• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Маленьке дослідження ринку мобільного інтернету Білорусі, покликане допомогти економити - Денис Бліщ. Приватна думка

Підпишись на мій telegram-канал про Мінську: в ньому всякі забавні штуки, які трапляються на шляху. Контент ніде не дублюється!

Зізнаюся чесно, я не знаю, який у мене тарифний план на мобільному телефоні. Точніше, їх два: основний номер на life :) і додатковий на МТС, але перший призначений для дзвінків, а другий для мобільного інтернету. Минулого літа я розділив ці дві функції через різке, як мені тоді здалося, падіння якості передачі даних в мережі life :). Одне точно: я купую 4 ГБ трафіку за 90 тисяч рублів і ще приблизно сотню спускаю на дзвінки. Мобільний інтернет залишається досить дорогою іграшкою в порівнянні з домашнім (наприклад, у мене вдома безліміт 25 Мбіт / сек за 225 тисяч), проте час вимагає від нас шукати шляхи оптимізації. Сьогодні я хочу розібрати якомога економити на передачу даних, а в наступний раз подивимося, що можна зробити з дзвінками.

Для того, щоб зрозуміти, що буде економією, а що ні, необхідно привести всі порівняння до спільного знаменника. Можна було б шукати варіанти з найдешевшим гігабайтом, але тоді ми незмінно перейшли б до аналізу супервелику пакетів трафіку, які потрібні дуже обмеженому числу людей.

Тому я прийняв рішення орієнтуватися на свою схему споживання. Так, мені потрібно в місяць не більше 4 ГБ трафіку, і якби переді мною стояло завдання заощадити, то я шукав би найбільш дешеве пропозицію щодо купівлі цих чотирьох гігабайт.

Ще одна важлива умова: інтернет мені потрібен в мобільний телефон, який не має слота для другої SIM-карти.

velcom

Найстаріший оператор стільникового зв'язку Білорусі надає послуги з передачі даних в мережах EDGE / UMTS (3G) - компанія поки не пропонує LTE.

Оператор послідовно відмовляється від безлімітних пропозицій, побоюючись нераціональної навантаження на інфраструктуру (але, я впевнений, вся справа в чисту економіку - так вище показник середньої виручки з одного абонента (ARPU), тому вибирати доводиться лише з пакетів.

Оператор просуває дві лінійки мобільного інтернету: «легші» для мобільного телефону і більше «важкі» для модему або планшета. Вони мають назви «Пакет» і WEB, в обох випадках цифра, прикріплена до назви, означає обсяг наданого трафіку. Інша важлива відмінність: «Пакет» - це саме пакет, одиниця послуги, що прикріплюється до тарифного плану, в той же час WEB є самостійним тарифним планом, який не можна прикріпити до іншого. Тому в дослідженні WEB не беруть участь, адже для них потрібно свій пристрій або другий слот.

У velcom всерйоз вважають, що в 2016-му році неможливо спожити з мобільника більше 3 ГБ, тому перша лінійка обмежена саме таким обсягом. «Пакет 3000», до слова, коштує аж 125 тисяч. Прикріпити його можна тільки до тарифів з абонплатою.

Так, у оператора є тарифи з включеним трафіком, але цікавить мене обсяг є тільки на двох. Їх абонплата більше 400 і 800 тисяч відповідно. Адочек!

Втім, якийсь тариф підключати все одно доведеться, благо є пропозиції подешевше.

МТС

У МТС також є лінійки «для смартфона» і «для комп'ютера».

Отже, пакет «Інет 4» коштуватиме 93 900 - це найпростіше рішення. Є варіанти з підключенням різних умовних безлімітів, таких пакетів, які дають певний трафік на добу (від 100 до 1024 МБ) на максимальній швидкості і необмежений трафік на швидкості 256 Кбіт / сек - вони стоять від 74 900 до 249 900. При деяких умовах шукані 4 ГБ можуть бути цілком вигідними.

Є і хитрість. З деяких пір у МТС для мінчан є пропозиція по використанню можливостей LTE-мережі. Компанія пропонує послугу «4G Безліміт» за 1000 рублів на добу без будь-яких обмежень по швидкості і об'єму спожитого трафіку - дійсно чесний безліміт. Єдине обмеження є сама мережа LTE, якій, поки немає в глибині деяких будівель і в метро. Без побоювання використовувати цей пакет можна з якимось страхувальним пакетом, але от лихо - маленьких пакетів у МТС більше немає, доведеться шукати тарифний план з низькою абонплатою і включеним трафіком. Ну або так: поки я писав пост, МТС знизив вартість інтернету поза пакетів до 50 рублів за мегабайт. Тобто на додатковий трафік поза мережею LTE, припустимо, об'ємом в 500 МБ піде 25 000.

Кращий варіант з таріфов- «СМАРТ лайт» або «СМАРТ mini». У першого буде 250 МБ, у другого 500. У разі використання пропозиції з «4G безлімітів» 4 гігабайти виглядають привабливо. Це навіть не рахуючи переваг самої мережі четвертого покоління, що дає приємний пінг і солідну швидкість.

life :)

C осені минулого року наймолодший оператор стільникового зв'язку Білорусі просуває умовно безлімітні пакети інтернету як основні в своєму портфелі пропозицій. Великих пакетів у life :) вже немає, є тільки безліміту. Але безліміту досить жорсткі: по досягненню межі, швидкість у них падає аж до 64 Кбіт / сек, що зовсім небагато до 56 Кбіт / сек, знайомих олдфагов по діал-апу.

Отже, до свого тарифного плану можна підключити life :) Unlim 4 за 79 000 рублів, що виглядає вельми непогано. Привабливість пакета втрачається в разі перевитрати трафіку і різкого падіння швидкості.

висновки

velcom не потрібен взагалі - занадто дорого. life :) хороший, якщо стежити за споживанням і не виїжджати за межі 3G-мережі (яка у них не дуже велика в масштабах країни). МТС краще за інших, якщо жити в Мінську і зробити пару маніпуляцій з формування набору послуг з використанням LTE. Високі швидкості мережі четвертого покоління за 1000 рублів - це як безкоштовно. Для стаціонарного споживання мобільного інтернету - халява.

PR товарів і послуг і в білоруській пресі. Про вас напишуть провідні ЗМІ Білорусі!

Новости