• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Українці активно переходять на віддалену роботу: "за" і "проти" (Інфографіка)

 1. Орфографічна помилка в тексті:

9 березня 2016, 8:33 Переглядів: 9 березня 2016, 8:33 Переглядів:  Багато роботодавців бояться відпускати співробітників на удаленку

Багато роботодавців бояться відпускати співробітників на "удаленку". Фото: s elfhacker.ru.

У 2015 році більше 20% українських підприємств використовували працю віддалених співробітників. За рахунок переходу на віддалений режим лише за минулий рік роботодавцям вдалося заощадити 1,7 млрд грн. При цьому вони цінують дистанційних співробітників - 5% з них отримують вищу зарплату в порівнянні з колегами в офісі. Про це свідчать дані дослідження "Бітрікс24" спільно з GFK Ukraine .

Аналітики прогнозують, що вже до 2017 року більше 10% офісних співробітників України будуть працювати віддалено, а за рахунок віртуальних робочих місць роботодавці зможуть економити близько 3 млрд гривень на рік.

Сьогодні проникнення дистанційної зайнятості в Україні становить 21%. В середньому частка дистанційних співробітників серед офісних працівників в Україні склала близько 7%.

Віддалених співробітників переважно наймають в маленькі компанії зі штатом до 10 осіб (37%). Також велика частка середніх компаній від 51 до 250 співробітників в штаті (29%). Найменше віддалених співробітників у великих компаніях зі штатом від 251 людини.

Найменше віддалених співробітників у великих компаніях зі штатом від 251 людини

Основна маса компаній, що використовують віддалених співробітників, зосереджена в Києві (33%). Найбільше віддалених співробітників задіяно в ритейлі, телекомунікаційної галузі, IТ, промислових і будівельних компаніях.

Найбільше віддалених співробітників задіяно в ритейлі, телекомунікаційної галузі, IТ, промислових і будівельних компаніях

Як прогнозують аналітики, в найближчі два роки Україна чекає стрімке зростання дистанційної зайнятості. Вже до 2017 року не менше 35% компаній в країні будуть мати віртуальні робочі місця. Це зростання відбудеться за рахунок підприємств, які ще не використали дистанційний формат роботи, і компаній з частковою віддаленої зайнятістю - 25% і 46% відповідно.

До 2017 року не менше 35% компаній в країні будуть мати віртуальні робочі місця

Частка дистанційних співробітників буде рости за рахунок співробітників відділу фінансів в малому бізнесі, а на середніх і великих підприємствах - IT-відділів, сисадмінів і програмістів. На третьому місці - дистанційний менеджмент. У секторі IT і Телеком очікується максимальне зростання дистанційної зайнятості - до 48%.

Портрет віддаленого співробітника

У 73% опитаних компаній розмір зарплати не залежить від того, в офісі працює співробітник чи ні, а в 5% компаніях дистанційні працівники отримують навіть більше офісних. Однак 10% роботодавців пропонують дистанційним співробітникам менше, ніж стаціонарним, через невпевненість в тому, що весь свій робочий час вони присвячують одному працедавцю.

Однак 10% роботодавців пропонують дистанційним співробітникам менше, ніж стаціонарним, через невпевненість в тому, що весь свій робочий час вони присвячують одному працедавцю

Велика частина вилучених співробітників - професіонали з високою кваліфікацією (58%) і вищою освітою (83%).

Переважно це зрілі люди старше 25 років.

Аналітики виділили основні причини зростання лояльності роботодавців до віддалених співробітникам:

 • професіоналізм і результативність без повсякденного контролю з боку роботодавця;
 • скорочення витрат на оренду, організацію робочого місця, на відрядження та ін .;
 • підвищення продуктивності праці за рахунок можливості роботи без відриву від виробництва під час відряджень, хвороби, виїздів на виробничі об'єкти;
 • розширені можливості для найму;
 • підвищення мобільності та оперативності, можливість більш гнучкого підходу до формування графіка роботи, що призводить до поліпшення якості обслуговування клієнтів.
 • Майже 90% керівників заявили, що віддалені співробітники економічно вигідні. При цьому 14% оцінюють цей ефект як "сильний" і 48% як "середній". Кожен співробітник, який перейшов на віддалену зайнятість і має все необхідне програмне забезпечення, економить компанії близько 17 000 грн в рік.

Основні джерела економії:

 • оснащення робочих місць офісним обладнанням і ПО (близько 10 000 грн на одного співробітника на рік);
 • оренда робочих місць (близько 7200 грн на одного співробітника за рахунок вартість оренди робочого місця (≈ 4 кв.м.) за ставкою близько 150 грн / кв.м.);
 • зниження витрат на оплату праці за рахунок розширення географії найму і оптимізації податків.

Для багатьох роботодавців не так важливо знизити витрати, як знайти постійних виконавців на епізодичні роботи. Цю проблему вирішують віддалені співробітники.

Однак у багатьох керівників є упередження проти дистанційної роботи. Найчастіше вони побоюються порушення інформаційної безпеки компанії. Також їх бентежать труднощі з контролем робочого часу, втрата ефективних комунікацій всередині компанії. Деякі вважають, що є ризик втратити корпоративний дух компанії, культуру і цінності .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українці активно переходять на віддалену роботу:" за "і" проти "(Інфографіка)". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости