• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

вітроенергетика

Вітроенергетика на сьогоднішній день є одним з найбільш динамічно розвиваються і перспективних видом джерел відновлюваної енергетики та важливим напрямком в енергозбереженні.

Історія використання енергії вітру починається з винаходу вітряних млинів в стародавній Персії (приблизно в 200-му році до н. Е.), В Європу ж технологія була принесена хрестоносцями в XIII столітті. Протягом довгого часу вітряки, поряд з водяними млинами, були єдиними машинами, які використовувало людство. Тому застосування цих механізмів було різним: в якості борошномельної млина, для обробки матеріалів в лісопилках і в якості насосної або водопідйомною станції.

Перший вітрогенератор для вироблення електроенергії був розроблений в кінці XIX століття. У Данії в 1890 році була побудована перша вітроелектростанція, а до 1908 року налічувалося понад 72 вітрогенераторів, потужністю від 5 до 25 кВт.

На сьогоднішній день одинична потужність сучасного вітрогенератора досягає 8 МВт. Також ведуться розробки генераторів потужністю більше 10 МВт.

Вітроенергетика стала важливим джерелом вироблення енергії в усьому світі.

Станом на кінець 2018 року в усьому світі загальна встановлена ​​потужність вітроелектростанцій всіх типів досягла 591 ГВт, з яких 189 ГВт належить Європі.

Далі наведені країни-лідери галузі за результатами статистики Глобального вітроенергетичного ради (GWEC) за 2018 року:

Китай з встановлена ​​потужність 221 ГВт є світовим лідером в області вітроенергетики, маючи більше третини світових потужностей; США знаходиться на другому місці з встановленою потужністю 96,4 ГВт, основні потужності якої базуються на суші; Німеччина - встановлена ​​потужність 59,3 ГВт. Країна має найвищу встановлену потужність вітру в Європі; Індія - встановлена ​​потужність 35 ГВт. Індія має другу за величиною вітроенергетичну потужність в Азіатському регіоні після Китаю; Іспанія - встановлена ​​потужність 23 ГВт; Великобританія - встановлена ​​потужність 20,7 ГВт. Основну частку потужностей Великобританії представляє офшорна вітроенергетика (вітропарки морського базування). Країні належить 6 з 10 найбільших офшорних вітроенергетичних проектів в світі; Франція - встановлена ​​потужність 15,3 ГВт; Бразилія - ​​встановлена ​​потужність 14,5 ГВт; Канада - встановлена ​​потужність 12,8 ГВт; Італія - ​​встановлена ​​потужність 10,1 ГВт.

Напрямок вітроенергетики бурхливо розвивається і широко пропагується в міжнародному співтоваристві. У зв'язку з проблемами забруднення повітря викидами парникових газів і обмеженістю викопних видів палива, на вітроенергетику (як один з найбільш "екологічно чистих" видів ВДЕ) покладаються великі надії.

Вже сьогодні вітроенергетика дозволяє знизити викиди парникових газів в атмосферу в обсязі понад 330 млн. Тонн. на рік.

Створення вітропарків в Республіці Білорусь є відносно новим напрямком розвитку енергетики.

До теперішнього часу в Республіці Білорусь працюють більше 90 вітроенергетичних установок загальною потужністю понад 90 МВт . Проте частка виробництва електроенергії з вітру в загальному виробництві електроенергії в країні поки близька до нуля.

Саме тому реалізація проекту міжнародної технічної допомоги «Усунення бар'єрів для розвитку вітроенергетики в Республіці Білорусь» має дуже важливе значення для країни і покаже громадськості важливість і необхідність розвитку вітроенергетики як екологічно чистого невичерпного джерела електричної енергії.


Новости