• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

ПНД труби для водопроводу: види, характеристики та поради щодо вибору

 1. Переваги та недоліки ПНД труб
 2. Види і технічні характеристики ПНД труб для водопроводу
 3. Контроль якості ПНД труб для водопроводу
 4. Поради щодо вибору ПНД труби
 5. З'єднання ПНД труб

На сьогоднішній день поліетиленові труби набули широкого поширення в різних областях. Але найчастіше вони використовуються при монтажі зовнішніх комунікацій водопостачання. Серед поліетиленових виробів найбільш популярними є труби з поліетилену низького тиску (ПНД). Вони відрізняються рядом позитивних якостей, на які варто звернути увагу при їх виборі.

труби з поліетилену низького тиску

Переваги та недоліки ПНД труб

Розглянемо основні переваги виробів, виконаних з поліетилену низького тиску:

 • резистентні до згубному впливу корозії;
 • поліетилен низького тиску стійкий до агресивних хімічних речовин, тому такі вироби можна експлуатувати в нестандартних умовах;
 • при замерзанні рідини всередині такого трубопроводу зберігається цілісність стінок;
 • поліетиленові труби для водопроводів відрізняються хорошою гнучкістю, що дозволяє звести до мінімуму кількість з'єднувальних вузлів в конструкції. Мінімальна кількість з'єднань збільшує загальні показники міцності комунікації;
 • такі вироби можна прокладати в сейсмоактивних грунтах;
 • ПНД труби для водопроводів досить легко монтуються;
 • відрізняються демократичною вартістю;
 • експлуатаційний термін таких деталей може доходити при нормальному використанні до 50 років.

Як і будь-який інший виріб, поліетиленові водопровідні труби мають деякі недоліки:

 • мають слабку опірність до впливу ультрафіолетового випромінювання, тому їх рекомендується прокладати в землі або футлярах;
 • багато видів водопровідних ПНД труб не підходять для монтажу водопровідних комунікацій, що транспортують гарячу воду;
 • міцності таких виробів нижча, ніж у металевих аналогів.

Види і технічні характеристики ПНД труб для водопроводу

Асортимент ПНД виробів досить різноманітний. Вони відрізняються за призначенням, а також мають різні технічні характеристики: діаметр, довжина і т. Д. Існує 5 основних видів труб, які виконуються з поліетилену низького тиску:

 • SDR 9;
 • SDR 11;
 • SDR 13,6;
 • SDR 21;
 • SDR 26.

Показник SDR вказує на те, яке внутрішній тиск може витримати водопровідна труба. Цей показник визначається виходячи з відношення розмірів перетину вироби до товщини стінки. Чим нижче показник SDR, тим товщі стінка у конкретної труби і, відповідно, тим вона міцніша.

Крім цього, варто відзначити, що поліетиленова труба низького тиску може бути двох видів:

Перший варіант використовується при прокладанні водопровідних та інших комунікацій, розмір перетину яких не перевищують 90 мм. Другий варіант знайшов своє застосування в магістральних конструкціях.

А також такі вироби бувають:

 • напірні;
 • безнапірні.

Напорная труба використовується при монтажі газо- і водопровідних комунікацій, робоче середовище яких транспортується під певним тиском. Безнапірні ПНД вироби застосовуються при облаштуванні самопливних каналізацій, лівнёвок.

Показник перетину водопровідних ПНД труб коливається від 10 до 1200 мм, проте, найпопулярнішими розмірами є вироби з діаметром 20, 25, 32 мм. Зберігаються і транспортуються такі труби в спеціальних бухтах (котушках). Залежно від виробника та інших умов їх довжина може досягати 25, 100, 200, а в деяких випадках і 1000 м.

Залежно від виробника та інших умов їх довжина може досягати 25, 100, 200, а в деяких випадках і 1000 м

Такі вироби можуть мати синю або жовту смугу в залежності від їх призначення. Синя смуга означає, що ця комунікація проведена для холодного водопроводу. У свою чергу, наявність жовтої смуги означає, що ця деталь вироблена для газопроводу.

Контроль якості ПНД труб для водопроводу

Кожна труба, вироблена для водопроводу, в обов'язковому порядку перевіряється на відповідність державним стандартам якості. Розглянемо основні параметри, які піддаються перевірці:

 • в першу чергу дуже важливим параметром є стан зовнішньої і внутрішньої стінки вироби. Поверхня повинна бути гладкою, а також виключається наявність яких-небудь дефектів і шлюбу. Допускається наявність поздовжніх смуг і хвилястих ділянок, які не перевищують допустимих норм для цієї продукції;
 • всі поверхні, включаючи торцеву, не повинні мати сторонніх включень, тріщин або раковин. Наявність перерахованих вище вад вважається браком. Продаж і використання такої продукції забороняється.
 • колір таких трубопроводів повинен бути чорним. Допускається наявність поздовжніх смуг, за якими визначають призначення виробів. Смуг не повинно бути більше, ніж 3 і вони повинні бути рівномірно нанесені і розподілені по окружності вироби.

Смуг не повинно бути більше, ніж 3 і вони повинні бути рівномірно нанесені і розподілені по окружності вироби

Купуючи водопровідні ПНД труби, необхідно звертати увагу на всі перераховані вище моменти.

Поради щодо вибору ПНД труби

Для середньостатистичного приватного ділянки (наприклад, на дачі) рекомендується купувати котушки довжиною 25 метрів. Товщина стінки для господарського водопроводу повинна бути приблизно 2 мм.

Показники перетину ПНД трубопроводів можуть бути різними і підбираються виходячи з декількох умов, однак, головним параметром є тиск в комунікації:

 • якщо натиск в джерелі води досить високий, а його обсадная труба по діаметру перевищує ¾ дюйма, то в цьому випадку ідеально підійде виріб з перетином 25 мм;
 • якщо в якості джерела води виступає металева труба діаметром не більше ¾ дюйма, то необхідно використовувати деталь з перетином 20 мм.

Варто запам'ятати одне важливе правило: розміри перетину відведення повинні бути меншими, ніж аналогічний показник головною труби. Це необхідно для того, щоб створити хороший натиск в системі.

І звичайно ж, слід звертати увагу на таку нормативну смужку. Труба повинна бути придатна для господарського (питного) водопостачання.

З'єднання ПНД труб

Стикування двох ПНД виробів між собою можна провести декількома методами:

 • зварювання;
 • компресійні фітинги;
 • Електромуфтове зварювання;
 • фланцеве з'єднання.

Зварювання. Є однією з найбільш популярних технік з'єднання. Крім цього, вона відрізняється високою надійністю і герметичністю. Сам процес досить простий: торці ПНД виробів нагріваються за допомогою спеціального зварювального устаткування, а далі стикуються між собою, в результаті чого виходить нероз'ємне з'єднання. Найчастіше таку стикування використовують при монтажі підземного водопроводу.

Компресійні фітинги. Використання цих сполучних елементів є надійним і досить популярним методом при монтажі поліетиленових трубопроводів. На сьогоднішній день існує величезний асортимент компресійних деталей. Найбільш затребуваними серед них є: муфти, трійники, кутові елементи, а також перехідні фітинги, які дозволяють здійснювати перехід на різьбу.

Найбільш затребуваними серед них є: муфти, трійники, кутові елементи, а також перехідні фітинги, які дозволяють здійснювати перехід на різьбу

Застосування компресійних фітингів при прокладанні водопровідних поліетиленових труб дозволяє отримати конструкцію практично будь-якої конфігурації. Монтаж комунікацій, з'єднаних за допомогою компресійних виробів, не рекомендується виконувати підземним способом. Це пов'язано з тим, що така система потребує періодичних профілактичних перевірках.

Електромуфтове зварювання. Таке з'єднання виконується завдяки спеціальним фітингів - муфтам. Ці фітинги оснащуються спіральним нагрівальним елементом і клемами. Клеми необхідні для підключення нагрівального обладнання. Сам процес зварювання відбувається так: в фітінг з двох сторін вставляються ПНД труби, після чого до клем підключається зварювальний апаратура. Спіральний елемент муфти плавить її стінку, а також стінки труб. В результаті цього виходить міцне і герметичне нероз'ємне з'єднання. Режим зварювання завдано з маркуванням на муфту.

Фланцеве з'єднання. Така стиковка використовується в тому випадку, якщо необхідно виконати перехід на різьбу. Фланці використовуються не так часто, як перераховані вище з'єднання, однак, є незамінними в деяких випадках. Досить популярні фланцеві з'єднання при монтажі водопровідних ПНД труб для холодного водопостачання.

За матеріалами сайту: http://trubamaster.ru

Додано: 23.04.2017 23:18:55

Новости