• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Аксьонов потрапив в список на виліт, - джерело в АП

Традиційні осінні заміни губернаторів у цьому році можуть пройти жорсткіше, ніж раніше Традиційні осінні заміни губернаторів у цьому році можуть пройти жорсткіше, ніж раніше.

Як розповіли кілька джерел, Кремль може використовувати корупційні скандали в регіонах для відволікання уваги від обговорення пенсійної реформи.

Губернаторський корпус останнім часом редагують два рази в рік, ранньою весною і восени, після єдиного дня голосування. Це явище, коли протягом кількох тижнів у відставку йде відразу кілька губернаторів, в соцмережах отримало назву "губернаторопад".

Цього разу "губернаторопад" будуть подавати не як процес оновлення регіональної влади, а як її очищення. Можливі навіть кримінальні справи проти діючих керівників регіонів, розповідає співрозмовник Znak.com, близьке до адміністрації президента. За його словами, порядком боротьби з марнотратством і корупцією в губернаторському корпусі будуть намагатися перебивати протести проти пенсійної реформи. У Кремлі очікують, що пік протестів припаде на осінь, коли закінчиться чемпіонат світу з футболу, а росіяни повернуться з відпусток і з дач.

Під загрозою відставок знаходяться в першу чергу губернатори-старожили, що працюють на посаді два і більше термінів: Марина Ковтун (Мурманська область), Олег Корольов (Липецька область), Олександр Михайлов (Курська область), Рустем Хамітов (Башкортостан), Олександр Жилкін (Астраханська область), Георгій Полтавченко (Санкт-Петербург), Сергій Аксьонов (Крим), Рашид Темрезов (Карачаєво-Черкесія).

Перемикання порядку - це поширений в російській політиці прийом, який використовується в самих різних варіантах. Наприклад, в дні, коли Держдума приймає якийсь резонансний законопроект, зазвичай приймається ще кілька важливих законопроектів, на які мало хто звертає уваги, так як всі зосереджені на більш одіозною ініціативою. Наприклад, в день прийняття "закону Діми Яковлєва" про заборону американського усиновлення Держдума приймала поправки в закон «Про освіту», якими ввела обов'язкові уроки світської етики або релігійного виховання, а також зафіксувала введення системи платних "додаткових освітніх послуг".

Керівник регіональних програм Фонду розвитку інформаційної політики Олександр Кинев вважає, що переключити негативну повістку з пенсійного віку на губернаторів не вийде, тому що глави регіонів останні роки демонстрували свою повну залежність від Кремля, так що вони не сприймаються громадянами як окремий суб'єкт.

"Все губернаторські виборчі кампанії останніх років будувалися за однаковою схемою: зустріч з першою особою - цитата [слів із зустрічі з президентом] - висування. Якщо подивитися на стенограми партійних конференцій, то т.в.о. губернаторів на них дякують перш за все не делегатів з'їзду, а президента за виявлену довіру. Якби у губернаторів було власне обличчя, то на них можна було б переводити негатив, але вони давно перестали бути суб'єктами і особистостями. Ми бачимо, що на виборах регулярно губернатори-важковаговики і маловідомі призначенці отримують приблизно однакові відсотки - значить, особистість втратила будь-яку роль. Тому, думаю, спроби переведення стрілок нічого не дадуть і тільки погіршать ситуацію ", - говорить Кинев.

Він зазначає, що в разі жорстких зачисток регіональної вертикалі - як, наприклад, сталося в Комі або на Сахаліні - нова система управління регіоном на місці старої не будується, тому що люди "просто бояться керувати". "Мені здається, в нинішній ситуації владі варто було б вести більш тонку роботу, вибудовувати конкуренцію різних дискурсів, коли різні групи боролися б між собою, а влада виглядала помірним модератором", - вважає Кинев.

Розповісти про цю новину

Новости