• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів | InvestFuture

 1. Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів Що таке звичайні акції на...
 2. Прибуток на звичайну акцію
 3. Виплата дивідендів по основним акціям
 4. Права власників звичайних акцій
 5. Ціна звичайної акції
 6. Класи і групи звичайних акцій
 7. «Блакитні фішки»
 8. найдохідніші акції
 9. Акції зростання
 10. Акції вартості
 11. циклічні акції
 12. захисні акції
 13. спекулятивні акції
 14. копійчані акції
 15. Акції іноземних компаній
 16. Обмеження по простих акціях
 17. Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів
 18. Звичайна акція є цінним папером
 19. Прибуток на звичайну акцію
 20. Виплата дивідендів по основним акціям
 21. Права власників звичайних акцій
 22. Ціна звичайної акції
 23. Класи і групи звичайних акцій
 24. «Блакитні фішки»
 25. найдохідніші акції
 26. Акції зростання
 27. Акції вартості
 28. циклічні акції
 29. захисні акції
 30. спекулятивні акції
 31. копійчані акції
 32. Акції іноземних компаній
 33. Обмеження по простих акціях
 34. Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів
 35. Звичайна акція є цінним папером
 36. Прибуток на звичайну акцію
 37. Виплата дивідендів по основним акціям
 38. Права власників звичайних акцій
 39. Ціна звичайної акції
 40. Класи і групи звичайних акцій
 41. «Блакитні фішки»
 42. найдохідніші акції
 43. Акції зростання
 44. Акції вартості
 45. циклічні акції
 46. захисні акції
 47. спекулятивні акції
 48. копійчані акції
 49. Акції іноземних компаній
 50. Обмеження по простих акціях

Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів

Що таке звичайні акції на фондовому ринку? Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів? Що таке прибуток на звичайну акцію? Які права цей вид цінних паперів надає інвестору? Відповіді на ці питання ви знайдете в матеріалі InvestFuture.

Звичайна акція є цінним папером

Звичайні акції ( "обичке", прості акції) - випускаються акціонерним товариством цінних паперів, що дозволяють їх власникові володіти часткою в компанії-емітента, брати участь в голосуваннях на загальних зборах акціонерного товариства , А також розраховувати на отримання дивідендів .

Звичайні акції - найбільш популярні і затребувані активи на будь-який фондовій біржі світу. На вітчизняному фондовому ринку звичайні акції можна придбати на Московської біржі .

Вартість звичайних акцій на біржових торгах, як правило, вище ціни привілейованих акцій

Акції випускають тоді, коли компанія хоче залучити нові інвестиції. Тоді організація стає акціонерним товариством і продає кілька простих акцій. Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції.

Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції

Звичайна акція АТ "Трикотаж", 1993 г.

Прибуток на звичайну акцію

Важливий фінансовий показник, що характеризує стан акціонерного товариства, розраховується з чистого прибутку емітента, яку можна розподіляти в якості дивідендів, до числа випущених за рік акцій.

За прибутком на акцію судять про інвестиційну привабливість акціонерного товариства

Акції великих емітентів, які відрізняє висока ліквідність, низька волатильність, великий обсяг торгів, називають «Блакитними фішками» .

Виплата дивідендів по основним акціям

Особливість дивідендів по звичайних акціях в тому, що вони сплачуються останніми: після оплати операційних витрат, податків, погашення відсотків по кредитах, і навіть після всіх виплат за привілейованими акціями.

Розмір дивідендів по звичайних акціях не фіксований. Компанія може і зовсім не виплатити дивіденди за "обичке" за певний період

Суму виплат стверджують на раді директорів. Розмір дивідендів залежить від доходів компанії протягом року, тому дивідендний дохід за такими акціями не є гарантованим.

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Права власників звичайних акцій

Крім отримання дивідендів, власники звичайних акцій маю право:

 • отримувати всю інформацію про діяльність компанії;
 • голосувати на річних зборах акціонерів;
 • в будь-який час продати акції, в тому числі через інтернет;
 • купувати акції іншого емітента, якщо умови попереднього перестали задовольняти.

Крім того, якщо трапляється ліквідація компанії, власники звичайних акцій можуть претендувати на частину майна компанії, яке залишиться після погашення всіх інших заборгованостей акціонерного товариства.

Ціна звичайної акції

Важливо розділяти поняття "номінальна" і "ринкова" ціна звичайної акції.

Номінальна ціна - сума, зазначена на самій акції і що означає ту частину статутного фонду компанії, яка припадає на одну акцію. Пропорційно до цієї частки виплачуються дивіденди.

Ринкова ціна - це курс акції на фондовій біржі, та сума, за яку актив продають і купують. Твір ринкової ціни і числа розміщених акцій дає значення капіталізації компанії.

Подивитися котирування і графіки акцій ММВБ онлайн

Класи і групи звичайних акцій

 1. Цінні папери класу «А» випускаються для засновників компанії. Вони дають своїм власникам можливість отримання привілеїв - більшу кількість голосів, вище дивіденди та ін.
 2. Цінні папери класу «Б» призначені для широкого кола інвесторів.
 3. Цільові цінні папери прив'язані до певної сфери діяльності компанії. Це відгалуження виробництва отримує деяку фінансову незалежність, але зберігає підтримку головної компанії. Вигода емітента в такому випадку буде полягати в податкових пільгах.

Вартість активів постійно змінюється в залежності від того, що відбувається з емітентом. Тому цінні папери розрізняються стабільністю, дивідендами і рівнем ризиків. За цими параметрами їх можна умовно розділити на кілька груп.

«Блакитні фішки»

Надійні акції компаній-лідерів галузі, характеризуються тривалим розвитком і стійким фінансовим становищем, регулярними виплатами дивідендів. «Блакитні фішки» коштують досить дорого, при цьому їх ціна досить стійка і рідко значно змінюється. Вони враховуються при складанні біржових індексів (Dow Jones, S & P500, індекс ММВБ). В інвестиційному портфелі такі папери не гарантують великого прибутку, але швидше за все виплати будуть стабільними і регулярними. В період економічної кризи такі акції найбільш стійкі.

найдохідніші акції

Характеризуються високими дивідендами. Емітують їх, як правило, молоді, що розвиваються, але вже досить солідні і стабільні компанії. Ціна такої акції може бути невисокою в порівнянні з паперами «блакитних фішок», однак прибуток вони можуть принести істотну, оскільки компанії готові платити хороші дивіденди.

Акції зростання

Акції зростання - такі цінні папери, ціна яких, за прогнозами інвесторів, повинна буде рости. Ці активи можуть бути недооціненими і існує ймовірність, що їх вартість підніметься.

Акції вартості

У випадку з цими паперами говорять про переоціненість активу. Така ситуація може скластися через значне падіння темпів продажів, форс-мажорів на виробництві і т.д. Такі акції цікаві тим, хто розраховує на довгострокові інвестиції і сподівається на зростання вартості акцій в майбутньому.

циклічні акції

Ціна цих паперів коливається в залежності від макроекономічної ситуації на ринку. У період зростання економіки спостерігається позитивна динаміка котирувань циклічних акцій, і, навпаки, при уповільненні темпів розвитку економіки вартість активів буде опускатися. Зазвичай до якого типу акцій належать цінні папери будівельних фірм і автовиробників.

захисні акції

Акції, вартість яких, навпаки, практично не залежить від стану економіки. Зазвичай це папери компаній зі сфери фармацевтики і виробництва харчових продуктів.

спекулятивні акції

Найбільш ризикові, але потенційно високоприбуткові цінні папери. Часто це папери нових, тільки що виходять на ринок компаній.

копійчані акції

Цінні папери малоліквідних компаній. Вони торгуються на позабіржових ринках за низькою, спекулятивною ціною. Це активи з низькою ліквідністю і великим спредом.

Акції іноземних компаній

Даний тип паперів - привабливий актив для російських інвесторів, що дозволяє їм диверсифікувати свій інвестиційний портфель.

Обмеження по простих акціях

Компанія може самостійно встановлювати обмеження щодо своїх акцій:

 1. Неголосуючі акції - власник цих цінних паперів не може голосувати на зборах акціонерів. Відмінність від привілейованих акцій в тому, що при ліквідації або банкрутстві компанії власник одержить свої кошти в останню чергу.
 2. Підлеглі акції - дають право голосу в меншій мірі, ніж звичайні акції іншого типу.
 3. З обмеженим правом голосу - держатель таких акцій отримає право голосу, коли буде володіти встановленим емітентом числом акцій.

Читайте також: Як купити акції фізичній особі на біржі?

Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів

Що таке звичайні акції на фондовому ринку? Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів? Що таке прибуток на звичайну акцію? Які права цей вид цінних паперів надає інвестору? Відповіді на ці питання ви знайдете в матеріалі InvestFuture.

Звичайна акція є цінним папером

Звичайні акції ( "обичке", прості акції) - випускаються акціонерним товариством цінних паперів, що дозволяють їх власникові володіти часткою в компанії-емітента, брати участь в голосуваннях на загальних зборах акціонерного товариства , А також розраховувати на отримання дивідендів .

Звичайні акції - найбільш популярні і затребувані активи на будь-який фондовій біржі світу. На вітчизняному фондовому ринку звичайні акції можна придбати на Московської біржі .

Вартість звичайних акцій на біржових торгах, як правило, вище ціни привілейованих акцій

Акції випускають тоді, коли компанія хоче залучити нові інвестиції. Тоді організація стає акціонерним товариством і продає кілька простих акцій. Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції.

Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції

Звичайна акція АТ "Трикотаж", 1993 г.

Прибуток на звичайну акцію

Важливий фінансовий показник, що характеризує стан акціонерного товариства, розраховується з чистого прибутку емітента, яку можна розподіляти в якості дивідендів, до числа випущених за рік акцій.

За прибутком на акцію судять про інвестиційну привабливість акціонерного товариства

Акції великих емітентів, які відрізняє висока ліквідність, низька волатильність, великий обсяг торгів, називають «Блакитними фішками» .

Виплата дивідендів по основним акціям

Особливість дивідендів по звичайних акціях в тому, що вони сплачуються останніми: після оплати операційних витрат, податків, погашення відсотків по кредитах, і навіть після всіх виплат за привілейованими акціями.

Розмір дивідендів по звичайних акціях не фіксований. Компанія може і зовсім не виплатити дивіденди за "обичке" за певний період

Суму виплат стверджують на раді директорів. Розмір дивідендів залежить від доходів компанії протягом року, тому дивідендний дохід за такими акціями не є гарантованим.

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Права власників звичайних акцій

Крім отримання дивідендів, власники звичайних акцій маю право:

 • отримувати всю інформацію про діяльність компанії;
 • голосувати на річних зборах акціонерів;
 • в будь-який час продати акції, в тому числі через інтернет;
 • купувати акції іншого емітента, якщо умови попереднього перестали задовольняти.

Крім того, якщо трапляється ліквідація компанії, власники звичайних акцій можуть претендувати на частину майна компанії, яке залишиться після погашення всіх інших заборгованостей акціонерного товариства.

Ціна звичайної акції

Важливо розділяти поняття "номінальна" і "ринкова" ціна звичайної акції.

Номінальна ціна - сума, зазначена на самій акції і що означає ту частину статутного фонду компанії, яка припадає на одну акцію. Пропорційно до цієї частки виплачуються дивіденди.

Ринкова ціна - це курс акції на фондовій біржі, та сума, за яку актив продають і купують. Твір ринкової ціни і числа розміщених акцій дає значення капіталізації компанії.

Подивитися котирування і графіки акцій ММВБ онлайн

Класи і групи звичайних акцій

 1. Цінні папери класу «А» випускаються для засновників компанії. Вони дають своїм власникам можливість отримання привілеїв - більшу кількість голосів, вище дивіденди та ін.
 2. Цінні папери класу «Б» призначені для широкого кола інвесторів.
 3. Цільові цінні папери прив'язані до певної сфери діяльності компанії. Це відгалуження виробництва отримує деяку фінансову незалежність, але зберігає підтримку головної компанії. Вигода емітента в такому випадку буде полягати в податкових пільгах.

Вартість активів постійно змінюється в залежності від того, що відбувається з емітентом. Тому цінні папери розрізняються стабільністю, дивідендами і рівнем ризиків. За цими параметрами їх можна умовно розділити на кілька груп.

«Блакитні фішки»

Надійні акції компаній-лідерів галузі, характеризуються тривалим розвитком і стійким фінансовим становищем, регулярними виплатами дивідендів. «Блакитні фішки» коштують досить дорого, при цьому їх ціна досить стійка і рідко значно змінюється. Вони враховуються при складанні біржових індексів (Dow Jones, S & P500, індекс ММВБ). В інвестиційному портфелі такі папери не гарантують великого прибутку, але швидше за все виплати будуть стабільними і регулярними. В період економічної кризи такі акції найбільш стійкі.

найдохідніші акції

Характеризуються високими дивідендами. Емітують їх, як правило, молоді, що розвиваються, але вже досить солідні і стабільні компанії. Ціна такої акції може бути невисокою в порівнянні з паперами «блакитних фішок», однак прибуток вони можуть принести істотну, оскільки компанії готові платити хороші дивіденди.

Акції зростання

Акції зростання - такі цінні папери, ціна яких, за прогнозами інвесторів, повинна буде рости. Ці активи можуть бути недооціненими і існує ймовірність, що їх вартість підніметься.

Акції вартості

У випадку з цими паперами говорять про переоціненість активу. Така ситуація може скластися через значне падіння темпів продажів, форс-мажорів на виробництві і т.д. Такі акції цікаві тим, хто розраховує на довгострокові інвестиції і сподівається на зростання вартості акцій в майбутньому.

циклічні акції

Ціна цих паперів коливається в залежності від макроекономічної ситуації на ринку. У період зростання економіки спостерігається позитивна динаміка котирувань циклічних акцій, і, навпаки, при уповільненні темпів розвитку економіки вартість активів буде опускатися. Зазвичай до якого типу акцій належать цінні папери будівельних фірм і автовиробників.

захисні акції

Акції, вартість яких, навпаки, практично не залежить від стану економіки. Зазвичай це папери компаній зі сфери фармацевтики і виробництва харчових продуктів.

спекулятивні акції

Найбільш ризикові, але потенційно високоприбуткові цінні папери. Часто це папери нових, тільки що виходять на ринок компаній.

копійчані акції

Цінні папери малоліквідних компаній. Вони торгуються на позабіржових ринках за низькою, спекулятивною ціною. Це активи з низькою ліквідністю і великим спредом.

Акції іноземних компаній

Даний тип паперів - привабливий актив для російських інвесторів, що дозволяє їм диверсифікувати свій інвестиційний портфель.

Обмеження по простих акціях

Компанія може самостійно встановлювати обмеження щодо своїх акцій:

 1. Неголосуючі акції - власник цих цінних паперів не може голосувати на зборах акціонерів. Відмінність від привілейованих акцій в тому, що при ліквідації або банкрутстві компанії власник одержить свої кошти в останню чергу.
 2. Підлеглі акції - дають право голосу в меншій мірі, ніж звичайні акції іншого типу.
 3. З обмеженим правом голосу - держатель таких акцій отримає право голосу, коли буде володіти встановленим емітентом числом акцій.

Читайте також: Як купити акції фізичній особі на біржі?

Звичайні акції. Вартість, ціна, прибуток, дивіденди, права акціонерів

Що таке звичайні акції на фондовому ринку? Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів? Що таке прибуток на звичайну акцію? Які права цей вид цінних паперів надає інвестору? Відповіді на ці питання ви знайдете в матеріалі InvestFuture.

Звичайна акція є цінним папером

Звичайні акції ( "обичке", прості акції) - випускаються акціонерним товариством цінних паперів, що дозволяють їх власникові володіти часткою в компанії-емітента, брати участь в голосуваннях на загальних зборах акціонерного товариства , А також розраховувати на отримання дивідендів .

Звичайні акції - найбільш популярні і затребувані активи на будь-який фондовій біржі світу. На вітчизняному фондовому ринку звичайні акції можна придбати на Московської біржі .

Вартість звичайних акцій на біржових торгах, як правило, вище ціни привілейованих акцій

Акції випускають тоді, коли компанія хоче залучити нові інвестиції. Тоді організація стає акціонерним товариством і продає кілька простих акцій. Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції.

Для подальшого розвитку та залучення інвестицій, компанія може почати випускати облігації або привілейовані акції

Звичайна акція АТ "Трикотаж", 1993 г.

Прибуток на звичайну акцію

Важливий фінансовий показник, що характеризує стан акціонерного товариства, розраховується з чистого прибутку емітента, яку можна розподіляти в якості дивідендів, до числа випущених за рік акцій.

За прибутком на акцію судять про інвестиційну привабливість акціонерного товариства

Акції великих емітентів, які відрізняє висока ліквідність, низька волатильність, великий обсяг торгів, називають «Блакитними фішками» .

Виплата дивідендів по основним акціям

Особливість дивідендів по звичайних акціях в тому, що вони сплачуються останніми: після оплати операційних витрат, податків, погашення відсотків по кредитах, і навіть після всіх виплат за привілейованими акціями.

Розмір дивідендів по звичайних акціях не фіксований. Компанія може і зовсім не виплатити дивіденди за "обичке" за певний період

Суму виплат стверджують на раді директорів. Розмір дивідендів залежить від доходів компанії протягом року, тому дивідендний дохід за такими акціями не є гарантованим.

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Подивитися дивідендний календар по акціях ММВБ

Права власників звичайних акцій

Крім отримання дивідендів, власники звичайних акцій маю право:

 • отримувати всю інформацію про діяльність компанії;
 • голосувати на річних зборах акціонерів;
 • в будь-який час продати акції, в тому числі через інтернет;
 • купувати акції іншого емітента, якщо умови попереднього перестали задовольняти.

Крім того, якщо трапляється ліквідація компанії, власники звичайних акцій можуть претендувати на частину майна компанії, яке залишиться після погашення всіх інших заборгованостей акціонерного товариства.

Ціна звичайної акції

Важливо розділяти поняття "номінальна" і "ринкова" ціна звичайної акції.

Номінальна ціна - сума, зазначена на самій акції і що означає ту частину статутного фонду компанії, яка припадає на одну акцію. Пропорційно до цієї частки виплачуються дивіденди.

Ринкова ціна - це курс акції на фондовій біржі, та сума, за яку актив продають і купують. Твір ринкової ціни і числа розміщених акцій дає значення капіталізації компанії.

Подивитися котирування і графіки акцій ММВБ онлайн

Класи і групи звичайних акцій

 1. Цінні папери класу «А» випускаються для засновників компанії. Вони дають своїм власникам можливість отримання привілеїв - більшу кількість голосів, вище дивіденди та ін.
 2. Цінні папери класу «Б» призначені для широкого кола інвесторів.
 3. Цільові цінні папери прив'язані до певної сфери діяльності компанії. Це відгалуження виробництва отримує деяку фінансову незалежність, але зберігає підтримку головної компанії. Вигода емітента в такому випадку буде полягати в податкових пільгах.

Вартість активів постійно змінюється в залежності від того, що відбувається з емітентом. Тому цінні папери розрізняються стабільністю, дивідендами і рівнем ризиків. За цими параметрами їх можна умовно розділити на кілька груп.

«Блакитні фішки»

Надійні акції компаній-лідерів галузі, характеризуються тривалим розвитком і стійким фінансовим становищем, регулярними виплатами дивідендів. «Блакитні фішки» коштують досить дорого, при цьому їх ціна досить стійка і рідко значно змінюється. Вони враховуються при складанні біржових індексів (Dow Jones, S & P500, індекс ММВБ). В інвестиційному портфелі такі папери не гарантують великого прибутку, але швидше за все виплати будуть стабільними і регулярними. В період економічної кризи такі акції найбільш стійкі.

найдохідніші акції

Характеризуються високими дивідендами. Емітують їх, як правило, молоді, що розвиваються, але вже досить солідні і стабільні компанії. Ціна такої акції може бути невисокою в порівнянні з паперами «блакитних фішок», однак прибуток вони можуть принести істотну, оскільки компанії готові платити хороші дивіденди.

Акції зростання

Акції зростання - такі цінні папери, ціна яких, за прогнозами інвесторів, повинна буде рости. Ці активи можуть бути недооціненими і існує ймовірність, що їх вартість підніметься.

Акції вартості

У випадку з цими паперами говорять про переоціненість активу. Така ситуація може скластися через значне падіння темпів продажів, форс-мажорів на виробництві і т.д. Такі акції цікаві тим, хто розраховує на довгострокові інвестиції і сподівається на зростання вартості акцій в майбутньому.

циклічні акції

Ціна цих паперів коливається в залежності від макроекономічної ситуації на ринку. У період зростання економіки спостерігається позитивна динаміка котирувань циклічних акцій, і, навпаки, при уповільненні темпів розвитку економіки вартість активів буде опускатися. Зазвичай до якого типу акцій належать цінні папери будівельних фірм і автовиробників.

захисні акції

Акції, вартість яких, навпаки, практично не залежить від стану економіки. Зазвичай це папери компаній зі сфери фармацевтики і виробництва харчових продуктів.

спекулятивні акції

Найбільш ризикові, але потенційно високоприбуткові цінні папери. Часто це папери нових, тільки що виходять на ринок компаній.

копійчані акції

Цінні папери малоліквідних компаній. Вони торгуються на позабіржових ринках за низькою, спекулятивною ціною. Це активи з низькою ліквідністю і великим спредом.

Акції іноземних компаній

Даний тип паперів - привабливий актив для російських інвесторів, що дозволяє їм диверсифікувати свій інвестиційний портфель.

Обмеження по простих акціях

Компанія може самостійно встановлювати обмеження щодо своїх акцій:

 1. Неголосуючі акції - власник цих цінних паперів не може голосувати на зборах акціонерів. Відмінність від привілейованих акцій в тому, що при ліквідації або банкрутстві компанії власник одержить свої кошти в останню чергу.
 2. Підлеглі акції - дають право голосу в меншій мірі, ніж звичайні акції іншого типу.
 3. З обмеженим правом голосу - держатель таких акцій отримає право голосу, коли буде володіти встановленим емітентом числом акцій.

Читайте також: Як купити акції фізичній особі на біржі?

Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів?
Що таке прибуток на звичайну акцію?
Які права цей вид цінних паперів надає інвестору?
Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів?
Що таке прибуток на звичайну акцію?
Які права цей вид цінних паперів надає інвестору?
Від яких факторів залежить вартість, ціна цих паперів?
Що таке прибуток на звичайну акцію?
Які права цей вид цінних паперів надає інвестору?
Новости