• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Індикатор Чудовий осцилятор АТ (Awesome Oscillator): опис, стратегія. Налаштування індикатора АТ

  1. Логіка індикатора АТ
  2. Торгові сигнали індикатора АТ
  3. Відображення індикатора АТ в торговому терміналі QUIK
  4. висновок

Логіка індикатора АТ

Торгові сигнали індикатора АТ

Відображення індикатора АТ в QUIK

Матеріали по темі

Індикатор АТ допомагає визначити поточна поведінка рушійної сили ринку шляхом віднімання значень повільного змінного середнього (зазвичай 34 періоду) від типової ціни з швидкого змінного середнього (зазвичай 5 періодів) від типової ціни.

Типова ціна (Typical Price) являє собою частка від ділення суми максимальної ціни, мінімальної ціни і ціни закриття на три. Даний індикатор був розроблений відомим трейдером Біллом Вільямсом в 1970-х рр. і отримав досить гучну назву «Чудесний осцилятор». За своєю суттю індикатор АТ - це сигнальна лінія індикатора MACD (ЕMA 26-ЕMA12 від цін закриття), але від типових цін і з більш разнящимися параметрами (5 і 34). Завдяки цьому досягається, з одного боку, саме осциляторний ефект (швидка лінія показує коливання ціни навколо повільної - трендового), а з іншого боку - згладжена індикатора, так як типові ціни будуть змінюватися більш плавно. У торговому терміналі QUIK індикатор АТ відображається в формі гістограми послідовно перетинає нульовий рівень, причому виражається АТ в значеннях ціни аналізованого інструменту.

У торговому терміналі   QUIK   індикатор АТ відображається в формі гістограми послідовно перетинає нульовий рівень, причому виражається АТ в значеннях ціни аналізованого інструменту

Мал. 1. Відображення індикатора АТ в торговому терміналі QUIK

Логіка індикатора АТ

Методика розрахунку індикатора АТ дуже проста -досить обчислити різницю ковзають середніх від типової ціни з періодами 34 і 5.

АТ = ЕМА (34) - ЕМА (5), де:

• EМА (34) - повільне експоненціальне ковзне середнє з періодом 34 (в базовій версії індикатора використовується просте ковзне середнє, але, як правило, експоненціальне працює плавніше),
• ЕМА (5) - швидке експоненціальне ковзне середнє з періодом 5 (в базовій версії індикатора використовується просте ковзне середнє, але, як правило, експоненціальне працює плавніше).

Вважається, що повільне ЕМА показує тренд своїм нахилом, а швидке ЕМА показує напрямок цінових коливань в рамках тренда і дає уявлення про рушійну силу ринку.

Коли ціна рухається по ходу тренда, то АТ віддаляється від 0 значення, показуючи, що тренд сповнений сил. Коли ціна починає коригуватися, АТ починає наближатися до 0, показуючи, що починається корекційний рух. Якщо швидке і повільне ЕМА перетинаються (індикатор АТ перетинає 0 рівень), то такий стан свідчить про зміну домінуючої групи учасників торгів. Якщо ціна утворює новий екстремум в рамках тренда, і АТ дублює це оновлення екстремуму, то тренд в безпеці. Якщо ж ціна дає новий екстремум, який не підтверджується індикатором, то подібна ситуація свідчить про ослаблення тренда і можливості його розвороту найближчим часом.

Торгові сигнали індикатора АТ

Перетин 0 рівня індикатора АТ є сигналом до здійснення угоди в сторону перетину. Стоп-наказ виставляється за останнім локальним екстремумів. Варто відзначити, що АТ працює більш ефективно з трендовими індикаторами, наприклад, з перетином двох ЕМА з періодами 15 і 30. Дані ЕМА вказують на висхідний тренд, якщо 15 ЕМА вище 30, і на спадний, якщо 15 ЕМА нижче 30. 15 і 30 ЕМА служитимуть трендовим фільтром, тобто покупки по АТ будуть відбуватися тільки на висхідному тренді за двома ЕМА, а продажу - на низхідному. У подібній системі торгових сигналів для здійснення угод буде менше, але вони будуть більш точними.

Мал. 2. Торгові сигнали за індикаторами АТ і двом ковзаючим середнім

Якщо ціна в тілі тренда утворює новий екстремум, який не повторюється на графіку індикатора АТ, настає дивергенція (розбіжність між ціною і показаннями індикатора). У подібній ситуації доцільно здійснювати операцію проти цінового тренда, коли індикатор перетне свою нульову лінію. Стоп-наказ виставляється за останнім локальним екстремумів.

Стоп-наказ виставляється за останнім локальним екстремумів

Мал. 3. Сигнал на вчинення правочину при дивергенції між індикатором АТ і ціною

Відображення індикатора АТ в торговому терміналі QUIK

Щоб вивести індикатор АТ у вікно графіка ціни, слід натиснути клавішу Insert, після чого з'явиться діалогове вікно «Додавання графіка». У цьому вікні слід зі списку доступних для побудови індикаторів вибрати АТ, а потім натиснути клавішу «Додати».

Мал. 4. Вибір індикатора АТ зі списку доступних індикаторів вікна Додавання графіка

При виконанні зазначених дій у вікні графіка ціни з'явиться нова область (під графіком ціни), в якій буде відображено індикатор АТ - у вигляді гістограми, що перетинає нульовий рівень. Базові настройки індикатора для періодів усереднення швидкої і повільної ковзних середніх мають значення 5 і 34 відповідно. В принципі, базових налаштувань досить для застосування індикатора.

В принципі, базових налаштувань досить для застосування індикатора

Мал. 5. Базове відображення індикатора АТ в торговому терміналі QUIK

Але якщо трейдеру необхідно змінити налаштування, досить натиснути клавіші Ctrl + E і викликати вікно «Редагування налаштувань графіка». У вікні слід вибрати область з шуканим індикатором і перейти на вкладку «Властивості» для редагування параметрів кольорів відображення індикатора. На цій вкладці в поле «Колір лінії» можна вибрати потрібний колір і товщину промальовування гістограми.

Мал. 6. Редагування налаштувань відображення індикатора АТ

Для редагування параметрів розрахунку індикатора слід клікнути по вкладці «Параметри» і ввести в поля «Короткий період» і «Довгий період» необхідні трейдеру періоди усереднення ковзають середніх, що входять до бази розрахунку індикатора АТ.

Для редагування параметрів розрахунку індикатора слід клікнути по вкладці «Параметри» і ввести в поля «Короткий період» і «Довгий період» необхідні трейдеру періоди усереднення ковзають середніх, що входять до бази розрахунку індикатора АТ

Мал. 7. Редагування параметрів розрахунку індикатора АТ

висновок

Індикатор АТ за своєю суттю - перетин ковзних середніх. Причому одна з них - вельми довга за своїм усереднення (34 періоду), її можна зарахувати до трендовим, а інша - дуже коротка (5 періодів) і виконує осциляторний функцію. Варто зазначити, що індикатор АТ в чистому вигляді застосовується рідко. Набагато частіше його можна зустріти в парі з іншими трендовими осцилляторами.

Ознайомилися з описом індикатора AO, але як і раніше залишилися питання? Допоможе компанія «Відкриття Брокер»! Реєструйтеся на нашому порталі прямо зараз - поділимося корисними навчальними матеріалами та навчимо навіть мати зиск із сигналів індикатора AO!

Матеріали по темі:

Безкоштовний вебінар « Технічний аналіз: як створити ефективний набір індикаторів »

Безкоштовний відеокурс « Робота в програмі QUIK »

10.04.2017

Ознайомилися з описом індикатора AO, але як і раніше залишилися питання?
Новости