому

Старі правила .Бухгалтери вважали аванс із зарплати з коефіцієнтом 0,87. Це вони робили, щоб зарезервувати ПДФО. Припустимо, аванс складає 10 000 рублів. На руки працівник повинен отримати 8700 руб. (0,87 x 10 000 руб.).

Нові правила. Бухгалтери повинні вважати аванс із зарплати без коефіцієнтів. Припустимо, аванс складає 10 000 рублів. На руки працівник повинен отримати 10 000 рублів без відрахувань.

ПДФО з авансу і другій частині зарплати бухгалтер повинен буде відняти при остаточному розрахунку з працівником за місяць.

Працівник отримав аванс 10 000 рублів і другу частину зарплати - 12 000 рублів. ПДФО буде обчислений в момент нарахування другої частини зарплати.

 • ПДФО становитиме 2 860 руб .: (10 000 + 12 000 руб.) X 13%.

На руки працівник отримає:

 • Аванс 10 000 руб.
 • Другу частину зарплати 9 140 крб. (12 000 руб. - 2860 руб.).

Правило № 2. Аванс вважається за відпрацьовані дні

У листі Мінпраці повідомив, що працівник має право на отримання заробітної плати за першу половину місяця пропорційно відпрацьованому часу. Тобто скільки днів він відпрацював з 1 по 15 число, за стільки днів і повинен отримати аванс.

Якщо в якийсь із днів він не працював (був у відпустці, хворів), то за ці дні аванс не нараховується.

Зараз стало вдвічі небезпечно помилятися в розрахунку авансу працівникам. Тепер цю суму контролюють не тільки трудінспектори, але і податківці. Подробиці є в статті « Як по-новому рахувати аванс працівникам, щоб нічого не порушити ».

Правило № 3. Оклад входить в аванс

При визначенні авансу необхідно враховувати:

 • оклад (тарифну ставку) працівника за відпрацьований час
 • надбавки за відпрацьований час, розрахунок яких не залежить від оцінки підсумків роботи за місяць в цілому, а також від виконання місячної норми робочого часу і норм праці (трудових обов'язків)

Наприклад, в аванс увійдуть компенсаційна виплата за роботу в нічний час, надбавки за суміщення посад, за професійну майстерність, за стаж роботи та інші.

Мінпраці підкреслив, що зменшення розміру авансу може бути розглянуто як дискримінація у сфері праці, погіршення трудових прав працівників.

Правило № 4. Премії не входять до аванс

Мінпраці вважає, що при розрахунку авансу не враховуються:

 • премії за результатами виконання показників ефективності (оцінка яких проводиться за підсумками роботи за місяць)
 • виплати компенсаційного характеру, розрахунок яких залежить від виконання місячної норми робочого часу і можливий тільки після закінчення місяця (наприклад, за понаднормову роботу, за роботу у вихідні, святкові та неробочі дні відповідно до статей 152 і 153 ТК РФ)

Ці виплати нараховуються при остаточному розрахунку і виплаті заробітної плати за місяць. Нові правила є в статті « Мінпраці змінив розрахунок авансу ».

В які терміни видавати аванс і другу частину зарплати в 2019 році (калькулятор)

Дізнатися про строки виплати авансу і зарплати ви можете безкоштовно в програмі «Спрощенка 24/7». Потім файл можна буде роздрукувати.

Календар виплати зарплати в 2019 році

Чи можна встановити дати видачі авансу і зарплати - 20-е і 10-е число?
Новости