• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Причини коливання ціни акції (чому змінюються котирування) - Берг

  1. Чому змінюються попит і пропозиція (і ціни)
  2. прибуток компанії
  3. Психологія як причина зміни ціни
  4. Інші причини зміни котирувань акцій, аналіз
  5. висновок

Ціна акції коливається в силу динаміки попиту і пропозиції на неї, які проваджені звітами компанії, новинами, технічними індикаторами і настроєм натовпу.

Ціна акції коливається в силу динаміки попиту і пропозиції на неї, які проваджені звітами компанії, новинами, технічними індикаторами і настроєм натовпу

Причини коливання ціни акції на самому низькому рівні - попит і пропозиція. Попит існує, коли трейдери та інвестори хочуть купити дешевше, і потім продати дорожче, очікуючи зростання ціни на акцію. А пропозиція з'являється, коли інвестори і трейдери чекають падіння, і хочуть продати дорожче (а потім купити дешевше ). Така постійна боротьба між тими, хто чекає зростання (биками), і тими, хто чекає падіння (ведмедями), і є, власне, рушійна сила змін котирувань акцій.

Як відомо, борються ведмідь і бик - символ біржі.

Читайте також Що таке ПІФ (Пайовий Інвестиційний Фонд) ПІФ або пайовий інвестиційний фонд - це сукупність акцій і / або облігацій. По суті ПІФ є організацією, яка збирає гроші у групи людей ...

Але розуміння причин і витоків такої зміни сил попиту і пропозиції - набагато складніше, ніж описані вище ази економічної теорії . Для того, щоб зрозуміти, чому змінюються котирування, треба зрозуміти, чому інвестори і трейдери змінюють свої очікування щодо компанії-емітента.

Чому змінюються попит і пропозиція (і ціни)

Важливо нагадати, що ціна акції - не їсти визначає привабливості або вартості емітента. Вартість компанії, тобто ринкова капіталізація, - це ціна акції помножена на кількість акція в обороті. Стає зрозуміло, що компанія, у якій ціна акції 10 і мільярд акцій в обігу коштує дорожче (10 млрд), ніж акція в 5000 при мільйоні акцій (5 млрд). Але, реальна вартість активів компанії може відрізнятися (іноді - істотно) від ринкової капіталізації.

прибуток компанії

Мабуть, одна з найвагоміших причин коливання ціни акції - це прибуток компанії-емітента. Коли акціонерні товариства публікують фінансові звіти, фондовий ринок відразу реагує на заявлені результати діяльності.

Якщо прибуток перевищив очікування трейдерів, інвесторів і аналітиків, то учасники ринку позитивно реагують. Вони розуміють, що, найімовірніше, така інформація про компанію підніме інтерес і ціну, і відповідно купують з метою продати дорожче. Ці бики своєю поведінкою піднімають ціну акції ще вище.

Але з іншого боку, якщо в звіті компанії прибуток виявився нижче ожіданійаналітіков і трейдерів, то все відбувається з точністю до навпаки: весь ринок розуміє, що інтерес до цієї конкретної акції впаде, і тому ціна буде падати. Як наслідок, всі починають продавати за поточною ціною, щоб потім викупити дешевше (або просто зняти прибуток і закріпити збиток). Таким чином, ведмеді штовхають ціну ще нижче.

На порталі finance.ua доступні фінасово звіти українських емітентів , А на сайті rts.ru є звітність емітентів російського ринку .


Психологія як причина зміни ціни

Читайте також Вплив інформації на ціну і ринок Багато фахівців (таких як Гордон Геммілл і Асват Дамара) впевнені, що ринок цінних паперів перебуває у відносній формі ефективності. Нагадаємо, ...

На фондовому ринку дуже доречно поняття self-fulfilling prophecy (самореалізується пророцтво). Ще таке явище можна описати наступними словами:

Все було добре, а потім всі почали говорити, що все буде погано, і все стало погано.

Тобто, якщо більшість підозрює, що буде падіння ціни, то вони починають продавати, тим самим рухаючи ціну вниз, і безпосередньо трейдери самі реалізують свої підозри. І навпаки, якщо хтось впливовий каже, що все буде добре, то йому вірять, і починають купувати, тим самим реалізуючи прогноз.

Таким стадним поведінкою натовпу на ринку пояснюються ті явища, коли ринкова капіталізація компанії (тобто ціна акція помножити на кількість акцій) істотно не відповідала реальній вартості активів. Коли трейдери чекають від гучної компанії чогось нового і цікавого (найчастіше в науковій і hi-tech сферах), то вони своїми очікуваннями штовхають ціну вгору при тому, що ціна ця нічим крім психології не підкріплена. З плином часу, звичайно, все встає на свої місця, і ціна падає, але тим не менш, такі явища мають місце, що означає що психологія і очікування трейдерів - сильна причина коливання ціни акції.

Інші причини зміни котирувань акцій, аналіз

Аналіз цінних паперів , Мабуть, є сумішшю між першою і другою причиною змін цін, тому що він заснований на даних, але також включає в себе психологічної фактор. Коли істотна частка гравців на ринку спостерігають формування фігури Голова та плечі , Наприклад, то вони розуміють, що тренд розгорнеться. Вони починають діяти відповідно, тим самим реалізуючи свої прогнози.

Крім фундаментальних економічних даних з новин і фінансових звітів компаній, аналітики також використовують безліч інших технічних індикаторів, таких як MACD , ZigZag , стохастика і т.п. (Які докладно описані в відповідному розділі ). Ці показники формують очікування аналітиків і трейдерів, які, в свою чергу, штовхають ціну в прогнозованому напрямку.

Читайте також Що таке IPO Коли компанія перетворюється у відкрите акціонерне товариство, вона продає свої акції на фондовому ринку вперше. Саме ця перша продаж акцій і ес ...

Варто пам'ятати, що необхідно думку саме більшості, щоб ціна акції почала рухатися в певному напрямку, а не окремого аналітика. Якщо меншість очікує зростання, а большиство - падіння, то ціна впаде, і навпаки.

висновок

Головні причини коливання ціни акції - фінансові звіти, новини і очікування гравців ринку, які проявляються як попит і пропозиція. Хороші показники штовхають ціну акції вгору, а погані - вниз. Очікування большиство трейдерів і аналітиків реалізуються.

Читайте також

Новости