• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Пошиття одягу в класичному стилі

Класика не старіє ніколи Класика не старіє ніколи. Вона просто не може застаріти, і тому є вагома причина. Адже класикою визнається тільки те, що з давніх часів і до наших днів приваблює інтерес і увагу людей. І в світовій моді класичні мотиви повертаються на вершину загальної уваги з завидною постійністю.

Але класика - це не якийсь єдиний стиль, що володіє загальними для всіх класичних моделей ознаками. Класика - це все ті напрямки моди, які існують дуже давно, але не втратили свого значення до цього дня. І в цій величезній за масштабами традиції можна виділити ціле сузір'я стилів.

Античний стиль. Спадаючі шати з переважанням білого та інших теплих кольорів і з нескінченним прагненням до досконалості - в тому сенсі, який вкладали в це слово стародавні греки і римляни.

Ці люди, які створили велику цивілізацію, розглядали людське тіло, як втілення вищої досконалості, і в одязі прагнули максимально відтінити його достоїнства і приховати можливі недоліки.

В основі античного стилю одягу лежали п'ять основних принципів - закономірність, пропорційність, симетрія, організованість і доцільність.

Головна проблема сучасної моди - проблема вибору між зручністю, красою і оригінальністю одягу - жителям античного світу була незнайома. Одязі належало бути одночасно зручною (доцільною) і красивою (втілює в собі гармонію).

В античній одязі використовувалася тканину строго певної ширини - точно такий, яку мало полотно, що виходить з ткацького стану. Одяг не кроилась, а виготовлялася з цільних шматків матерії і підганялася по фігурі, як вишукана і гармонійна драпірування.

І хоча в сучасному одязі, витриманої в античному стилі, присутній і крій, і шиття, основні принципи залишаються незмінними. Античний стиль - це перш за все вільно спадаюча тонка тканина однотонної забарвлення, це підгонка по фігурі за допомогою вертикальних складок, це пояс точно по лінії талії, це максимально легке взуття.

Нерідко, особливо під час показів модних колекцій в античному стилі, моделі обходяться без взуття зовсім, але якщо ходити босоніж - занадто сміливо, то для такого одягу найкраще підійдуть гранично відкриті сандалі. Увага має бути зосереджена на нозі, а не на взуття, і це саме можна сказати до всього іншого тіла. Антична одяг - лише обрамлення для досконалих форм тіла, а якщо необхідно зробити особливий акцент, то це досягається за допомогою прикрас і зачіски, але не самого одягу.

Простота і досконалість - ось девіз античного стилю.

Романський стиль, з одного боку, слідував античної традиції, але з іншого - допускав вже великі вольності в забарвленні та оздобленні одягу. Одяг і раніше була досить простою, але тепер її вже кроїли і шили з двох частин і прикрашали тасьмою по подолу, по краях рукавів, коміра і пояса. Античний принцип - одяг окремо, а прикраси окремо - в романський період вже не дотримувався так строго. Сам одяг стала пишною.

Сам по собі романський стиль в сучасній моді майже не відображений, але зате в ній широко представлений фольклорний стиль, який у багатьох своїх рисах (наприклад, в поєднанні простоти крою і багатою обробки, включаючи, зокрема, вишивку) сходить до романських коренів.

Готичний стиль став наступним етапом розвитку текстильного ремесла в Європі. В епоху високого Середньовіччя кравці вже вміли робити досить складні речі в плані крою та оздоблення.

Готичний стиль в модний одяг є продовженням і розвитком готичного стилю взагалі. Він являє собою химерне поєднання строгості і надмірностей. Переважання вертикальних ліній і велика кількість гострих кутів - ось найважливіші риси готики, як в архітектурі, так і в одязі.

Не можна заперечувати, що готичні вироби мали досить своєрідною красою, проте на догоду красі і особливим вимогам стилю був забутий найважливіший принцип, якому неухильно слідували в античну епоху і якого намагалися дотримуватися в романський період, а саме - зручність і доцільність.

У готиці набувають поширення вкрай незручні предмети одягу - від вкрай подовжених гостроносих туфель до гостроверхих конічних головних уборів висотою до метра. А в пізньому Середньовіччі химерність стилю досягає межі

Стиль Ренесансу з'явився на хвилі повернення до античних витоків. У всьому - від релігії і філософії до архітектури і одягу - люди епохи Відродження прагнули до простим і зрозумілим істин, які вперше були проголошені античними мудрецями. Тому девізом моди Відродження стає гармонія, простота і прагнення до досконалості.

Лейтмотивом раннього Відродження стає боротьба з готикою. У моді Ренесансу буквально все інакше. У готичної одязі переважали темні тони - в одязі епохи Відродження розквітають різноманітні яскраві фарби, що відрізняє її не лише від середньовічної одягу, але і від античної з її переважанням білого та інших спокійних кольорів. Ні - епоха Відродження забарвлена ​​радістю, і всі кольори веселки виблискують не тільки на полотнах великих майстрів, а й в одязі.

Вперше в одязі починають широко поєднуватися різні кольори. І не тільки кольору, але і різні матеріали - як правило, два, але часто і більше. Вперше жіноче плаття ділиться на складові, які потім будуть раз у раз повертатися в моду - на спідницю і ліф. Вперше в розрізах верхнього одягу спокусливо просвічує спідня білизна (в античну епоху його просто не існувало, а в середні віки демонструвати його вважалося непристойним). Вперше - завдяки розширенню торгівлі зі Сходом - шовк стає нехай і розкішної, але все ж широко поширеною тканиною, яка присутня не тільки в гардеробі королів.

Епоха бароко настала, коли мода зробила черговий виток - від гармонії до нових надмірностей. Правда, химерну, але в той же час витончену готику одяг в стилі бароко не нагадувала анітрохи. Бароко - це вакханалія надмірності у всьому - від розмірів костюма до кількості і різноманітності прикрас. Складні костюми, що складаються з безлічі частин, довгі шлейфи, важкий оксамит і важкі прикраси з благородних металів, високі зачіски та розкішні парики - все це відмінні риси стилю бароко. Важко собі уявити, як втомлювалися дами і кавалери на балах епохи бароко, коли їм доводилося не просто ходити в такому одязі, але ще і танцювати в ній.

Не дивно, що нова мода, яка отримала назву рококо, зародилася в середовищі знаті. Одяг в стилі рококо була набагато простіше і зручніше, а головне - витонченіше важких барокових костюмів. Правда, новий стиль теж був досить химерний. У ньому панувала ідея зближення з природною гармонією природи, проте зрозуміла досить своєрідно. Так, наприклад, пані епохи рококо споруджували зачіски з використанням живих рослин, часом імітують справжній сад з усіма його атрибутами на зразок фонтанів і садової архітектури.

Ампір прийшов на зміну химерного витонченості рококо і відразу підкорив серця і погляди привабливою простотою в поєднанні з вишуканою красою. Мотиви епохи ампіру до сих пір є улюбленою темою вечірніх суконь - адже саме в цьому стилі одягалася і книжкова Наташа Ростова, і справжні Наталія Пушкіна і Ганна Керн.

Знову, як в античні часи, в моді білий колір жіночого одягу, який відтіняють чорні тони чоловічих фраків і циліндрів. Знову в моді античні лінії суконь - але часто із завищеною талією або з поясом під самою грудьми. А ще - оголені плечі дам, глибокі декольте і зачіски, де волосся хоч і химерно укладені, але спадають вниз - на противагу моді попередніх епох.

Стиль денді зароджується в епоху ампіру і зачіпає тільки чоловіків. Яскравий представник ампіру Пушкін згадував стиль денді, як щось особливе, якусь нову лондонську моду. Дендизм зародився саме в Лондоні і визначив чоловічу моду майже на два століття вперед.

Найважливішими рисами дендизма була зовнішня простота одягу в поєднанні з дорожнечею тканини і роботи і досконалим кроєм, ідеально підігнані по фігурі. А найяскравішою особливістю зовні схожих один на одного чоловічих костюмів з цих пір став краватку.

Епоха романтизму, що охоплює середину дев'ятнадцятого століття, названа так по пануючому стилю літератури. В одязі мода цього періоду була далеко не настільки романтичної. Швидше, це був міщанський стиль, що виник завдяки тому, що добре одягатися в цей період могли вже не тільки знатні люди, але і тодішній середній клас - міщани. Розвиток промисловості зробило модний одяг більш широкодоступної ніж раніше, а в результаті і сама мода потрапила під вплив міщанських смаків. Сюртуки з високим жорстким коміром, манжети, далеко виступають з-під рукавів і різний колір краватки протягом доби (вдень - чорний, ввечері - білий) - ось головні риси романтичного стилю в чоловічому одязі. А для жіночої в цей період були характерні широкі рукави, прозвані за свою форму «баранячими окостами», приталений ліф і велика кількість витребеньок, бантиків і воланів.

Але до початку двадцятого століття коло замкнулося знову. Настав час модерну, а з ним - новий повернення до античної простоти. Босонога танцівниця Айседора Дункан стала провісниць нового стилю, який можна назвати останнім за часом класичним стилем в одязі і одночасно - початком нової моди.

Після модерну мода остаточно перестала залежати від зміни політичних і культурних епох. Тепер вона змінюється щороку за своїми власними законами, проте елементи різних класичних стилів регулярно повертаються в новому обличчі і часом модниці, що поспішають надіти то незручні гостроносі туфлі, то відкриті сандалі і легкі спадаючі туніки, то вечірні сукні в дусі Наташі Ростової, навіть не підозрюють , що все це - вічно молода класика.

Новости