• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Росія і Індія обговорили співпрацю від Арктики до космосу

  1. Нафта і газ
  2. Енергетика
  3. інфраструктура
  4. технології
  5. Військово-промисловий комплекс
  6. Зона безмежної дружби

Президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді

Saurabh Das / AP

В ході візиту Володимира Путіна до Індії російські та індійські компанії підписали близько десятка документів про співпрацю в енергетиці, технологіях, інфраструктурі і ВПК.

Нафта і газ

Індійська державна нафтогазова компанія ONGC увійде в проект «Далекосхідний СПГ», учасники проекту вже погодили це, але переговори з індійською компанією ще тривають, розповів президент «Роснефти» Ігор Сєчін в ході візиту в Індію (цитата за «Інтерфаксом»). Він зазначив, що індійська компанія отримає в проекті ту частку, яку погодиться сплатити. Раніше міністр енергетики Олександр Новак говорив, що ONGC може отримати 20% в «Далекосхідному СПГ». Такий же часткою ONGC володіє в проекті «Сахалін-1», який буде постачати газ на «Далекосхідний СПГ». Решта у «Роснефти» (20%), ExxonMobil (30%), Sodeco (30%). "Роснефть" продовжує обговорювати з ONGC можливість нарощування частки в російських видобувних проектах, додав Сечин.

«Роснефть» також підписала попередній контракт з Essar на поставку 10 млн т нафти протягом 10 років, повідомив Сєчін. Початок поставок, за його словами, відбудеться вже в 2015 р Поставка нафти в Індію буде здійснюватися морським шляхом: Чорне море, Балтика, ССТО, розповів він. Такий обсяг поставок робить напрямок стратегічним, додав президент «Роснефти». Надалі компанія розглядає збільшення поставок в Індію.

Розвивати інфраструктуру Essar буде на кошти ВТБ, банк домовився надати їй кредит на $ 1 млрд, розповів глава ВТБ Андрій Костін. Терміни та умови кредиту він не уточнив.

«Зарубежнефть» планує брати участь в розробці індійських родовищ на суші, а також надавати бурові судна для роботи на індійському шельфі, відповідний меморандум компанія підписала з Oil India, повідомив глава "Зарубежнефть" Сергій Кудряшов.

"Роснефть" і "Газпром" спільно з індійськими компаніями готують проекти з освоєння арктичного шельфу і розширенню поставок зрідженого природного газу, повідомив президент Володимир Путін за підсумками переговорів з прем'єром Індії Нарендра Моді. Партнерством з індійськими компаніями цікавиться також «Газпром нафта», розповів Путін в інтерв'ю індійському інформагентству PTI.

Крім того, керівник Міненерго Олександр Новак і міністр нафти і природного газу Індії Дхармендра Прадхан підписали програму між урядами по розширенню співпраці в нафтогазовій сфері.

Енергетика

«Росатом» і Індія підписали "стратегічне бачення зміцнення співпраці у сфері атомної енергії". Документ передбачає будівництво в Індії понад 20 атомних енергоблоків і співробітництво в спорудженні АЕС за російським дизайну в третіх країнах, повідомив президент Володимир Путін (цитата по "Інтерфаксу"). Раніше гендиректор «Росатома» Сергій Кирієнко говорив, що корпорація планує підписати з Індією дорожню карту про будівництво в Індії не менше 12 блоків протягом 20 років. За словами Кирієнка, мова йде про введення в дію енергоблоків на нових майданчиках, крім АЕС "Куданкулам", розповів він. На цій АЕС «Росатом» вже побудував два енергоблоки. Сторони також домовилися про спільний видобуток урану, виробництво ядерного палива і утилізації відходів.

Крім того, Росія і Індія уклали контракт на поставку обладнання для третього і четвертого енергоблоків АЕС "Куданкулам", розповів Кирієнко.

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) і найбільша енергетична компанія Індії Tata Power підписали меморандум про спільний розвиток інвестиційного потенціалу в енергетичній галузі, повідомив фонд. Сторони планують спільні інвестиції в енергетику, переважно в Росії, говориться в повідомленні.

Група "Акрон" і індійська National Mineral Development Corporation (NMDC) підписали меморандум про взаєморозуміння, повідомив ТАСС. В "Акроні" відмовилися від коментарів. Раніше агентство повідомляло, що "Акрон" веде переговори про продаж 30% акцій свого калійного проекту з індійським консорціумом з п'яти держкомпаній - NMDC, Rashtriya Chemical Fertiliser, Krishak Bharti Cooperative, Fertiliser and Chemicals Travancore і National Fertiliser. Індійські ЗМІ повідомляли, що в рамках підготовки угоди Індія і Росія підпишуть міжурядовий протокол про наміри, а індійський консорціум проведе оцінку калійного бізнесу "Акрона" (due diligence) для прийняття рішення про входження в його капітал з пакетом в 30% акцій.

інфраструктура

РФПИ і індійська IDCF домовилися про реалізацію проектів на $ 1 млрд, обидві сторони вкладуть по $ 500 млн, повідомила прес-служба РФПИ. В потенційної сфері інтересів - інфраструктурні проекти: від будівництва платних доріг до портів і реалізації подібних проектів на території Індії за участю російських компаній. Також йдеться про будівництво гідроелектростанцій.

технології

Росія і Індія будуть нарощувати інвестиційну співпрацю, зокрема в сфері телекомунікацій, заявив також Путін на прес-конференції з Нарендра Моді. "Будемо сприяти створенню індійського оператора мобільного зв'язку", - сказав він.

Також, за словами Путіна, Росія готова співпрацювати з Індією в розробці низькоорбітальних космічних апаратів: "В області мирного космосу готові співпрацювати в розробці низькоорбітальних апаратів, в використанні супутникової навігації" Глонасс "".

ВАТ " Роснано "І індійські інвестиційні партнери обговорюють створення фонду прямих інвестицій обсягом $ 2 млрд для реалізації проектів у сфері високих технологій, повідомляє« Інтерфакс ». У вересні глава" Роснано "Анатолій Чубайс запропонував створити інвестиційний фонд спільно з Китаєм. Обсяг фонду, за пропозицією Чубайса, може скласти 2-10 млрд юанів (від $ 325 млн до $ 1,6 млрд), по 1-5 млрд юанів ($ 163-815 млн) з кожного боку.

Військово-промисловий комплекс

Росія налагодить в Індії виробництво найсучаснішого вертольота, який буде використовуватися в цивільних і військових цілях, заявив прем'єр-міністр Нарендра Моді.

Він також запропонував проводити в Індії комплектуючі для військової техніки. Путін зустрів це дуже позитивно, додав він. У загальному обсязі російського експорту зброї на Індію припадає понад 30%. Щорічно Москва поставляє Делі різні озброєння на суму близько $ 3 млрд. Загальний обсяг підписаних і реалізованих в даний час контрактів оцінюється приблизно в $ 20 млрд.

Віце-прем'єр Дмитро Рогозін повідомив, що Індія буде виробляти на своїй території вертольоти типу Мі-17 і Ка-226Т.

Зона безмежної дружби

Президент Росії Володимир Путін пояснив, чому настільки необхідне розширення двостороннього співробітництва з Індією - «час прийшов»: потрібно вивести дружбу між двома країнами на якісно новий рівень.

Путін і прем'єр Індії Нарендра Моді, як випливало з їх слів, подружилися ще в 2000 році, коли нинішній індійський прем'єр приїжджав до Росії в складі урядової делегації. "Я ряд, що є можливість продовжити взаємодію в новій якості", - посміхаючись, зауважив російський президент.

Поглиблення співпраці з Індією - це зовнішньополітичний пріоритет, продовжив Путін.

«Наші підходи до ключових глобальних і регіональних проблем багато в чому збігаються або дуже близькі», - підкреслив він, в тому числі щодо врегулювання ситуації в Сирії та Іраку, стабілізації становища в Афганістані. Мета роботи, як випливало з його слів, - це створення нової архітектури безпеки і співробітництва в Азіатському регіоні. Росія є найближчим другом Індії і привілейованим стратегічним партнером, охарактеризував Путін специфіку відносин з Делі. Двостороння стратегічне партнерство сприяє просуванню національних інтересів обох країн, а також становленню більш стабільного і безпечного світопорядку, заявили лідери двох країн.

Сприйняття Путіна і Моді на міжнародній арені сильно різниться, зазначає Тенві Меден з Brooking Institute: в останні кілька місяців інтерес до Індії наростає, Моді добре приймали на глобальних майданчиках, в той час як відносно Москви очевидно охолодження і настрою до російського ринку можна назвати " ведмежим ".

Співпраця Росії та Індії перейде на новий рівень, коли Індія приєднається до Шанхайської організації співробітництва (ШОС). Як очікується, договір про отримання Індією статусу повноправного членства в ШОС буде підписаний на саміті організації в червні в Уфі.

Нові перспективи для співпраці Москви і Делі з'являться після 1 січня 2015 року, коли почне функціонувати Євразійський економічний союз, вважає Путін. «Ми домовилися про те, що продовжимо консультації щодо укладання договору про зону вільної торгівлі», - зазначив російський президент. У числі пріоритетів - більш активний перехід на використання національних валют у взаємних розрахунках.

Візит в Делі Путін і президент «Роснефти» Ігор Сєчін назвали історичною подією. "Санкції не заважають нашій співпраці з Індією", - зауважив Сєчін.

Новости