• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ЗМІ: Кабмін може втратити свій статус

  1. Орфографічна помилка в тексті:

12 лютого 2011, 13:45 Переглядів: 12 лютого 2011, 13:45 Переглядів:   Кабінет міністрів може втратити статус вищого органу виконавчої влади

Кабінет міністрів може втратити статус вищого органу виконавчої влади. Фото Сегодня.

В результаті адміністративної реформи уряд може остаточно втратити свій конституційний статус вищого органу виконавчої влади.

Про це в статті для " Дзеркала тижня. Україна "Пишуть експерти Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та Віктор Тимощук.

На думку авторів, це проявляється в тому, що всі органи виконавчої влади через установчі повноваження (тобто повноваження, пов'язані зі створенням, реорганізацією, ліквідацією органів, визначенням сфер їх відповідальності і т.д.) і кадрові повноваження (щодо призначення і звільнення керівників і їх заступників) віднині стають залежними лише від глави держави.

"Уже сьогодні помітно, що уряд втратив будь-які ознаки органу, що формує державну політику, перетворившись на філію адміністрації президента з виконання непопулярної роботи. При цьому уряд і його члени позбавлені будь-яких дієвих правових інструментів впливу на інші органи виконавчої влади. Міністри навіть щодо своїх заступників мають тільки право на "пропозицію" прем'єр-міністру, а при звільненні цих заступників президент узагалі керується лише власним розсудом ", - відзначають експерти.

Вони відзначають також, що поправками в закон "Про Кабінет міністрів України" пропонується позбавити прем'єр-міністра права ініціювати зміни у складі Кабміну. ​​"Членів уряду чомусь такий стан влаштовує (мабуть, на урядових посадах їх приваблює не можливість реалізувати реформи, а щось інше), і вони слухняно погоджуються на "обрізання" власних повноважень ", - підкреслюють автори.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "ЗМІ: Кабмін може втратити свій статус". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости