• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Скільки триває процедура банкрутства фізичних осіб?

 1. Від чого залежить тривалість банкрутства фізичної особи?
 2. Порядок проведення банкрутства фізичної особи з реалізацією його майна
 3. Можливі причини збільшення термінів

Орієнтовна тривалість процедури банкрутства фізичних осіб, терміни окремих етапів. Банкрутство фізичних осіб може зайняти час від трьох місяців до одного року. На тривалість процедури впливає розмір загального боргу, число кредиторів, ціна нерухомості та інші фактори.

скільки триває процедура банкрутства фізичних осіб - залежить від індивідуальних обставин боржника. Орієнтовні терміни можуть бути названі фахівцем, ретельно вивчив ситуацію в деталях. Залучений до цієї процедури кваліфікований юрист також може порекомендувати ефективні способи максимального скорочення часу від подачі заяви до повного позбавлення від боргових зобов'язань.

Від чого залежить тривалість банкрутства фізичної особи?

У кожній конкретній справі про банкрутство присутні фактори, які можуть істотно подовжити або скоротити окремі етапи процедури. Існують законодавчі обмеження по тимчасовим виконань ряду обов'язкових правових дій в рамках банкрутства фізичної особи. Основний утворює фактор тривалості процедури - грамотний вибір форми проведення операцій з ліквідації заборгованостей (мирова угода, реалізація майна неспроможного громадянина, реструктуризація боргів).

На терміни здійснення банкрутства фізичної особи впливають:

 • розмір заборгованості;
 • фінансова спроможність громадянина на момент розгляду справи;
 • наявність нерухомого майна та його вартість.

Тому вибір способу реструктуризації заборгованості не буде раціональним при скромній щомісячної зарплати банкрута і велику суму боргу. Звернення з приводу реалізації майна на першому етапі в даному випадку стане виправданим кроком. Це дасть суттєву економію часу, яке займає обговорення плану боргової реструктуризації.

Комерційний статус боржника на момент звернення з приводу банкрутства також є фактором впливу на терміни. Вчинення великих фінансових угод в період попередніх трьох років зажадає юридичної перевірки їх законності. Це неминуче подовжить процедуру, особливо, якщо кредитори вирішать оскаржити ряд угод. Реалізація майна боржника теж зажадає солідних витрат часу.

Порядок проведення банкрутства фізичної особи з реалізацією його майна

Продаж нерухомості боржника в рамках процедури банкрутства - багатоступенева процедура. Кожен обов'язковий етап реалізації пов'язаний з певними витратами часу.

!

На початковому етапі процедури складається заяву в суд і формується пакет необхідної документації. Перелік необхідних актів викладено в законі «Про неспроможності». Оскільки він великий, збір документів може зайняти не один тиждень. Для прискорення процесу доцільно доручити цю задачу представнику спеціалізованої юридичної фірми.

досвідчений адвокат з банкрутства фізичних осіб складе повний список дебіторів і кредиторів потенційного банкрута, направить заяву в суд.

Терміни розгляду справи формуються з витрат часу на окремі номенклатурні дії. Вони виробляються в наступному порядку:

 • судове підтвердження обгрунтованості заяви неспроможного громадянина; затвердження кандидатури фінансового керуючого;
 • розгляд клопотання про реалізацію майна;
 • внесення до реєстру кредиторських вимог;
 • формування переліку підлягає реалізації майна;
 • організація торгів і передача звіту про результати до суду;
 • виплата заборгованості кредиторам;
 • прийняття судового акта про реалізацію майна боржника та часткове задоволення вимог кредиторів.

Орієнтовна тривалість цих дій - від 3 до 6 місяців. Але, в силу індивідуальних обставин кожної справи, можливі ті чи інші затримки по термінах виконання кожного окремого етапу. Практика проведених в Москві в 2017 році процедур банкрутства фізичних осіб показує, що більш реальними є терміни 7-12 місяців.

Можливі причини збільшення термінів

Несанкціоновані затримки часу процедури банкрутства від подачі заяви до списання боргів можуть статися з об'єктивних і суб'єктивних причин. Згідно із законом судове засідання призначено протягом 30 днів після подачі заяви. Але воно може бути перенесено через організаційні недоліків, неявки кого-небудь з кредиторів або інших учасників процесу. Складнощі в процесі затвердження плану реструктуризації заборгованості також можуть створити вимушену затримку часу. Ця процедура вимагає в середньому 4 місяці, а реалізація майна повинна проводитися в період, що не перевищує півроку. Збільшити термін процедури може затримка подачі звіту з боку фінансового керуючого. Оскарження кредиторами угод боржника в попередні 3 роки, відсутність будь-якого документа в передбаченому переліку також є можливими причинами продовження термінів.

Від чого залежить тривалість банкрутства фізичної особи?
Від чого залежить тривалість банкрутства фізичної особи?
Новости