• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

За якого олігарха просили Путіна імами, чи вистачило Казуї 160 млрд і що чекає ДК Хіміків?

27.01.2018

Топ-10: «БІЗНЕС Online» про найважливіші події, чутках і інтригах тижні. Випуск 86-й

Замість Володимира Путіна Ту-334 показали Сергію Шойгу, Радик Шаймієв відновив кар'єру автогонщика, турки з Kastamonu турбуються через «справи Миронова», Рустам Мінніханов запросив шефа Давоса на ЧС-2018, у Олексія Созинова з'явилися серйозні недоброзичливці - про ці та інші теми тижні читайте в черговий збірці «БІЗНЕС Online».

1. ТАК ЩО Ж ХОТІВ СКАЗАТИ ПУТІН?

П'ятитисячний масовка в «Татнефть Арені» замість очікуваної лекції задовольнялася лише двохвилинним зверненням вождя Фото:   kremlin П'ятитисячний масовка в «Татнефть Арені» замість очікуваної лекції задовольнялася лише двохвилинним зверненням вождя Фото: kremlin.ru

візит глави держави в Казань, від якого чекали багато чого, на перевірку виявився досить рутинним заходом. Здавалася лицемірною і загадкової кремлівська витік, що в Казань Володимир Путін їде не як кандидат, а як глава держави, мабуть, була в тому числі і про це. Мовляв, феєрії не буде, ми не готувалися.

В цілому залишилося відчуття, що команда замглави АП РФ Сергія Кирієнка заздалегідь розслабилася, що в адміністрації президента РФ працюють не на електорат, а лише на те, щоб нічим не засмучувати шефа. «Сутеніло, але президент ще зустрівся з командою" КАМАЗ-Майстер ", яка знову змогла перемогти на ралі" Дакар ". Так, президент у цей день зустрічався з переможцями (підозрюю, що з ними буде зустрічатися і в інші дні аж до 18 березня) », - дуже точно передав суть тонкий« путінолог »Андрій Колесников.

Наочний приклад - п'ятитисячний масовка в «Татнефть Арені» на форумі «Разом вперед!», Яка зібралася в Казані з декількох десятків регіонів країни фактично заради двухминутного звернення вождя, і це замість очікуваної багатьма присутніми лекції, замість відповідей на питання, яких у молоді накопичилося чимало.

Якщо на цей раз Путін і хотів цією поїздкою якось залишитися в пам'яті та історії регіону, то це йому навряд чи вдалося. Що політизованою публіці, що простим городянам залишалося обговорювати лише те, про що він не сказав, та пробки, так написи, натоптані хуліганами на Кремлівському пагорбі. Більше говорити нема про що.

Єдиним «живим» подією поїздки став заїзд в лікарню до Мінтімера Шаймієва. Цим людським вчинком російський лідер зламав сценарій. Він показав, що здатний виходити за рамки, всередині яких не завжди відразу зрозумієш, хто оточує Путіна, - люди або манекени.

2. ТУ-334 ПОКАЗАЛИ, АЛЕ НЕ ПУТІНУ, А ШОЙГУ

За даними джерела, пасажирські проекти під час візиту Путіна на КАЗ не обговорювалися, якщо тільки у вузькому колі   Фото: © Сергій Мамонтов, РІА «Новости» За даними джерела, пасажирські проекти під час візиту Путіна на КАЗ не обговорювалися, якщо тільки у вузькому колі
Фото: © Сергій Мамонтов, РІА «Новости»

Візит Путіна на Казанський авіаційний завод ім. Горбунова - філія ПАТ «Туполєв» (КАЗ) залишив міцний присмак недомовленості. Так, 160 млрд рублів до 2027 року і 10 ракетоносців це здорово, але!

Питання перше. На яку, власне, машину уклали контракт міністерство оборони РФ і Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК)? Розтиражовано, що на ті самі Ту-160м2, тобто машини, що виготовляються з нуля: з новими планером, двигунами, виробництво яких зараз відроджують в Самарі, з новою авіонікою, якою теж поки немає, з новою зброєю, яке поки теж тільки розробляється. Але на церемонії підписання контракту було оголошено, що це державний контракт на виготовлення і поставку модернізованих ракетоносців Ту-160М. Під цією назвою досі фігурував лише глибоко модернізований ракетоносець: на старий планер «навішуються» нові авіоніка, озброєння і допрацьовані (але не нові) двигуни.

Вселяє сумнів і вартість. «10 літаків, кожен з них по 15 мільярдів - більше, ніж 15 мільярдів, - 160 мільярдів, - сказав Путін. - Це до 2027 року повне завантаження заводу ... Є чим займатися ». Але джерело «БІЗНЕС Online» в авіапромі впевнений, що Ту-160м2 буде дорожче: і двигуни нові дорожче, і бортове радіоелектронне обладнання, яке і в радянські часи більше половини вартості літака складало. Він нагадав, що в 2009 році Казанський авіазавод просив тільки на добудову третього залишився з радянських часів зачепила (саме того, який сьогодні залітав) 12 млрд рублів ... До того ж незрозуміло, як можна зробити висновок держконтракт з конкретною ціною на будівництво літака, по якому ще й дослідно-конструкторської роботи не зроблено. Може бути, контракт укладений саме на Ту-160М? Тим більше, за відомими даними, сьогодні в строю 16 одиниць Ту-160. За інформацією авторитетного порталу militaryrussia , До стадії Ту-160М доведено 6 машин. Залишається якраз 10. Втім, коли мова заходить про держоборонзамовлення, будь-які широко розповсюджувані дані, незважаючи на видиму стрункість, стоять мало.

Питання друге. Заходила під час візиту Путіна мова про завантаження здавалося цивільними замовленнями, на які в Казані так сподіваються? Експромт президента про пасажирському варіанті Ту-160, раптом на повну котушку відпрацьований всіма ЗМІ, зі згадками деяких шейхів, грецьких мільярдерів, загадкових надзвукових проектів ОАК, не рахується: Путін вставив явно для красного слівця на хвилі попередньої наради з конверсії, а решта - просто за межею розумного ... «Навіть коментувати це нудно, - говорить джерело. - Втім, коли в авіабудуванні рулять юристи, економісти і журналісти, що тут скажеш? Для нормальних людей, хто в авіації щось розуміє, це маячня ».

Ми маємо на увазі проекти Ту-324 і Ту-334. За даними джерела, пасажирські проекти під час візиту не обговорювалися, якщо тільки у вузькому колі: Путін - президент РТ Рустам Мінніханов - президент ОАК Юрій Слюсар - генеральний директор «Туполєва» Олександр Конюхов - директор здавалося Олександр Савицьких. Так, на Казі була задумка підвести президента до Ту-334, який нібито навіть спеціально для цього з вулиці загнали в малярний цех, але цього не вийшло. Зате, за даними джерела, літак оглянув міністр оборони Сергій Шойгу. Нагадаємо, раніше не раз спливала інформація про те, що військові все ще цікавляться цією машиною. «Шойгу ходив до Ту-334, але нічого не сказав - просто подивився, і все», - каже джерело.

«У будь-якому випадку треба серію якусь робити, - упевнений він. - Один-два Ту-160 в рік - це не серія. У 80-х роках приблизно по 50 машин на рік робили: 30 Ту-22М, 10-12 Іл-62 і близько чотирьох Ту-160. Народу поменше зараз стало, але і для них заявленого мало. Потрібна нормальна серійна машина, а не Ту-160. Заводу потрібно ритмічна завантаження - мінімум на місяць один літак ». «Як би там не було, 15-16 мільярдів на рік - немаленькі гроші для підприємства, хоча для Здавалося, напевно, все-таки недостатньо. Втім, радує, що для Здавалося ситуація невизначеності вирішилася благополучно », - резюмує наш співрозмовник.

3. На чиїм ЛІТАКУ ПРИЛЕТІВ У КАЗАНЬ Таджуддіна І ЗА КОГО ПРОСИВ Гайнутдіном

Путін попросив релігійних діячів не втручатися в питання, які не стосуються їх компетенції Фото:   president Путін попросив релігійних діячів не втручатися в питання, які не стосуються їх компетенції Фото: president.tatarstan.ru

Найдовшим за тривалістю заходом за участю Путіна в Казані стала зустріч з мусульманськими лідерами країни. Поспілкувавшись з кількома учасниками, «БІЗНЕС Online» з'ясував деякі подробиці.

Перед самою зустріччю гості з цікавістю обговорювали главу ЦДУМ Талгата Таджуддіна, якому пощастило ексклюзивно опікуватися президента Росії в Уфі. Нібито спочатку він навіть пропонував провести наради мусульманських лідерів не в Казані у вузькому складі, а в його башкирської вотчині за участю всіх муфтіїв РФ. Мовляв, Таджуддін хотів в такому форматі презентувати главі держави свого наступника, яким, звичайно, гідний стати тільки його син Мухаммад Таджуддіна - керівник адміністрації ЦДУМ Росії. Цього здійснити не вдалося.

Проте, ті, що зібралися в Казані федеральні імами були однаково схвильовані слухом, що Талгат хазрат може прилетіти на зустріч аж на особистому літаку Путіна. А раз перша особа бере до себе на борт верховного муфтія, то він того-гляди і справді стане найголовнішим. В результаті голова ЦДУМ, дійсно, прилетів на VIP-літаку, але не президентському, а на віце-прем'єрській - Дмитра Рогозіна.

Що ж стосується тем, порушених на самій зустрічі, то тут, за даними «БІЗНЕС Online», відзначився керівник ради муфтіїв РФ Равіль Гайнутдін. Він попросив главу держави заступитися за сенатора і мільярдера Сулеймана Керімова, заарештованого у Франції. Це досить логічний крок, адже саме Керімов - основний спонсор зведення московської Соборної мечеті, який вклав в її будівництво порядку 170 млн доларів. Відповідь президента, як кажуть, був м'яким по формі, але рішучим за змістом. Фактично Путін попросив релігійних діячів не втручатися в такого роду питання.

4. ТУРОК З KASTAMONU тривожить ДЕЛО МІРОНОВА

Кримінальну справу проти бенефіціара ГК «Єврогрупи» Олексія Миронова тепер турбує керівництво корпорації Kastamonu Entegre Фото: «БІЗНЕС Online» Кримінальну справу проти бенефіціара ГК «Єврогрупи» Олексія Миронова тепер турбує керівництво корпорації Kastamonu Entegre Фото: «БІЗНЕС Online»

кримінальну справа проти бенефіціара ГК «Єврогрупи» Олексія Миронова, вже вдарило рикошетом по чолі Челнінского ИНФС Лілії Гатіно, тепер турбує керівництво корпорації Kastamonu Entegre. якщо Гатіна відбулася обшуком будинку і за місцем роботи, а також довірчої бесідою зі слідчими, то турки - поки тільки внутрішнім неспокоєм. За нашими відомостями, керівництво російського представництва компанії зацікавилося, що за махінації приписують місцевому підрозділу в зв'язку з будівництвом ЖК Sunrise City.

Пояснимо, що ніяких претензій до турків і немає. По-перше, Kastamonu Entegre, що входить в холдинг Hayat, формально з забудовником ТОВ «Санрайс Капітал», що взяли землю під проект, не пов'язана. Єдиним засновником значиться «Еббтон Бізнес ЛТД», зареєстрована на Віргінських островах. Просто до останніх подій турки ніколи не приховували, що ЖК Sunrise City будується на їхні гроші, а все презентації проводили представники Kastamonu Entegre. Але за угоди спеціально створеного під проект «Санрайс Капітал» холдинг юридично не відповідає. Інтерес у слідчих теоретично повинен виникнути тільки до посадових осіб - колишньому директору накипу Кемаль і, можливо, нинішньому - Олчену Орханові. По-друге, вони лише виступали покупцями права на оренду землі під житловий комплекс у компаній Миронова, хоча і в зручну йому розстрочку на два роки, за зручними підставах і, за версією слідства, за суму, яка ретельно приховувалася від публіки, - 407 млн рублів.

Нагадаємо, слідство вважає, що в 2013 році ТОВ «ІК" ADG-Челни "» Миронова придбало у міста за 11 млн рублів дві ділянки 4 га і 0,6 га в оренду, а потім через підставні фірми перепродувало права «Санрайс Капітал» вже за 407 млн ​​рублів, приховавши більшу частину суми і тим самим занизивши податки з угоди на 127,7 мільйона. Сума пілілась на транші не більше 60 млн рублів, щоб платити податки по «спрощенці», і реалізація схеми, за версією слідства, передбачає участь співробітників ИФНС в частці.

Сам Миронов зараз сидить під домашнім арештом у своєму будинку в Білоусі. Його адвокат Олена Точилкина вже подала апеляційну скаргу на рішення суду про запобіжний захід, але дата розгляду ще не призначена. «Про те, як міститься мій довіритель, я поширюватися не стану, поки ми просто чекаємо перегляду запобіжного заходу», - повідомила Точилкина «БІЗНЕС Online».

5. ТАИФ ПОЗБУВАЄТЬСЯ ДК ХІМІКІВ

ПАТ «Казаньоргсинтез», підконтрольне групі «ТАИФ», ліквідує дочірнє підприємство ТОВ «ДК хіміків» ПАТ «Казаньоргсинтез», підконтрольне групі «ТАИФ», ліквідує дочірнє підприємство ТОВ «ДК хіміків». Будинок культури переходить у власність міста
Фото: Сергій Єлагін

ПАТ «Казаньоргсинтез», підконтрольне групі «ТАИФ», ліквідує дочірнє підприємство ТОВ «ДК хіміків», випливає з опублікованого в січні звіту про афілійованих осіб товариства. 7 грудня 2017 року головою ліквідаційної комісії призначено директора ДК хіміків Олексій Курамшин, а 29 грудня внесені зміни до списку афілійованих осіб.

За інформацією «БІЗНЕС Online», пояснюється це просто - будівля переходить у власність міста. Втім, в мерії Казані, куди ми звернулися з офіційним запитом, обмежилися короткою відповіддю: в даний час виконкомом Казані заходів, пов'язаних з будівлею ДК Хіміків, не здійснюється. Не став коментувати нам реорганізацію і сам директор ДК Курамшин. За його словами, ДК працює в звичайному режимі, в основному тут представлені соціальні напрямки, і на сьогоднішній день це 15-20 творчих колективів, в яких займаються 500-600 чоловік. «Дуже багато побажань з різних сторін, але на сьогоднішній день поки нічого не змінилося, ніяких додаткових вказівок немає. Якісь дрібні реорганізації постійно відбуваються - у різних організацій, підприємств, юридичних осіб, але вони ніяким чином не позначаються на роботі того чи іншого об'єкта, і це не є темою для дискусії », - заявив він кореспонденту« БІЗНЕС Online ».

«Від допомоги ще ніхто не відмовлявся», - ухильно відповів він на питання про те, чи потребує ввірене йому будівлю в якомусь оновленні. Всередині, як переконалася кореспондент «БІЗНЕС Online» виконаний пристойний ремонт: нові двері, яскраво розписані стіни, оббиті оксамитом крісла в коридорах. Курамшин ж дав зрозуміти - все це завдяки «Казаньоргсинтез». «Ті побажання, які у нас є, ми регулярно керівництву направляємо, і КОС в міру своїх можливостей нам допомагає. Треба було дах відремонтувати - заклали в бюджет, відремонтували дах. Треба було провести косметичний ремонт - він був проведений завдяки заводу », - поділився він подіями останніх років.

Кому потрібна передача цього ДК, в такому випадку, не зовсім зрозуміло. Однак, за даними джерел «БІЗНЕС Online», таким чином, швидше за все, обставлять передачу Таїф якогось земельної ділянки, якого саме - невідомо. За однією з версій, мова про землю під так звану «Маленьку Італію». Згідно з нещодавно анонсованого проекту, на земельній ділянці в районі РКБ, нагадаємо, повинні звести багатофункціональний комплекс, який включатиме в себе готель, офіси, торговий центр, житлові будинки, склади, школу і спортивний центр.

Замість живих грошей ТАИФ розплатиться ДК хіміків, який для нього представляє лише непрофільну соціальне навантаження. Міська ж влада будуть ставитися до розвитку будинку культури як до свого прямого обов'язку - благо будівля і так в непоганому стані.

6. Мінніханов У ДАВОСІ: НОВИЙ КИТАЙСЬКИЙ ДРУГ І ГОСТІ ЧС-2018

Рустам Мінніханов запросив на футбольні матчі ЧС-2018 засновника і президента всесвітнього економічного форуму, професора Клауса Шваба (зліва) Фото:   president Рустам Мінніханов запросив на футбольні матчі ЧС-2018 засновника і президента всесвітнього економічного форуму, професора Клауса Шваба (зліва) Фото: president.tatarstan.ru

Буквально два-три дні, 22-24 січня, провів на давоському форумі глава Татарстану Мінніханов. До п'ятничного виступу Трампа він не зміг залишитися, адже 24-25 січня Казань приймала найвищий візит Путіна. Проте ці два дні форуму Мінніханов встиг провести продуктивно. При цьому його супроводжував лише гендиректор «Татнефти» Наіль Маганов та вузьке коло помічників і перекладачів. За словами наших співрозмовників, президент РТ приїхав з форуму вкрай вражений і натхненний. Головне відчуття від побаченого - зібралася економічна і політична еліта світу розмірковує про цифрову економіку не як про щось прийдешнє, а як про сьогоднішній день. І хоча Герман Греф тримав марку, запросивши на діловий сніданок в Швейцарії андроїда, в цілому всім зрозуміло, що Росія вже сильно відстала від тренда.

Між сесіями президент зустрічався з бізнесменами світового рівня. Наприклад, запросив старшого віце-президента компанії Ericsson Аруна Бансала відкрити науково-дослідний центр в Іннополісе. А індонезійську компанію «Індорама» - виробника полістиролів і тканин - в нафтохімічний кластер «Алабуга-2». Китайську машинобудівну корпорацію Sinomach, за інформацією «БІЗНЕС Online», чекають на будівництво олефінового комплексу «Ніжнекамскнефтехіма», а крім того, на будівництво казанського сміттєспалювального заводу. По всій видимості, китайці можуть поставити на заводи потрібне обладнання. Sinomach може відкрити в Татарстані і власний індустріальний парк - мінекономіки РТ вже доручено підібрати їм містечко. Всі ці компанії в обов'язковому порядку чекають і в Казані - президент доручив підлеглим організувати їх гостьові візити вже в березні-квітні. Ну і, звичайно, Мінніханов не забув запросити високих гостей на прийдешні Kazansummit і ЧС-2018. Так, наприклад, на ісламський форум у Казані хочуть заманити міністра торгівлі і інвестицій Королівства Саудівська Аравія Маджед аль-Кассаба, а на футбольні матчі - засновника і президента всесвітнього економічного форуму, професора Клауса Шваба. Вже після обіду в середу - після двох перельотів, на вертольоті і літаку - Мінніханов був в Казані, де щосили чекали президента країни.

7. Шаймієв ЗНОВУ ЗА КЕРМОМ

Президент «Рубіна» Радик Шаймієв відновів кар'єру автогонщика. Відеолетопісец сім'ї Шаймієва Євген ручкався опублікував в своєму «Інстаграме» фото гоночної машини Шаймієва-молодшого з ралі Арктики, яке традиційно проходить в кінці січня в Фінляндії. на Офіційному сайті гонки зазначено, що Шаймієв зайняв за підсумками перших днів 32-е місце з 61 екіпажу. На профільних сайтах повідомляється, що президент «Рубіна» заявився і на ралі Швеції, яке пройде з 15 по 18 лютого. Шаймієв разом зі штурманом Максимом Цвєтковим виступлять в класі WRC2.

Раніше автогонщик заявляв про закінчення кар'єри. «Було вирішено: якщо я встаю на посаду президента" Рубіна ", то вішаю на цвях свій шолом і в гонках участі не беру. Поїздив я досить, тепер треба направляти свою енергію на інші речі », - говорів Радик Мінтімеровіч.

По всій видимості, душа гонщика не витримала ностальгії за адреналіном ралі, а може, з'явилися й інші причини ...

8. ТАТАРСТАН ЧЕКАЄ «ДЕЛО ЛІКАРІВ»?

Правоохоронні органи готують цілу серію гучних справ, пов'язаних з медициною і охороною здоров'я, повідомив «БІЗНЕС Online» джерело в правоохоронних органах. Нібито економічні поліцейські ще в кінці 2017 року приділили пильну увагу республіканським лікарням, вилучаючи і вивчаючи документацію, включаючи бухгалтерські папери.

Тиждень тому співробітники УЕБ і ПК при МВС по РТ Затримали завідувача відділенням Рентгенохірургічне діагностики та лікування РКБ №2 Айдара Шарафеева. Його підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 290 КК РФ ( «Одержання хабара»), а справа знаходиться в провадженні першого відділу з особливо важливих справ СУ СКР по РТ. За рішенням суду він на два місяці відправлений під домашній арешт. Представник РКБ №2 Ольга Пелепец в бесіді з кореспондентом «БІЗНЕС Online» помітила, що під контролем Шарафеева в роботу колективу лікарні були введені багато видів лікування і його затримання - істотна втрата для клініки.

Незабаром в поле зору правоохоронців потрапила глава бюро №1 медико-соціальної експертизи по РТ Олена Румбешта. Правда, справи з махінаціями навколо «корочок» інваліда - не рідкість. Ще в 2015 році правоохоронці розкрили цілий конвеєр з продажу статусу інваліда, але тоді на лаві підсудних опинилися екс-співробітниця ФКУ «Головне бюро медико-соціальної експертизи по РТ» Оксана Большова і екс-керівниця бюро №12 цієї структури Раїса Гаске. Їх звинувачували в 26 епізодах посередництва у хабарництві і шахрайстві зі збитком в 2,5 млн рублів.

В даному випадку мова йде всього про 80 ​​тис. Рублів. Однак є і друге дно, пояснює залучення інтересу до справи: особистість чоловіка - депутата Держради РТ, ректора КДМУ Олексія Созинова, який неспроста задумався про відставку. Арешт дружини, як вважають наші джерела в правоохоронній сфері, є ударом по ньому. Як кажуть, ректор налаштував проти себе декількох впливових людей - нібито з метою поповнення позабюджетних доходів в КДМУ організували кампанію з видавлювання частини бюджетників на платне навчання. З формальної точки зору не причепишся, але, мабуть, на іспиті «не пощастило» і дітям деяких сильних світу цього. Ось вони і послали «у відповідь привіт». Втім, це лише один з обговорюваних чуток.

9. У Татарстані ЗАМІСТЬ «ТАРТІБА» МОЖНА БУДЕ ПОЧУТИ «ТАРТІП»

Фанір Галімов запускає радіо «Тәртіп FM» Фото: «БІЗНЕС Online» Фанір Галімов запускає радіо «Тәртіп FM» Фото: «БІЗНЕС Online»

Татарська радіостанція «Тәртіп FM», що веде мовлення переважно в ретро-форматі, знову повинна з'явитися в ефірі Татарстану. Тільки почути її можна буде лише на південному сході РТ, в районах, що межують з заходом Башкортостану. Справа в тому, що медіаресурс, закриття якого викликало скандал в Казані, буде транслюватися саме із сусідньої республіки, міста Туймази, близько половини населення якого складають татари. Радіо запускає відомий підприємець, голова всеросійської громадської організації «Татарські села Росії» при ВКТ Фанір Галімов. За його словами, контент програм аналогічний працювала без малого три роки на хвилі 93,5 «Тәртіп FM», яка, як відомо, припинила своє мовлення на початку 2017 го. Єдина відмінність відродженого ресурсу - це абсолютно нова юридична особа: якщо казанська радіостанція була зареєстрована як «Тартіб», з літерою «б» на кінці, то назва башкортостанской пишеться через «п». Ще одне нововведення - тут будуть звучати також башкирські пісні та інформаційні програми російською мовою, такі умови отриманої ліцензії.

Як розповів «БІЗНЕС Online» сам Галімов, старт мовлення в FM-діапазоні - це питання найближчих днів: «У нас все вже готово, але поки з Москви не прийшов документ, що підтверджує радіочастоту. Коли в Казані закривався "Тәртіп FM", один з його засновників - Марат Іблямінов - передав нам за договором всі напрацювання. Приймати передачі можна буде в довколишніх районах РБ, в Татарстані, напевно, в Бавлах, Ютазінском районі. Зараз на радіо працюють два співробітники. Проект некомерційний, соціальний. Про прибуток навіть мови не йде, добре було б вийти на самоокупність ». На відміну від Казані в Туймазах отримати радіочастоту набагато легше: коли мова не йде про великі міста, конкурси за частоту в Москві вигравати не потрібно. Про це говорить директор «Тартіп-Туймази» Ільшат Мірзагаліев: «Спочатку потрібно відкрити ТОВ, зареєструвати його як ЗМІ, потім отримати ліцензію на радіомовлення в Москві, далі подати заяву в" Головний радіочастотний центр "РФ на отримання частоти. Якщо частота є, то туди відправити інформацію про всю наявну апаратуру і отримати постійну ліцензію на радіомовлення. Зараз чекаємо документ "Ліцензія на радіомовлення на певній частоті", який дає дозвіл на початок трансляції радіостанції в ефірі », - повідомив Мірзагаліев« БІЗНЕС Online ».

До речі, у казанського «Тәртіп FM», передачі якого зараз йдуть на хвилях радіо «Болгар», з нового року мовлення зросла вдвічі. Як повідомила редактор РИЗАЛІТ Исмагилова, тепер вони виходять в ефір шість годин на день - з 5:00 до 7:00, з 10:00 до 12:00 і з 16:00 до 18:00.

10. ФЕДЕРАЛЬНА ПОРЯДОК: ХТО МОЖЕ ЗМІНИТИ Мединський, чому Кремль невигідний БОЙКОТ ОЛІМПІАДИ, ЯКОГО ПРИГОВОРА ЧЕКАТИ БІЛИХ

Кінотеатр «Піонер», що належить Олександру Мамуту, показав комедію «Смерть Сталіна», незважаючи на офіційну заборону Мінкульту Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости» Кінотеатр «Піонер», що належить Олександру Мамуту, показав комедію «Смерть Сталіна», незважаючи на офіційну заборону Мінкульту Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости»

Кінотеатр «Піонер», що належить Олександру Мамуту, показав комедію «Смерть Сталіна», незважаючи на офіційну заборону міністерства культури. Спостерігачі розцінюють цей крок як показовий виступ проти Володимира Мединського. При цьому, як пишуть автори популярних Telegram-каналів, інтрига може бути пов'язана з боротьбою за крісло міністра культури в новому складі уряду, на яке давно претендує Мамут і якого пов'язують з групою Аркадія Ротенберга і сім'єю. Крім того, у власника більше 600 кінотеатрів по країні чудові стосунки зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним і мером Москви Сергієм Собяніним м, а також є виходи на куратора внутрішньої політики в АП Сергія Кирієнка. Правда, як відзначають інсайдери, Кирієнко і стоять за ним Ковальчуки не розглядають Мамута як міністр культури. На місце Мединського вони швидше будуть лобіювати депутата Держдуми Олену Ямпільської або голови правління «Союзмультфільму» Юліану Слащову. Серед інших кандидатур, які теж можуть претендувати на місце Мединського, називають віце-спікера Держдуми Петра Толстого, віце-прем'єра уряду Ольгу Голодець і директора Третьяковської галереї Зельфіру Трегулова.

Як зазначає професор МДІМВ Валерій Соловей, Мединському з великою часткою ймовірності доведеться покинути посаду міністра культури. «Головним претендентом з боку Медведєва, який теж з високою часткою ймовірністю збереже пост прем'єра, вважається Наталія Тімакова. І в даному випадку Мамут діє в її інтересах. Але я схильний вважати, що ні у Тімаковою, ні у будь-якого іншого представника проліберальні табору шансів зайняти пост міністра культури немає, оскільки в Росії абсолютно чітко намітився консервативний культурний тренд. Тому міністром культури буде людина консервативних поглядів або вимушений демонструвати таку позицію », - обґрунтував свою точку зору Соловей. Він також зазначив, що Ямпільська вписується в консервативний тренд, але професор не впевнений, що крісло Мединського може зайняти саме вона. Це пов'язано з тим, що після 18 березня відбудеться серйозна зміна диспозицій. У Толстого взагалі мало шансів, оскільки він буде дуже сильним подразником. «Я не можу назвати якусь конкретну фігуру. Думаю, це буде абсолютно несподіваний людина. Але тренд, про який я сказав, очевидний », - резюмував Соловей.

***

У деяких ЗМІ та соціальних мережах з'явилися припущення, що з Кремля почали транслюватися м'які команди все-таки бойкотувати Олімпіаду в корейському Пхенчхані Фото: © Раміль Ситдиков, РІА «Новости» У деяких ЗМІ та соціальних мережах з'явилися припущення, що з Кремля почали транслюватися м'які команди все-таки бойкотувати Олімпіаду в корейському Пхенчхані Фото: © Раміль Ситдиков, РІА «Новости»

Триваючий пресинг щодо «чистих» російських спортсменів, яких МОК усуває від участі в Олімпійських іграх в корейському Пхенчхані привів до того, що в деяких ЗМІ та соціальних мережах з'явилися припущення, що з Кремля почали транслюватися м'які команди все-таки бойкотувати Олімпіаду.

Однак, як розповів «БІЗНЕС Online» політолог Дмитро Орєшкін, в АП остаточна позиція з цього питання ще не сформувалася - головним чином тому, що у кожного рішення є свої витрати. З одного боку, якщо ми їдемо на ОІ, значить, погоджуємося грати за правилами зовнішнього ворожого оточення. В СРСР такого не було. Тому що там понад усе цінувалося ідеологічна єдність. Ось і сьогодні, як зазначає політолог, є велика спокуса скористатися радянською моделлю, коли у відповідь на бойкот Олімпіади-80 в Москві Радянський Союз бойкотував ОІ в Лос-Анджелесі. При цьому він вважає, що всі розмови навколо ОІ штучно роздуті. «Це всього лише спортивні змагання. Але для Путіна і Олімпіада, і чемпіонат світу з футболу - дуже значущі соціокультурні, пропагандистські заходи. Вони, звичайно, важливі і для спортсменів, які чотири роки готуються. І якщо буде прийнято спільне рішення не їхати, деякі зі спортсменів напевно попросять громадянство інших країн. А якщо якась частина спортсменів поїде на ігри всупереч вказівкам, це буде серйозний іміджевий збиток для влади. Тому немає хорошого рішення. І бойкот поганий, і участь », - робить висновок Орєшкін. При цьому він все-таки передбачає, що бойкоту, швидше за все, не буде. Інакше Кремль підставить свій фланг під серйозну атаку з боку своїх же гравців.

Політтехнолог, керівник регіональних програм ЕІСІ Андрій Колядин зазначає, що ситуація навколо ОІ - один із серйозних зовнішньополітичних викликів для Росії. Він також повідомив нашій газеті, що з приводу участі в Олімпіаді є різні думки. «Є люди, які вважають, що ми повинні проявити гордість і не їхати після всіх численних тисків чиновників МОК. Але є й інша точка зору. Тим більше що в нинішніх економічних і політичних умовах будь-якій країні важко жити в ситуації обложеного табору, відсікаючи себе від світової спільноти. Санкції вже і так відсікають Росію від неабиякої частини світових держав. Якщо ж ми ще й самі будемо ізолювати свою країну від участі в великих світових заходах, то через деякий час Росія стане умовним полюсом зла для всіх і з нами будуть боятися співпрацювати », - резюмує Колядин.

***

Держзвинувачення попросило 10 років колонії суворого режиму для екс-губернатора Кіровської області Микити Білих Фото: «БІЗНЕС Online» Держзвинувачення попросило 10 років колонії суворого режиму для екс-губернатора Кіровської області Микити Білих Фото: «БІЗНЕС Online»

Держзвинувачення попросило 10 років колонії суворого режиму для екс-губернатора Кіровської області Микити Білих. Настільки суворий вирок прокурори висувають, незважаючи на захворювання підсудного, через які останні засідання суду відбувалися в СІЗО «Матроська тиша». Одночасно прокуратура на своєму каналі розмістила спеціальне відео про справу Білих, чого раніше не робила. Як пишуть автори популярних Telegram-каналів, там містяться бездоказові твердження, які вже розвалилися в суді, оскільки було переконливо доведено, що Білих ніяких хабарів не брав. Однак очікувати серйозного пом'якшення вироку йому не варто. Найімовірніше, як сьогодні відзначають багато експертів, колишній губернатор Кіровської області отримає стільки ж, скільки і екс-глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв. Колишнього міністра прокурори теж просили відправити за ґрати на 10 років. Але суддя проявила невелика поблажливість, і Улюкаєв отримав термін на 2 роки менше.

Керівник регіональних програм «Фонду розвитку інформаційної політики» Олександр Кинев впевнений, що в період виборчої кампанії чекати ліберального вироку не варто. «Будь-яке послаблення по резонансних справах, які вважаються корупційними, не вписуватиметься в дизайн кампанії. Тема боротьби з корупцією для влади дуже болюча, і якщо можуть бути якісь апеляції і перегляди справ, то тільки після того, як пройдуть вибори », - пояснив кореспонденту« БІЗНЕС Online »Кинев.

Політтехнолог Колядин теж вважає, що Білих отримає суворий вирок. «Я не впевнений, що це буде 10 років, але років 7-8 він отримає запросто. Якщо система береться за вища посадова особа, то доводить все до кінця. Вона ніколи не визнає, що губернатор був заарештований помилково і це була випадковість, - поділився своїми міркуваннями з нашою газетою експерт. - Доказова база, судячи з усього, сформована. І є підстави вважати, що Білих розумів, що у нього лежить в сумочці, ручки якої були пофарбовані спеціальною фарбою ».

1. ТАК ЩО Ж ХОТІВ СКАЗАТИ ПУТІН?
На яку, власне, машину уклали контракт міністерство оборони РФ і Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК)?
Може бути, контракт укладений саме на Ту-160М?
Заходила під час візиту Путіна мова про завантаження здавалося цивільними замовленнями, на які в Казані так сподіваються?
Втім, коли в авіабудуванні рулять юристи, економісти і журналісти, що тут скажеш?
8. ТАТАРСТАН ЧЕКАЄ «ДЕЛО ЛІКАРІВ»?
Новости