• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Україна вперше з 2014 року продемонструвала зниження основних демократичних показників

Правозахисна організація Freedom House випустила чергове, вже 23-е за рахунком, щорічне дослідження «Країни перехідного періоду» ( «Nations in Transit»), де оцінюється рівень розвитку демократичних інститутів в країнах Центральної та Східної Європи, на Балканах і в євразійському регіоні Правозахисна організація Freedom House випустила чергове, вже 23-е за рахунком, щорічне дослідження «Країни перехідного періоду» ( «Nations in Transit»), де оцінюється рівень розвитку демократичних інститутів в країнах Центральної та Східної Європи, на Балканах і в євразійському регіоні.

Про це передає сьогодні «Голос Америки».

«Неліберальна політика стає новою нормою в Європі, - заявив, представляючи доповідь, президент Freedom House Майкл Абрамовіц. - Організовувані урядами наклепницькі кампанії, спрямовані проти груп громадянського суспільства, журналістів і політичної опозиції, були вперше зафіксовані в Росії ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором) і Центральної Азії, але тепер вони стають все більш звичними у всьому регіоні. Ми більше не можемо говорити про те, що ця проблема обмежена територіями однієї або двох країн ».

Фахівці правозахисної організації, запрошені експерти та громадські діячі, які виставляють колишнім соціалістичним країнам рейтинги за шкалою від 1 до 7 (де 1 - це кращий показник розвитку демократичних інститутів, а 7 - найгірший), в опублікованій доповіді відзначають, що в цьому році 19 з 23 країн регіону продемонстрували помітне зниження показників.

За оцінками аналітиків, найбільше зниження рейтингу продемонстрували Угорщина і Польща, при цьому уряд в Будапешті показало «найбільше зниження в історії дослідження Nations in Transit за всіма параметрами».

«... Уряд Віктора Орбана очолило неліберальні сили в Центральній Європі, показавши, що захоплення держави-члена ЄС можливий за допомогою махінацій з виборчою системою, маніпуляцій з держзакупівлями і встановленням контролю над ЗМІ», - йдеться в доповіді.

Масові протести, які відбулися в 2017-18 роках в Словаччині і Румунії, привели до зниження індексів розвитку демократичних інститутів.

У Латвії причиною такого ж падіння основних показників стали скандали, пов'язані з відмиванням грошей у банківському секторі, в Сербії - зосередження влади в руках президента країни Олександра Вучич.

Як відзначають дослідники, вперше з 2014 року зниження основних демократичних показників продемонструвала і Україна, де політики використовували триваючу російську агресію на сході країни для посилення патріотичної риторики і атак на НКО і журналістів.

Автор статті та директор проекту Нейт Шенккан зазначає, що такі держави Євразії, як Україна, Молдова, Грузія, Вірменія та Киргизстан, рухаються в «негативному напрямку» і мають високий ризик перетворитися в авторитарні.

«Вікно фундаментальних реформ в Україні, можливо, і не було закрито, але воно істотно звузилася на тлі політичного опору антикорупційним реформам і серії нападів на неурядові організації та ЗМІ», - говорить він.

В тему:

- Захід в провалі закону про е-декларуванні громадських організацій звинуватив Порошенка - «Голос Америки»

загрузка ...

- США в шоці від рівня корупції в Україні при Порошенко - Американська торгова палата

Заключне місце в списку з 23 держав в цьому році зайняв Туркменістан, який отримав найменші оцінки в шести з семи категорій, за якими оцінювався стан демократичних інститутів в суспільстві. Роки авторитарного, але при цьому непрофесійного держуправління, корупція і надмірні витрати на ініційовані владою «мегапроекти» привели цю країну до повномасштабної економічної кризи.

При цьому три держави - Македонія, Узбекистан і Естонія - продемонстрували зростання позитивних оцінок.

Росія, в свою чергу, також продемонструвала підвищення показників, але тільки негативних. Якщо, наприклад, в 2015 році з 7.0 можливих балів російська влада набрали 6.50, то в 2017 році ця цифра погіршилася до 6.57, а в 2018 - до 6.61 бала.

За оцінкою аналітиків Freedom House, в перебігу 2017 року Головній завданням для російської влади була підготовка до проведення президентських виборів. Автори доповіді відзначають, що «роки невдалого менеджменту в економіці, стагнація, зростання протиріч між формальними і неформальними політичними практиками, а також конфлікти всередині керівництва країни створили невизначеність в тому, що стосується внутрішніх політичних перспектив у 2017 році». Ці проблеми загострилися за рахунок міжнародного тиску і введених США санкцій.

Відповіддю російської влади на ці виклики стало посилення тиску на дисидентів, опозицію і представників ЛГБТ-спільноти. Одночасно для більшості експертів «стало все більш очевидним», що Кремль «не має економічними ресурсами для стабілізації авторитарної системи». Як приклад автори доповіді нагадують про «непомірних» витратах на оборону і безпеку, зростання бюджетного дефіциту в регіонах до 1,5 трлн рублів, що супроводжувався збільшенням регіонального боргу до позначки в 2,14 трлн. рублів.

Нагадаю, в січні цього року у Freedom House заявили , Що проблеми високої корупції в Україні практично зупинили реформи.

Новости