• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Методи діагностики ймовірності банкрутства підприємства

 1. коли настає
 2. Навіщо потрібна діагностика
 3. Загальна оцінка компанії
 4. ознаки небезпеки
 5. причини проблем

Діагностика банкрутства підприємства - важлива процедура, яка дозволить надалі не повторювати помилок.

Банкрутство завжди було страшним словом для бізнесменів і підприємців, але з 2015 року неспроможним може бути визнано і приватна особа.

Якщо фірма або окремий громадянин не можуть виконати взяті фінансові зобов'язання, кредитори або вони самі можуть подати в суд і вимагати визнати їх банкрутами.

Для попередження проблем багато підприємств вважають за краще проводити прогнозування ризиків.

коли настає

Багато компаній вважають за краще працювати «в борг» або брати на розвиток бізнесу кредит в банку Багато компаній вважають за краще працювати «в борг» або брати на розвиток бізнесу кредит в банку. Кредитори припускають, що борг буде погашений разом з відсотками, проте це виходить не завжди.

Причини несплати можуть бути різними: невдачі в бізнесі, невірно розрахована стратегія розвитку або стихійні лиха, але все це призводить до того, що боржник виявляється не в змозі оплатити кредит.

В цьому випадку кредитор або боржник можуть звернутися в Арбітражний суд із заявою про визнання банкрутства. (Зразок заяви кредитора про визнання неспроможним (банкрутом) можна завантажити тут )

Звертаємо увагу: як представник і відповідача за підприємство буде виступати його власник.

Причинами для звернення є такі чинники:

 • заборгованість понад 500 тисяч рублів одному або декільком кредиторам;
 • невиплата боргу протягом 3 місяців з моменту настання крайнього терміну;
 • оформлення боргу за законами держави, тобто наявність кредитного договору або іншого документа.

Після розгляду справи може бути прийнято одне з 3 рішень:

 1. Якщо сторони самі вирішили проблему і прийшли до задовольняє рішенням, вони підписують мирний договір. Судова справа припиняється, але, якщо боржник знову порушить домовленість, воно відновиться.
 2. Якщо сторони не можуть домовитися, але боржник виплатить суму, призначається реструктуризація боргу. Суд призначає новий строк погашення і нові суми до оплати.
 3. Якщо у боржника немає ніякої можливості розрахуватися з кредитором, суд заарештовує майно фірми і продає його на аукціоні, щоб розрахуватися з другою стороною. Якщо ж цього не досить, заарештувати можуть і особисте майно власника.

Після прийняття останнього рішення організація найчастіше втрачає можливість існувати і ліквідується.

Навіщо потрібна діагностика

Як і багато неприємності, банкрутство простіше запобігти, ніж усувати наслідки Як і багато неприємності, банкрутство простіше запобігти, ніж усувати наслідки. Для цього проводиться діагностика підприємства, яка дозволяє завчасно виявити всі проблеми і усунути їх до того, як вони завдадуть збиток фірмі.

Процедура складається з наступних стадій:

 • загальна оцінка стану компанії;
 • виявлення перших ознак небезпеки;
 • обчислення причин появи небезпечних моментів;
 • пошук рішення.

Загальна оцінка компанії

Вона дозволяє дати фірмі первинну оцінку платоспроможності і скласти певний прогноз на найближчий час, а також провести розрахунок ймовірності фірми стати банкрутом Вона дозволяє дати фірмі первинну оцінку платоспроможності і скласти певний прогноз на найближчий час, а також провести розрахунок ймовірності фірми стати банкрутом.

На визначення загальної оцінки впливають:

 • становище фірми на ринку товарів і послуг в даний момент часу;
 • динаміки його розвитку;
 • сума всіх боргів.

При оцінці фінансів враховують:

 • загальну вартість активів підприємства;
 • кількість проданих товарів;
 • отриманий прибуток;
 • суму податків і відданих кредитів.

ознаки небезпеки

Незважаючи на те, що оцінити майбутнє підприємства з високою точністю непросто, а в деяких випадках неможливо зовсім, існують деякі ознаки, за якими можна виявити небезпеку, що наближається банкрутства: Незважаючи на те, що оцінити майбутнє підприємства з високою точністю непросто, а в деяких випадках неможливо зовсім, існують деякі ознаки, за якими можна виявити небезпеку, що наближається банкрутства:

 1. Зменшення вартості активів фірми, зниження її технічної і виробничої потужності: сюди сходить старіння верстатів і апаратів для виробництва, неможливість їх заміни. Це не тільки знижує конкурентоспроможність, а й впливає на реалізацію майна в разі банкрутства: доведеться продати більше речей для виплати суми.
 2. Зниження продажів товарів і послуг, що призводить до зниження прибутку: або виробництво не зможе погасити борги, або не зможе вийти в «плюс».
 3. Зменшення сплачуваних податків: причиною зазвичай злучити зниження доходів і брак грошей. Податковий борг нерідко призводить до банкрутства.

Будь-яка з описаних вище причин може привести до неспроможності, а тому варто якомога швидше знайти причину.

причини проблем

Причини, що впливають на фінансовий стан фірми, можуть бути самими різними: Причини, що впливають на фінансовий стан фірми, можуть бути самими різними:

 • несприятлива ситуація в економіці, криза в конкретній області, зовнішні ситуації, які не залежать від підприємства;
 • невірно обрана стратегія, невраховані особливості виробництва або цільової аудиторії;
 • проблеми з якістю продукції або сировиною, відсутність реклами, прийняття на роботу недостатньо кваліфікованих робітників;
 • спроби заощадити на сплаті податків або кредитів для економії коштів.

Найчастіше трапляється, що одна причина тягне за собою інші, що призводить до критичної ситуації. Якщо не усунути проблему відразу, через деякий час може виявитися занадто пізно.

Після вивчення підприємства, ринку і визначення проблеми необхідно знайти найбільш відповідне рішення і зайнятися його втіленням. При цьому потрібно врахувати всі можливі фінансові ризики, а також розробити повний план.

Правильно і своєчасно проведена діагностика банкрутства фірми допоможе не тільки запобігти фінансовій неспроможність, а й позбутися її, поки не сталося нічого серйозного. Залежно від причин виникнення проблем методики і рішення будуть значно відрізнятися.

Дивіться відео, в якому фахівець розповідає про ранню діагностику банкрутства:

Новости