• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Книга "Мріяти не шкідливо": як офіціанти стають пілотами

Фото: Наталі Ратковскі

У видавництві "Манн, Іванов і Фербер" вийшла книга "Мріяти не шкідливо" Барбари Шер і Енні Готліб. Це практичне керівництво для тих, хто хоче змінити життя на краще, але не знає, з чого почати. Автори пропонують згадати про мрії дитячої пори, відкинути стереотипні мети і навчитися отримувати від життя задоволення.

Людина, яка вміє жити на повну котушку, занесений до "Червоної книги". Тому що таких щасливчиків одиниці. Їх приклад швидше виняток із загального правила. "Я міг би керувати літаком, а замість цього приймаю замовлення в ресторані". "Я хотіла б керувати великою корпорацією, але змушена виконувати дрібні доручення свого шефа". "Кожен відпустку замість того, щоб з'їздити в Гімалаї, Африку або підкорити Ельбрус, я проводжу, отлежіваясь боки на дивані в своїй квартирі". Знайоме?

Одні, гірко зітхаючи над невдачами, мріють про підвищення по службі, цікавих знайомствах, новій машині, дружній родині. Інші не мріють зовсім - розучилися, придавлені вантажем непідйомних життєвих обставин. Книга американського лектора, бізнес-тренера, "мами лайф-коучингу" Барбари Шер і письменника, журналіста, що спеціалізується на психології, Енні Готліб "Мріяти не шкідливо" корисна і тим, хто без кінця будує повітряні замки, не знаходячи їм застосування в звичайному житті , і тим, хто раціональним мисленням губить на корню зачатки навіть найшкідливіших фантазій.

Фото: Наталі Ратковскі

Книзі Шер і Готліб без малого 30 років. За ці роки посібник з планування успішної професійної та особистої діяльності багаторазово перевидавався (на сьогоднішній день продано понад один мільйон примірників) і знаходило все нових і нових шанувальників. Ці сторінки перегортав ті, кому за 40, і ті, кому ще немає 20. Методику Шер, головна мета якої - навчити людей управляти своїм часом, реалізовувати потенціал і отримувати задоволення від життя, - застосовували на практиці політики, бізнесмени, менеджери середньої ланки і домогосподарки.

І знаєте, за словами авторів, у багатьох виходило кардинально міняти спочатку відчуття власного "я" в цьому світі (зачеркиваем "я невдаха" і ставимо галочку навпроти "я переможець"), а потім, як наслідок, і весь свій побут в цілому. Кинути нецікаву роботу, коли на твоєму утриманні троє нащадків і старі родичі. Забути про спеціальності бухгалтера і вступити на курси програмістів. Шар за шаром зняти з себе лушпиння псевдопотребностей і почати нарешті виокремлювати справжні бажання, не соромлячись при цьому їм слідувати. Книга Барбари Шер і Енні Готліб спонукає не боятися змінювати звичне, прислухатися до внутрішнього голосу і головне - наважитися на мрію, ту, яка допоможе визначити, куди рухатися далі.

Перше, що привернуло мене як читача, - Барбара Шер по секрету розповіла, що я (хто б міг подумати) геніальна. І ви, так-так, ви теж. Кожна людина геніальний від народження. Ярок, талановитий, самодостатній. Він чітко знає, що йому потрібно для задоволення первинних і не тільки потреб, сформульованих Маслоу. Людина знає, коли і що йому потрібно їсти, як отримати увагу і турботу, які заняття приносять йому задоволення. І плювати на те, що є в третій годині ночі вважається шкідливим, а розмови з кімнатними квітами взагалі сприймаються оточуючими як ознака психічного недосконалості. Плювати, тому що ці дивні речі роблять нас щасливими. Але чому ж так багато людей нещасні? Все просто: з віком наші геніальність, свобода самовираження, можливість мріяти і слідувати бажанням слабшають.

З книги "Мріяти не шкідливо" можна дізнатися, що генії "вмирають" в нас у віці п'яти-шести років, коли в гармонійний світ дитини все виразніше вторгаються обмеження дорослих: батьків і шкільний вчителів.

У розділі "Людський геній: вигодовування і догляд" автори спочатку просять відповісти на питання: "Ким ви себе вважаєте?", А потім пропонують згадати себе п'ятирічного. Акцент на думках, почуттях, бажаннях і улюблених заняттях. Комусь із тих, хто послухав поради Шер, подобалося відбивати ритм по кришці обіднього столу, кому-то - обіймати дерева.

Фото: Наталі Ратковскі

Автори експериментують з мисленням свого читача, мнуть його в пальцях, немов пластилін, спонукаючи нас думати поза рамками звичного. Відчути себе синім або зеленим кольором, попросити близьких назвати наші найкращі якості, пригадати, чи не придушували батьки наші прагнення. Вправи, запропоновані Шер і Готліб, спрямовані на пошук вашої сутності.

До речі, про вправи. Для практичного їх виконання в кінці книги ви знайдете порожні розлініяні листи для записів. Можна озброїтися олівцем і фіксувати найважливіші думки. Це зручно і цікаво.

"У нашому суспільстві є маса працьовитих і відповідальних людей, які знають, як виконувати справу, але ніколи не відчували, що їм дозволено вдивитися в себе і з'ясувати, що ж вони хочуть робити. Якщо ви з їх числа, то перша частина книги стане для вас одкровенням. Вона допоможе зрозуміти, як і чому ви втратили зв'язок зі своєю мрією "(Барбара Шер).

Перша частина книги ненав'язливо, без зайвих моралей вчить мріяти, друга - втілювати мрії. Читачеві належить боротися з силою свого негативного мислення, працювати з часом, встановлювати корисні зв'язки, долати сковує страх і шукати власний стиль.

По суті, автори "Мріяти не шкідливо" не винайшли велосипед, все викладене в книзі ми знаємо і самі. Але ось правильно використовувати інформацію не вміємо. В цьому випадку Барбара Шер і Енні Готліб виступають в якості друзів-порадників або терплячих наставників - на ваш розсуд. А вправи з книги - тренуванням, що передує старту в нове життя.

Книга цінна ще й тим, що заснована на життєвому досвіді її авторів. Так, Барбара Шер у віці 45 років сама зіткнулася з потребою круто поміняти життєвий вектор. Вік, м'яко кажучи, не найсприятливіший для того, щоб починати з чистого аркуша. Але Шер це не зупинило (а якщо і зупинило, то ненадовго). Книга "Мріяти не шкідливо" - відчутне доказ того, що рішення, прийняте Барбарою три десятка років тому, було розумним.

Алла Панасенко

сюжет: рецензії

Знайоме?
Але чому ж так багато людей нещасні?
У розділі "Людський геній: вигодовування і догляд" автори спочатку просять відповісти на питання: "Ким ви себе вважаєте?
Новости