• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Традиції та звичаї Алжиру

  1. господарські заняття
  2. житло
  3. Одяг
  4. їжа
  5. музика

Місцеві жителі дуже релігійні, традиції і звичаї предків вони передають з покоління в покоління і до виконання ритуалів ставляться з великою повагою. Багато мандрівники відзначають, що городяни дуже не люблять фотографуватися. Побачивши камери або фотоапарата вони можуть просто відвернутися, а жінок в чорних хустках знімати і зовсім заборонено законом.

Алжирці вірять, що фотографія може негативно вплинути на душевний стан людини і стати причиною фізичних захворювань. З тієї ж причини жителі сіл не дозволяють фотографувати приїжджим домашню худобу, запевняючи, що у корів неодмінно зіпсується молоко, а птах і зовсім може тяжко захворіти

Релігійні звичаї накладають масу обмежень на життєвий уклад городян. Так, алжирцям заборонено пити алкоголь, далеко не у всіх місцевих ресторанах його запропонують і гостям міста. Найважливішим релігійним святом є священний місяць Рамадан, протягом якого всі жителі дотримуються строгого посту. З настанням світанку і до заходу сонця необхідно повністю утримуватися від прийому їжі. Тільки ввечері сім'ї можуть зібратися на вечерю, на столі зазвичай присутній багато солодощів. Протягом дня люди приділяють багато часу молитвам, не дотримуватися пост дозволяється лише тим, хто тяжко хворий.

При народженні немовляти купують гарний глиняний горщик, який він повинен зберігати все життя. Після смерті людини горщик розбивають і складають оскільки поруч з місцем поховання, ніяких імен і дат писати на надгробку не прийнято

господарські заняття

Основне традиційне заняття - орне землеробство (пшениця, ячмінь, цитрусові, виноград, оливки, фінікова пальма, городні культури і ін.). Поширені також скотарство, збір трави альфи, кори коркового дуба. У кочівників - верблюдоводство і вівчарство. У XIX столітті з'явилася гірничодобувна промисловість, до середини XX століття - видобуток нафти і газу. На середземноморському узбережжі поширені морські промисли.

житло

Більшість алжирців проживає в містах. Типи традиційних жител алжирців різноманітні. Залежно від району проживання, це кам'яні, глинобитні або дерев'яні споруди. У кочівників - намети.

У кочівників - намети

Одяг

Алжирці носять сучасний одяг, але як і раніше широко поширений традиційний костюм. У чоловіків - це простора бавовняна або вовняна сорочка - джеллаба, широкі штани, вишиті жилети і каптани. Найбільш популярний головний убір - червона фетровий феска - тарбуш або шешія. Взимку - бурнус з вовни. У жінок - просторе вишите плаття (гандури), каптани з бавовняних тканин, шовку або оксамиту. Широко поширені вишиті пояси, накидка - хаїк. Взуття - сандалі (Наіль), шкіряні або матерчаті гостроносі бабуши без задника або більш важкі соббати.

Взуття - сандалі (Наіль), шкіряні або матерчаті гостроносі бабуши без задника або більш важкі соббати

їжа

традиційна їжа

включає загальноарабської (коржі, печеня-мешві, різноманітні соуси), а також страви берберського і африканського походження, наприклад кускус, тажин і т. д.

музика

Фольклор алжирців випробував на собі значний вплив як з боку місцевого берберського, так і від які проживають у багатьох містах Алжиру нащадків вихідців з мусульманської Андалусії. У традиційному музичному мистецтві використовуються відомі і в інших арабських країнах інструменти - уд, ребаб, напередодні, ударні (бендіра і ін.)

Новости