• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Стандарт ISO / IEC 17025 знаходиться на завершальній стадії перегляду

За останні роки стандарт ISO / IEC 17025, Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій, став міжнародним еталоном для проведення випробувань, а також для калібрувальних лабораторій, які надають більш достовірні і надійні результати. Міжнародний стандарт, опублікований спільно з ISO та ІЕС (Міжнародної електротехнічної комісією), містить вимоги, що дозволяють лабораторіям розширити свої можливості з надання надійних результатів.

Проте, лабораторні умови кардинально змінилися з моменту публікації стандарту, що призвело до прийняття рішення про перегляд даного стандарту і інтеграції істотних змін. Стів Сідней (Steve Sidney), один з керівників робочої групи, що займається переглядом стандарту, пояснює: «Остання версія стандарту ISO / IEC 17025 була опублікована в 2005 році. З тих пір ринкові умови змінилися, і ми зрозуміли, що необхідно внести певні зміни до цього стандарт ».

Херіберт Шорн (Heribert Schorn), керівник робочої групи, яка також бере участь в Системі з оцінки відповідності електротехнічного обладнання та компонентів (IECEE), також додає: «Нам було необхідно провести роботи по перегляду даного стандарту для того, щоб врахувати всі технічні зміни і розробки і розробки в тому числі в області інформаційних технологій, які відбулися в промисловості з 2005 року. Стандарт також бере до уваги нову версію стандарту ISO 9001 ».

Даний стандарт являє величезне значення для Співтовариства з оцінки відповідності МЕК оскільки він викладає основні вимоги для проведення випробувань в рамках схем і програм з оцінки відповідності, що діють в рамках систем з оцінки відповідності, таких як IECEE, IECEx, IECQ і IECRE.

Роботи з перегляду даного стандарту почався в лютому 2015 року та проводилась спільно з Міжнародною спільнотою з акредитації
(ILAC) та з Південно-Африканським бюро стандартів (SABS). SABS також є членом ІСО та виступає приймаючою стороною для Національного комітету МЕК. Процес перегляду даного стандарту тільки що досяг стадії Остаточного проекту міжнародного стандарту (FDIS), що є останнім етапом до моменту опублікування документа.

За останні роки стандарт ISO / IEC 17025, Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій, став міжнародним еталоном для проведення випробувань, а також для калібрувальних лабораторій, які надають більш достовірні і надійні результати

Давайте прослухаємо інтерв'ю Стіва Сіднея, в якому він детально розповідає про основні зміни в стандарті ISO / IEC 17025

Перегляд стандарту ISO / IEC 17025 враховує діяльність і нові способи функціонування лабораторій на сьогоднішній день. З основними змінами стандарту ви можете ознайомитися нижче:

  • Процесний підхід відповідає більш новими стандартами, наприклад, таким як ISO 9001 (системи менеджменту якості), ISO 15189 (якість медичних лабораторій), а також ISO / IEC 17021-1 (вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію систем менеджменту). Особлива увага даний стандарт приділяє результатами процесу, а не докладного опису його основних завдань і кроків.
  • Приділяючи велике значення інформаційних технологій, даний стандарт визнає використання комп'ютерних систем, електронних записів, підготовку електронних результатів і звітів. Сучасні лабораторії на сьогоднішній день працюють з інформаційними та комунікаційними технологіями. Саме з цієї причини робоча група прийняла рішення про включення ще одного розділу з даної тематики в даний переглянутий стандарт.
  • Нова версія стандарту включає також главу по ризик-орієнтованого мислення і описує загальні характеристики з новою версією стандарту ISO 9001: 2015-го, Системи менеджменту якості-Вимоги.
  • Також була вдосконалена термінологія для того, щоб йти в ногу з сучасним світом, а також зважаючи на той факт, що в даний час перевага віддається електронних версій документів ніж документам на паперовому носії. Даними прикладами є зміна Міжнародного словника по термінології (VIM), а також відповідність з термінологією ISO / IEC, яка володіє набором загальних понять і визначень для всіх стандартів, присвячених оцінці відповідності.
  • Також була прийнята нова структура для того, щоб об'єднати даний стандарт з уже існуючими стандартами ISO / IEC з оцінки відповідності, такими як серія стандартів ISO / IEC 17000 з оцінки відповідності.
  • Область застосування даного стандарту також була переглянута для того, щоб повною мірою охопити всі види діяльності лабораторій, включаючи проведення випробувань, калібрування і відбору проб, пов'язаних з цим процесом калібрування і проведенням випробувань.

Застосування стандарту ISO / IEC 17025 сприяє зміцненню співробітництва між лабораторіями та іншими органами. Він також допомагає в обміні інформацією і досвідом, а також допомагає в гармонізації стандартів і процедур, як пояснює Уоррен Меркель (Warren Merkel), інший керівник робочої групи: «ISO / IEC 17025 багато в чому впливає на результати, отримані лабораторіями. Стандарт вимагає, щоб дані лабораторії відповідали критеріям компетентності їх персоналу, калібрування і обслуговування свого обладнання, а також загальним процесам, які вони використовують для отримання інформації. Він також вимагає, щоб лабораторії функціонували таким чином, щоб їх діяльність завжди перебувала під контролем, і щоб інформація, надана ними, була надійною і достовірною ». Результати, отримані з лабораторій, які відповідають даним стандартом, отримують більш широке визнання в різних країнах.

Розроблений спільно з ISO та ІЕС в Комітеті ІСО з оцінки відповідності (CASCO), нова версія стандарту ISO / IEC 17025 замінить документ 2005 року.

Новости