• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Експерти викривають корупціонерів Росії в правлячих верхах, створили цілі "сімейні клани влади"

У п'ятницю на новому сайті із значним назвою Election2012.ru опублікована перша частина доповіді про корупцію в російському уряді
Зараз в доповіді 17 частин, в яких описані 18 осіб з уряду (в один розділ об'єднані дружини Віктор Христенко і Тетяна Голікова)
Доповідь підготовлена ​​"Моніторингової експертною групою", створеної Мариною Литвинович - журналісткою, політтехнологом і правозахисницею, головним редактором порталу BesTToday.ru, який публікує найкращі матеріали з блогів

Росія стоїть на порозі найважливіших політичних подій. У грудні цього року її чекають парламентські вибори, в березні наступного - президентські. З їх переможцями росіянам доведеться співіснувати вже не чотири роки, як було досі, а п'ять і шість років відповідно.

Гостра конкуренція російській політиці в цілому невластива. З року в рік на політичній арені солістами одні й ті ж особи, а якщо і з'являються відносно нові, то виникають вони наче нізвідки, і населення знайомиться з ними "по факту" - коли вони вже займають ті чи інші високі посади.

Але навіть про тих, хто давно "надокучив" у владних структурах, росіянам відомо небагато. Їх діяльність якось зовсім непрозора, не кажучи вже про те, що виходить за рамки офіційних звітів і декларацій про доходи. В останні місяці до виборів цю прогалину намагаються заповнити журналісти і експерти, закликаючи росіян серйозно задуматися про власне майбутнє.

У п'ятницю на новому сайті із значним назвою Election2012.ru опублікована перша частина доповіді про корупцію в російському уряді. Від безлічі подібних матеріалів на цю тему його відрізняє те, що в ньому наведено чіткі і в міру докладні відомості не тільки про міністрів, а й про їх родичів і друзів, що дає набагато більш повну картину. називається документ "Влада Шім'ї - 2011. Уряд. Частина 1" .

Як відзначають автори доповіді, тема корупції в Росії стала настільки звичним, що втратила свою серйозність, а масштаби цього лиха посилюються тим, що корупція набула сімейності характер. "Самі міністри, а також їхні родичі та найближчі друзі поставлені на контроль ключових грошових потоків, які з російського бюджету плавно і масово перетікають в приватні кишені", - йдеться на початку документа.

"Підгодованих" бізнес процвітає, в тому числі за рахунок держкоштів. Влада трансформується в гроші, а гроші - в ще більші гроші і ще більшу владу. "По суті, ми маємо справу приблизно з 50 сім'ями вищих чиновників і бізнесменів, які підім'яли під себе не тільки нафта та інші корисні копалини, а й вибудували фінансові потоки так, щоб вони потрапляли в кишеню сімей", - пишуть автори.

Зараз в доповіді 17 частин, в яких описані 18 осіб з уряду (в один розділ об'єднані дружини Віктор Христенко і Тетяна Голікова). За багатьма з них, як стверджують експерти, вдалося знайти нові, ніде не публікувалися відомості. На основі зібраних, сумлінно перевірених і проаналізованих даних, автори навіть склали топ-рейтинг міністрів нинішнього уряду, вибудували справжні "сімейні клани влади".

Ось як, на думку доповідачів, виглядала б перша десятка корупціонерів уряду (з 18 вивчених), яких вже зараз на основі наведених відомостей можна було б зробити фігурантами кримінальних справ:

1. Микола Патрушев - секретар Ради Безпеки Росії, колишній директор ФСБ;
2. Олексій Кудрін - міністр фінансів;
3. Ігор Левітін - міністр транспорту;
4. Ігор Шувалов - перший віце-прем'єр;
5. Олена Скринник - міністр сільського господарства;
6. Сергій Степашин - голова Рахункової палати;
7. Віктор Христенко і Тетяна Голікова. Він - міністр промисловості і торгівлі, вона - міністр охорони здоров'я і соціального розвитку;
8. Сергій Шойгу - глава МНС;
9. Юрій Чайка - генеральний прокурор;
10. Євген Мурів - директор Федеральної служби охорони.

До речі, відзначимо, з корупційними звинуваченнями на адресу подружжя Христенко-Голікова буквально напередодні виступив політолог Станіслав Бєлковський. Його розгромна стаття в "Московському комсомольці" , Що називається, "лягла в рядок" конфлікту між Міністерством охорони здоров'я і відомим дитячим хірургом Леонідом Рошаль, який звинуватив чиновників відомства в корупції і некомпетентності.

Для прикладу - то, що написано про очолює рейтинг Патрушева і його сім'ї. Власне, відомості про його родичів складають основу матеріалу. Дружина секретаря СБ Росії, за освітою лікар, задіяна в структурах "Зовнішекономбанку". У 1993 році з групою колишніх співробітників КДБ і однокласником чоловіка Борисом Гризловим заснувала фірму "Борг", яка, крім іншого, займалася "заготівлею-переробкою вторинної сировини". Аналітики припускають, що фірма, можливо, спеціалізувалася на вивезенні брухту чорних і кольорових металів за кордон.

Старший син Патрушева - крупний банкір, зайнятий в керівництві найбільших державних банків. Молодший син - банкір, зайнятий в нафтовому бізнесі. Є радником голови ради директорів компанії "Роснефть".

Найбільше відомостей зібрано про молодшого племінника Патрушева - бізнесмена і банкіра, який починав діяльність з керівних посад в будівельній і лісової промисловості. Колегою Олексія Патрушева по роботі в "Майстер-Банку" став двоюрідний брат прем'єра Володимира Путіна Ігор Путін. Судячи з зібраним даними, племінник Патрушев пов'язаний з фірмами, співзасновники яких звинувачувалися або були засуджені в рамках кримінальних справ про вбивства та інших тяжких злочинах.

В цей міні-рейтингу не потрапили, але також представлені в доповіді:
- Віктор Іванов, директор Федеральної антинаркотичної служби,
- Олександр Бортніков, директор ФСБ,
- Михайло Фрадков, голова Служби зовнішньої розвідки Росії, колишній прем'єр,
- Юрій Трутнєв, міністр природних ресурсів і екології,
- Віктор Зубков, перший віце-прем'єр,
- Олександр Жуков, віце-прем'єр, голова Олімпійського комітету Росії,
- Ельвіра Набіулліна, міністр економічного розвитку.

Решта міністрів будуть представлені у другій частині збірника, яка буде поступово публікуватися. На сайті повідомляється, що другу частину планується випустити після травневих свят.

Незважаючи на велику кількість інформації, читати доповідь легко і зручно. Всьо чотко розставлено на свої місця, автори не захаращують текст непотрібними деталями. Відомості про будь-якому з нас цікавлять осіб можна отримати, просто пройшовши за посиланням.

Доповідь підготовлена ​​"Моніторингової експертною групою", створеної Мариною Литвинович - журналісткою, політтехнологом і правозахисницею, головним редактором порталу BesTToday.ru, який публікує найкращі матеріали з блогів. Над доповіддю працювали шість осіб - фахівці по роботі з інформацією, журналісти-розслідувачі, експерти і аналітики.

Як пише сама Литвинович у своєму "Живому журналі" , "Це результат роботи трьох останніх пекельних місяців, протягом яких було перелопачено величезна кількість матеріалу та інформації".

"Взагалі - то, що написано в доповіді - читати страшно. А писати про це і збирати інформацію - взагалі жах - у всякому разі, під час його написання я на час втратила всяку віру в людей, - зізнається журналістка. - Тому що нахабство, з якої ці люди вибудовують бізнес-схеми і тягнуть у держави все, що варто хоч якихось грошей, - просто вражає ".

"Російські надра розтягнули і продовжує розтягувати дуже вузька група людей. Ця ж вузька група людей фактично виводить бюджетні гроші за рахунок різних корупційних схем. Ця ж група людей влаштувала глобальну пральню в далеких і недалеких офшорах. Ця ж група людей знаходиться при владі".

Литвинович повідомляє, що все писалося за відкритими джерелами, які уважно перевірялися. "Скрізь, де потрібно, стоять посилання. Так само використовувалися доступні бази даних. У першу чергу, база реєстрацій юридичних осіб (ЕГРЮЛ) і звітність компаній".

"Найстрашніше в усьому цьому, що хоч зараз значну частину матеріалів цієї доповіді можна покласти в основу кримінальних справ. Тому що ми розкрили деякі схеми, які легко перевірити. Наше завдання було - зв'язати воєдино розрізнені дані, знайти спільний знаменник і пояснити, як влаштований бізнес членів уряду. А також - які корупційні схеми навколо них збудовані ", - пояснює вона.

Новости