• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Помилки тренерів обходяться дорого

Хороший бізнес-тренер - це завжди хороший психолог

Як збільшити продажі в несезон, підвищити відповідальність співробітників за результат, а керівнику удосконалити управлінські навички? Відповіді на ці та інші питання приватні підприємці та підприємства прагнуть отримати у тренінгових компаній, розраховуючи, що бізнес-тренери допоможуть знайти потрібне рішення.

Яким би не був тренінг - відкритим (для всіх бажаючих) або корпоративним (тільки для співробітників) - його ефективність залежить від кваліфікації тренера і від того, скільки часу відводиться на теоретичну і практичну частину. Теорії хочуть менше, практики - більше: люди не прагнуть слухати лекції, а хто хоче скоріше отримати конкретні інструменти, освоїти необхідні навички і навчитися застосовувати їх на практиці.

Хороший бізнес-тренер - це завжди хороший психолог, талановитий комунікатор і оратор, вміє донести інформацію до кожної людини, що сидить в аудиторії, "зарядити" і надихнути аудиторію. Крім того, він повинен добре вникнути в нюанси бізнесу і культури клієнта, щоб сформувати оптимальний бізнес-кейс - спеціально підготовлений навчальний матеріал, який відображає проблемну бізнес-ситуацію і пропонує варіанти рішень.

Від теорії до практики

Втім, бувають випадки, коли сертифікований тренер, який виставляє досить високу плату за навчання, на практиці виявляється нездатним ефективно працювати з аудиторією.

Ганні Вишняковій, начальнику управління по роботі з персоналом компанії "Лемтранс", довелося свого часу зіткнутися з тим, що запрошений на підприємство тренер не виправдав очікувань.

"Наша компанія втратила гроші, сплативши такому тренеру послуги, потім довелося наймати нового тренера, повторно навчати персонал. Але головне - було упущено час", - розповідає Анна.

За свідченням учасників ринку консалтингових послуг, з усіх діючих в Україні тренінгових фірм і індивідуально практикуючих тренерів необхідним критеріям якості відповідають не більше 40%. Цей відсоток від року до року зменшується, оскільки в Україні зростає кількість компаній, які прагнуть надавати тренінгові послуги. Найчастіше їх якість далеко від ідеалу. Ця тенденція дуже негативна, тому фахівці рекомендують при виборі тренера, крім вивчення рекомендацій і списку клієнтів, переглянути відеозапис його тренінгу, а також вивчити відгуки про нього на незалежних професійних форумах.

Крім того, бажано, щоб тренер пройшов акредитацію у компетентного журі, що складається з гуру ринку консалтингових послуг.

Від кількості до якості

Проект по Акредитації бізнес-тренерів вже третій рік поспіль організовує Академія ДТЕК. Поки це єдиний проект такого роду і всеукраїнського масштабу, який дає можливість відсіяти недостатньо професійних тренерів і виявити дійсно успішних.

За словами Тетяни Шерман, керівника департаменту по роботі із зовнішнім ринком Академії, ідея створення проекту народилася кілька років тому, коли стало зрозуміло, що в Україні працює величезна кількість тренерів, які вважають себе експертами в багатьох областях тренінгової діяльності.

"До сьогоднішнього дня не було чіткого уявлення про кваліфікацію подібних експертів, не кажучи вже про їх компетенції. Велика кількість помилкових клієнтів знаходилося в послужному списках бізнес-тренерів", - зазначає Тетяна.

Проект Академії ДТЕК, дає можливість оцінити майстерність бізнес-тренерів за чіткими критеріями, серед яких - новизна формату, закоханість у свою тему, практичність і застосовність методики навчання на практиці та ін.

Учасників оцінюють директора з управління персоналом і керівники відділів з навчання більше 30 найбільших компаній України, серед яких FozzyGroup, Lifecell, Comfy, Київстар, Метінвест, UniCreditBank, Arzinger, Forward Bank, СТБ, Конті , JTI, Ферреро, ІМК, Лемтранc, Укртелеком, Дарниця та інші.

"Бізнесу потрібні якісні послуги, нестандартні підходи, інноваційні рішення, нові продукти, і за ці знання керівники готові платити. При цьому всі вони хочуть гарантованого якісного результату. Проект Академії ДТЕК покликаний бути цим гарантом якості: якщо бізнес-консультант отримав нашу акредитацію, то ви можете бути впевнені у високому рівні консалтингових послуг, які вам будуть надані ", - розповідає Тетяна Шерман.

У цьому році на проект Академії ДТЕК були подані 134 заявки з усієї України, з них до акредитації було допущено 29 тренерів. І тільки 15 тренерів пройшли всі етапи відбору.

У процесі конкурсу учасники презентували і захищали свої навчальні програми. Переможці відразу ж отримали шанс на підписання контракту з великими компаніями.

"Акредитація тренінгових компаній - це унікальний захід, який об'єднує кілька цілей: по-перше, сприяє якісному розвитку ринку тренінгових послуг та виявлення професіоналів, по-друге, дає можливість представникам бізнесу подивитися і відібрати тренерів в стислі терміни, можливість самим тренерам показати свої сильні боку. Завдяки акредитації відтепер наша компанія системно щорічно будує план навчання персоналу і вибирає дійсно кращих провайдерів (тренерів) ", - говорить Віра Тамко, директор про персоналу компанії Arzinger, яка входить в журі конкурсу.

"Ідеальним тренером ми бачимо дуже захопленого і компетентного в своїй темі людини. Дуже важлива якість подачі матеріалу, його свіжість і актуальність, вміння працювати з аудиторією. Ми також окремо виділяємо специфіку презентації, оскільки вона повинна бути максимально прив'язана до бізнесу, який веде компанія - замовник тренінгових послуг ", - коментує директор з персоналу Comfy Марина Майор.

На думку членів журі, такі проекти, як Акредитація тренінгових компаній Академії ДТЕК, підвищує якість і конкурентоспроможність товарів і послуг на тренінговому ринку. Академія, як ініціатор цього проекту, вже в наступному році планує розширити і спектр тем, що викладаються, і географічну зону покриття.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Новости