• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Міжнародний день акредитації - свято 9 червня, поняття і види акредитації

 1. Інформація про свято Міжнародний день акредитації
 2. Поняття і види акредитації
 3. Проблеми в сфері

Що б ми не робили: купували медикаменти в аптечному пункті або відправлялися здобувати вищу освіту в ВНЗ - нам важливо знати, наскільки надані послуги та придбані нами товари відповідають якомусь стандарту якості, встановленим державою. Переконатися в правильності власного вибору допомагає наявність у компанії визначених документів: сертифіката і ліцензії. Але є ще одна дуже важлива папір, що підтверджує компетентність органу, фірми, вищого навчального закладу та інших установ - атестат або свідоцтво про акредитацію. Це своєрідна перепустка, «зелене світло» всім тим, хто вирішив звернутися до послуг тієї чи іншої організації. 9 червня в світі відзначають незвичайну подію - Міжнародний день акредитації.


Зміст статті:


Інформація про свято Міжнародний день акредитації

International Accreditation Day - таке загальноприйнята назва урочистого заходу, який демонструє важливість процесу і результатів акредитації, а також діяльності працівників по її проведенню. Міжнародний день акредитації з'явився завдяки пропозиції двох організацій: Міжнародного Форуму з Акредитації (скорочено IAF) та Міжнародного співробітництва з акредитації лабораторій (ILAC). Датою професійного дня є 9 червня 2008 року, безпосередньо ж установа його припав на жовтень 2007 року: в найбільшому австралійському місті Сіднеї представники ILAC і IAF поставили свої підписи під резолюцією спільної Генеральної Асамблеї.


Дані організації виробляють присудження статусу довіри конкретним установам, а саме - випробувальних лабораторій. З цієї причини Міжнародний день акредитації є в першу чергу визнанням професійних заслуг працівників з проведення акредитації озвучених вище об'єднань, а вже потім - всіх інших. Свято Міжнародний день акредитації переслідує по суті три головні цілі:

 • Акцентувати увагу світової спільноти на значній ролі акредитації у формуванні зв'язків меду споживачем і виробником;
 • Продемонструвати оточуючим, особливо владі, всю серйозність і відповідальність праці фахівців, що займаються процедурою акредитації;
 • Нагадати про наявні проблеми в цій сфері, які потребують вирішення.

Ініціатори Міжнародного дня акредитації є досить великими об'єднаннями. Наприклад, ILAC існує вже близько трьох десятків років, і сьогодні збирає за круглим столом представників з більш ніж шістдесяти держав. Від ділового співробітництва вони отримують вигідне розширення торгових зв'язків за кордоном.

Поняття і види акредитації

Термін «акредитація» походить від латинського слова «accredo», що в перекладі на російську мову означає «довіряти». Таким чином, акредитацію можна охарактеризувати як процес виявлення відповідності або невідповідності якості послуг, що надаються і реалізованих товарів заявленому рівню, продиктованим державним стандартом. Дану процедуру проводити просто необхідно, адже клієнти, покупці зачату не володіють специфічними знаннями, достатніми для того, щоб визначити ступінь компетентності або непрофесіоналізму співробітників організації. Атестат акредитації видається лише тим установам, яким можна довіряти, не боячись обману.


Всього розрізняють два види акредитації - приватну і державну. Навряд чи варто говорити про те, що друга набагато надійніше і швидше в особі споживача знайде відгук. Але цей процес ділять також за типом аккредітіруемих об'єкта. Крім уже згаданих випробувальних лабораторій, йому абсолютно добровільно піддаються вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, калібрувальні та медичні лабораторії, органи з сертифікації.

Особливий інтерес для нас з вами, звичайних громадян Росії, представляють нюанси процедури акредитації ВНЗ, так як з даним видом установ ми стикаємося в житті частіше, ніж з іншими учасниками списку. Як правило, будь-який поважає себе вищий навчальний заклад вирішується на державну акредитацію, тому що тільки вона здатна насправді викликати довіру у розсудливої ​​людини, потенційного абітурієнта. Сама процедура проводиться для підтвердження статусу установи за двома головними параметрами: безпосередньо типу і різновиду ВНЗ (інститут, академія, університет). До додаткових критеріям перевірки відносяться рівень відповідності змісту освітніх програм конкретного предмета, якості процесу підготовки студентів федеральним державним стандартам.


Всі ВНЗ, які успішно пройшли державну акредитацію, можуть порадувати своїх вихованців - як новачків, так і учнів - різними пільгами. Це і відстрочка від призову в армію для студентів чоловічої статі, і бюджетні місця для частини абітурієнтів під час вступу, і найважливіше, заради чого, власне, і йдуть люди в інститут - отримання після закінчення навчання диплома державного зразка. Даний документ є квитком в доросле життя, надаючи право працювати за фахом.

Але так відбувається в нашій країні. За кордоном же в основному установи віддають перевагу некомерційної акредитації, причому незалежно від виду організації. На вітчизняних теренах процес знаходиться під контролем РОСА - Російської системи акредитації, що складається з безлічі відгалужень, безпосередньо виробляють процедуру акредитації.


Проблеми в сфері

Міжнародний день акредитації - привід поговорити про проблеми в даній сфері.

Буквально трохи більше року тому керівництво Міністерства економічного розвитку визнало необхідність істотних доробок і нововведень в нинішню систему російської акредитації. У числі першочергових проблем, що потребують вирішення, були названі:

 • максимальне зближення з системою акредитації ЄС;
 • гармонізація законодавчої бази країн, що входять до Митного союзу;
 • сприяння в удосконаленні російської акредитації та її основних принципів з метою відповідності їх всесвітнім стандартам;
 • необхідність перегляду правових норм, що виражають вимоги до проведення процедури присудження органу, лабораторії та іншим організаціям статусу довіри.

Якщо буде прийнятий відповідний законопроект, що вже входить в найближчі плани Мінекономрозвитку, то можна сподіватися на поліпшення ситуації із зовнішньою торгівлею і формування єдиної політики в сфері російської акредитації.

Даруйте в Міжнародний день акредитації фахівцям, які виробляють процес перевірки відповідності або невідповідності діяльності установи державним стандартам якості, свої найкращі вітання і теплі посмішки. Їх робота вимагає серйозної віддачі і напруги - нехай хоча б в цей святковий літній день працівники специфічною області відчують підтримку громадськості.

Ми вітаємо винуватців торжества з їх святом 9 червня, з нагоди Міжнародного дня акредитації!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 9 червня , Міжнародний день акредитації

Новости