• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чому волонтери звинувачують воїнів АТО в зґвалтуваннях і вбивствах

Нещодавно засновник "Армія SOS" Юрій Касьянов написав в "Фейсбуці" пост, в якому закликав усіх чесних добровольців, військовослужбовців ЗСУ, співробітників МВС і СБУ почати говорити правду, маючи на увазі військові злочини наших бійців. Такий заклик пролунав через події, пов'язаного з судом над бійцями батальйону "Торнадо", яких захищає велику кількість людей і яких звинувачують в цілому ланцюжку злочинів, пов'язаних із згвалтуванням неприродним способом; перевищенням влади і службових повноважень; незаконним заволодінням транспортом; незаконним позбавленням волі і викраденням людини; знущаннями і тортурами; створенням бандитського угруповання; доведенням до спроби самогубства; незаконним проникненням у житло.

Касьянов вважає, що в тюрмах в Донецькій і Луганській області сидять багато справжніх героїв, але про них ніхто не знає, тому що немає піару, а люди захищають "своїх".

Варто нагадати, що прихильники "Торнадо" влаштовували побоїще з поліцією під Оболонським судом.

І все б нічого страшного в пості Касьянова, якби не одне але. У коментарях під постом відразу посипалися різні історії про злочини наших бійців. Ось кілька з них.

Касьянов написав про те, як дружину одного добровольця згвалтували наші військові.

Додав історію про "криваве місиво" з російських строковиків.

Зрозуміло, що дані історії вже почали поширюватися в ЗМІ терористів. Зокрема, сайт "Російська весна" додав скрін з розповіддю Касьянова про зґвалтування і зробив з цього цілий матеріал про звірства наших військових.

І тепер постає питання, навіщо виливати правду саме в "Фейсбук" про такі речі, якщо є правоохоронні органи, прокуратура. Маєш докази - пиши заяву, почнеться слідство. Стеж, щоб винні були покарані. А якщо доказів немає, а є тільки ось такі історії, про які хтось розповів, то це вже зовсім інша справа. Такі пости Касьянова можуть скласти в цілому негативне враження у українців про армію. Більшість наших людей зазвичай не шукають якусь рису - у них або все погано, чи добре. І ось після таких постів може скластися враження, що в цілому в нашій армії або в "добробатах" воюють люди, які ще гірше сепаратистів. Про що, до речі, теж написав Касьянов. І зверніть увагу на кількість лайків.

Для того, щоб зрозуміти логіку дій Касьянова, ми звернулися до нього за коментарем. Нас цікавило, чому Касьянов не піде в прокуратуру з доказами. Але, на жаль, відповіді до публікації матеріалу так і не отримали.

Чому в прокуратуру ніхто не піде

Насправді, ситуація з доведенням злочинів дуже складна. В основному ці справи розвалюються через те, що бояться давати свідчення місцеві. Оскільки завтра побратими тих, хто скоїв злочини, можуть помститися.

Волонтер Роман Синіцин в коментарі нам вважає, що проблему потрібно озвучувати.

"Якщо є проблема - про неї варто говорити. Насправді волонтери про це говорять давно.
Трохи активізувалася останнім часом в зв'язку, мабуть, з "Торнадо". В прокуратуру? Зазвичай свідки і потерпілі залякані. Такі справи валяться, доказуху слідчим нарити дуже важко. Саме через те, що зливаються свідки. Місцеві бояться ", - говорить Синіцин.

Воїн Мартін Брест, навпаки, вважає, що дії Касьянова - це звичайний піар.

&quot;Навіщо він це пише? Щоб підняти свій рейтинг сильно похитнувся", - говорить Брест.

Що з цим робити

Українці повинні розуміти, що ідеалізувати ВСУ і "добробати" не варто. Якщо у нас будуть і далі траплятися історії, коли бійцеві, який згвалтував дівчину, будуть давати умовний термін ( недавній випадок в Київській області ), Тому що він був в АТО, то ми нікуди не прийдемо. Потрібно вміти розрізняти героїв і злочинців. В будь-якій армії під час війни трапляються військові злочини, оскільки так чи інакше в армію, в "добробати", потрапляють різні люди, у яких різні цілі.

Так було і в Афганістані під час радянської окупації, і в Іраку з американцями, коли солдати хотіли отримати хоч щось за те, що ризикують власним життям, грабували, вбивали, ґвалтували.

У більшості випадків солдати вважають, що їм за це нічого не буде, все списують на війну. І тут все залежить від військової прокуратури, наскільки сильно вона спрацює.

У суспільстві ж нав'язана думка, що воїни - це герої. І всіх учасників АТО в них автоматично записують. Тому виникає ось такий конфлікт, коли як герой вчинив злочин, але він герой. Через недовіру до судів, до влади в цілому, народні маси дуже легко використовують ляльководи для своїх корисливих акцій під гаслом "влада зливає добровольців" та інших. Зрозуміло, що зовсім скоро від учасників конфлікту на Донбасі, волонтерів, ми будемо чути все більше історій про злочини наших бійців. Оскільки психологічно всі втомилися від війни і правду вже утримати дуже важко. Але набагато краще, щоб ці історії не виливалися звичайними постами в "Фейсбуці", які нічого не змінять. А перетворювалися в реальні справи проти злочинців. Про все інше розпишуть історики.

В прокуратуру?
Quot;Навіщо він це пише?
Новости