• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

ЮРИДИЧНА ОСОБА. БАНКРУТСТВО

 1. ознаки банкрутства
 2. Закон передбачає дві основні умови, при наявності яких можна звернутися в суд із заявою про визнання...
 3. початок процедури
 4. Основні етапи процедури банкрутства:
 5. Забороняється проводити:
 6. Відновлюють неплатоспроможність компанії за допомогою наступних заходів:
 7. наслідки банкрутства
 8. Юридичний супровід включає в себе:

Банкрутство юридичної особи є актуальною темою в умовах нестабільної економіки, фінансової кризи та інших обставин, що сприяють погіршенню показників економічної діяльності організації Банкрутство юридичної особи є актуальною темою в умовах нестабільної економіки, фінансової кризи та інших обставин, що сприяють погіршенню показників економічної діяльності організації. Юридична особа - це організація, яка має відокремлене майно і відповідає їм за своїми зобов'язаннями, може від свого імені набувати і здійснювати цивільні права і нести цивільні обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді (Ст. 48 ГК РФ) .

Юридична особа вважається нездатним задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями, про виплату вихідної допомоги і (або) про оплату праці осіб, які працюють або працювали за трудовим договором, і (або) виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів, якщо відповідні зобов'язання і (або) обов'язок не виконані ним протягом трьох місяців з дати, коли вони повинні були бути виконані.

ознаки банкрутства

Як почати процес визнання підприємства неспроможним (банкрутом)?

Якщо організація не здатна задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями щодо виплати вихідної допомоги, про оплату праці осіб, які працюють або працювали за трудовим договором, виконувати обов'язки по сплаті обов'язкових платежів, то щодо цієї юридичної особи може бути ініційована процедура банкрутства.

Закон передбачає дві основні умови, при наявності яких можна звернутися в суд із заявою про визнання юридичної особи банкрутом:

Юридична особа визнається банкрутом тільки за рішенням арбітражного суду.

Процедура банкрутства може бути ініційована організацією самостійно, а в окремих випадках, в силу ст. 9 Закону про банкрутство , За заявою посадовця представляє інтереси цієї організації.

Порядок процедури банкрутства юридичної особи регламентовано Федеральним законом «Про неспроможність (банкрутство)», Цивільним кодексом Російської Федерації.

згідно ст. 65 ГК РФ , Організація може бути визнана неспроможною в разі, якщо вона не є казенним підприємством, установою, релігійним об'єднанням або політичною партією.

Ознаками банкрутства юридичної особи є нездатність компанії здійснювати обов'язкові платежі і задовольняти вимоги кредиторів.

початок процедури

Федеральний закон від 26.10.2002 N 127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)» - документ, з яким повинні бути ознайомлені всі учасники процесу без винятку.

У нормативно-правовій базі постійно відбуваються оновлення, саме тому необхідно використовувати останню редакцію закону, що включає в себе всі зміни і доповнення.

Неспроможність (банкрутство) юридичної особи - це підсумок тривалої процедури, яка має безліч нюансів.

Основні етапи процедури банкрутства:

Складання заяви - це початковий етап у процедурі банкрутства юридичної особи. Заява подається до суду боржником самостійно, або кредитором (кредиторами).

Заява про банкрутство юридичної особи повинно мати встановлену законом форму і містити такі дані:

 • найменування арбітражного суду;
 • сума платежів, на яку претендують кредитори відповідно до документами, що містять докази заборгованості;
 • розмір загальної заборгованості;
 • відомості про заснування неможливості виконати всі вимоги кредиторів;
 • відомості про документи, що пред'являються для списання боргу з усіх рахунків юридичної особи;
 • відомості з інших кредитних установ (при наявності);
 • зазначення суми винагороди арбітражного керуючого.
 • спостереження

Перша стадія банкрутства триває до семи місяців. За цей час проводиться фінансова оцінка «проблемного» суб'єкта, проводиться перші збори кредиторів, ведеться реєстр кредиторів неплатоспроможною організації.

Неспроможність (банкрутство) юридичної особи визнається на підставі відомостей, наданих фахівцями після спостереження за роботою підприємства на різних етапах поточної процедури.

На початковій стадії організація не припиняє своєї діяльності. Співробітники продовжують виконувати свої обов'язки. Але з'являються певні обмеження в роботі органів управління юридичною особою.

Забороняється проводити:

 • реорганізацію підприємства;
 • створювати юридичну особу;
 • засновувати філії та представництва.

Уповноважена особа, яка здійснює контроль діяльності боржника на даній стадії, називається тимчасовим керуючим. Тимчасовий керуючий складає звіт про фінансовий стан підприємства і подає його в арбітражний суд.

 • фінансове оздоровлення

На цій стадії судом затверджується план погашення заборгованості на період до двох років. Якщо після закінчення встановленого терміну ситуація не змінюється і вимоги все ще не задоволені, зборами кредиторів складається звернення з клопотанням до арбітражного суду з метою продовження даного терміну.

Відомості про банкрутство юридичних осіб розглядаються і перевіряються неодноразово. Після проходження фінансового оздоровлення такий аналіз має вирішальний характер, оскільки наступним етапом в процесі може стати як зовнішнє управління, так і конкурсне виробництво.

 • Зовнішнє управління

Діяльність організації на цій стадії істотно відрізняється від роботи підприємства на попередньому етапі процедури банкрутства.

Позитивним моментом в цей період є те, що на задоволення вимог усіх кредиторів встановлюється мораторій. Заборгованість, яка виникла до приходу розпорядника майна, не виплачується, а це дає можливість підприємству відновити своє фінансове благополуччя.

Відновлюють неплатоспроможність компанії за допомогою наступних заходів:

 • закриття збиткових виробництв;
 • продажу майна підприємства;
 • перепрофілювання діяльності підприємства.

Термін зовнішнього управління - вісімнадцять місяців. В окремих випадках за рішенням суду цей період може тривати довше.

 • конкурсне виробництво

Ця стадія є завершальною. У разі якщо проведення вищеописаних процедур не дало результатів, а заборгованість перед кредиторами погасити не вдалося, вводиться конкурсне виробництво. З цього моменту підприємство вже вважається банкрутом.

Метою цієї процедури є ліквідація організації та подальша реалізація її майна. Керує процесом на цьому етапі конкурсний керуючий. Термін цієї процедури - шість місяців. Основною функцією конкурсного керуючого є докладна інвентаризація і оцінка всього майна організації-банкрута.

Закон про банкрутство юридичних осіб покликаний поліпшити фінансове становище на підприємстві. Його метою не є ліквідація організації. Конкурсне виробництво - це, як правило, крайній захід. Стягнення заборгованості за допомогою цієї процедури не завжди призводить до результатів, які могли б задовольнити вимоги кредиторів.

наслідки банкрутства

Після завершення всіх перерахованих вище процедур, організаційні документи передаються в архів. Боржник перестає існувати, а разом з ним припиняють своє існування і його борги. Нерідко рятувальним засобом для підприємства є саме банкрутство юридичної особи при наявності кредитів.

Однак, не слід забувати про субсидіарну відповідальність одноосібного виконавчого органу - Генерального директора. Відповідальність останнього неухильно наступає в разі ініціювання судового процесу одним з кредиторів, чиї вимоги так і не були задоволені.

ЮК «Концептуал» здійснює юридичний супровід банкрутства юридичної особи з моменту подачі заяви про визнання неспроможним (банкрутом) до моменту завершення процедури.

Юридичний супровід включає в себе:

 • усне і письмове консультування;
 • підготовка необхідних документів;
 • участь в зборах кредиторів;
 • представлення інтересів клієнтів в уповноважених органах;
 • представлення інтересів в суді;
 • правовий супровід до завершення конкурсного виробництва.

Чому нам довіряють?

 • багаторічний досвід роботи в сфері надання юридичних послуг;
 • робота за унікальною методикою, зареєстрованої в установленому законом порядку;
 • десятки позитивно завершених справ;
 • позитивні відгуки наших клієнтів;
 • професійне володіння спеціалізованим об'ємом цивільного законодавства;
 • індивідуальний підхід до вирішення Вашої ситуації;
 • вибудовування максимально довірчих і надійних відносин.

З причини широкого спектра питань, що розглядаються, нашою компанією розроблена система «внутрішній аналітик звернень». Після отримання запиту на консультацію, система автоматично розподіляє заявки між юристами, для подальшої обробки.

У нас на сайті Ви можете знайти зразки документів , А також залишити запит на консультацію, скориставшись формою «дзвінок юристу» на головній сторінці, або «заявка на консультацію» в розділі «КОНТАКТИ».

Для прискорення зв'язку з фахівцем - телефонуйте: 8 (495) 151-29-09, 8 (929) 985 98 65 або пишіть: [email protected]

Будемо раді Вам допомогти!

Чому нам довіряють?
Новости